Ухвала від 08.10.2024 по справі 205/13532/24

Єдиний унікальний номер 205/13532/24

Провадження 1-вп/205/1176/24

УХВАЛА

Іменем України

08 жовтня 2024 року м. Дніпро

Слідчий суддя Ленінського районного суду м. Дніпропетровська ОСОБА_1 , за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 , прокурора ОСОБА_3 , захисника - адвоката ОСОБА_4 , за відсутності підозрюваної ОСОБА_5 розглянувши клопотання старшого слідчого СВ Маріупольського РУП ГУНП в Донецькій області капітана поліції ОСОБА_6 погодженого з прокурором Маріупольської окружної прокуратури Донецької області ОСОБА_3 про здійснення спеціального досудового розслідування у кримінальному провадженні № 22023050000004590 від 05.12.2023 року відносно:

ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженки м. Червонопартизанськ, Луганської області, громадянки України, не судимої, яка зареєстрована та проживає за адресою: АДРЕСА_1 ,

яку повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 111-1 КК України -,

ВСТАНОВИВ:

В провадження Ленінського районного суду м. Дніпропетровська надійшло клопотання слідчого СВ Маріупольського РУП ГУНП в Донецькій області капітана поліції ОСОБА_6 погодженого з прокурором Маріупольської окружної прокуратури Донецької області ОСОБА_3 про здійснення спеціального досудового розслідування у кримінальному провадженні № 22023050000004590 від 05.12.2023 року відносно ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , яка підозрюється у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 111-1 КК України.

Клопотання обґрунтовано тим, що 24.08.1991 року Верховною Радою Української Радянської Соціалістичної Республіки схвалено «Акт проголошення незалежності України», яким урочисто проголошено незалежність України та створення самостійної української держави - України. У преамбулі Декларації про державний суверенітет України від 16 липня 1990 року вказано, що Верховна Рада Української Радянської Соціалістичної Республіки проголошує державний суверенітет України як верховенство, самостійність, повноту і неподільність влади Республіки в межах її території та незалежність і рівноправність у зовнішніх зносинах. Відповідно до розділу V Декларації, територія України в існуючих кордонах є недоторканною і не може бути змінена та використана без її згоди.

Рішенням Конституційного Суду України № 3-зп від 11.07.1997 зазначено, що засади конституційного ладу в Україні закріплені у розділах І, ІІІ та ХІІІ Основного Закону України - Конституції України.

Згідно зі статтею 5 Конституції України, носієм суверенітету та єдиним джерелом влади в Україні є народ. Народ здійснює владу безпосередньо і через органи державної влади та органи місцевого самоврядування.

Право визначати і змінювати конституційний лад в Україні належить виключно народові і не може бути узурповане державою, її органами або посадовими особами.

Положеннями статей 1 та 2 Основного Закону України - Конституції України визначено, що Україна є суверенною і незалежною, демократичною, соціальною, правовою, унітарною державою, суверенітет України поширюється на всю її територію, яка в межах існуючого кордону є цілісною і недоторканною.

Відповідно до ч. 1 ст. 17, ч. 1 ст. 65 Конституції України захист незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України є справою всього Українського народу та обов'язком громадян України, а на території України забороняється створення і функціонування будь-яких збройних формувань, не передбачених законом.

Статтями 132, 133 Конституції України визначено, що територіальний устрій України ґрунтується на засадах єдності та цілісності державної території, поєднання централізації і децентралізації у здійсненні державної влади, збалансованості і соціально-економічного розвитку регіонів, з урахуванням їх історичних, економічних, екологічних, географічних і демографічних особливостей, етнічних і культурних традицій. До системи адміністративно-територіального устрою України входить АР Крим, області, а також райони, міста, райони у містах, селища і села.

Згідно з вимогами статей 72, 73 Конституції України питання про зміну території України вирішуються виключно всеукраїнським референдумом, який призначається Верховною Радою України або Президентом України відповідно до їхніх повноважень, встановлених Конституцією, та проголошується за народною ініціативою на вимогу не менш як трьох мільйонів громадян України, які мають право голосу, за умови, що підписи щодо призначення референдуму зібрано не менш як у двох третинах областей і не менш як по сто тисяч підписів у кожній області.

Відповідно до статті 68 Конституції України кожен зобов'язаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України, не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей.

Перебування на території України підрозділів збройних сил інших держав з порушенням процедури, визначеної Конституцією та законами України, Гаазькими конвенціями 1907 року, IV Женевською конвенцією 1949 року, а також всупереч Меморандуму про гарантії безпеки у зв'язку з приєднанням України до Договору про нерозповсюдження ядерної зброї 1994 року, Договору про дружбу, співробітництво і партнерство між Україною і Російською Федерацією 1997 року та іншими міжнародно-правовими актами, є окупацією частини території суверенної держави Україна та міжнародним протиправним діянням з усіма наслідками, передбаченими міжнародним правом.

Проте всупереч вказаним норма, Російська Федерація грубо порушуючи свої зобов'язання, встановлені такими міжнародними актами: Статут ООН, відповідно до якого держави-члени повинні розв'язувати будь-які спори мирними засобами та утримуватися у своїх міжнародних відносинах від погрози силою або її застосування (частини 3 і 4 статті 2); Гельсінський Заключний акт Наради з безпеки та співробітництва в Європі, підписаний 1 серпня 1975 року, відповідно до якого її держави-учасники визнають непорушними кордони всіх держав у Європі та утримуються від будь-яких дій, спрямованих на захоплення частини або всієї території будь-якої держави-учасника (частина 1, розділ III); Меморандум про гарантії безпеки у зв'язку з приєднанням України до Договору про нерозповсюдження ядерної зброї від 5 грудня 1994 року, який зафіксував зобов'язання Російської Федерації, Сполученого Королівства Великої Британії та Північної Ірландії і Сполучених Штатів Америки; Договір про дружбу, співробітництво і партнерство між Україною і Російською Федерацією, ратифікований обома сторонами 14 січня 1998 року, згідно з яким Україна та Російська Федерація відповідно до положень Статуту ООН і зобов'язань за Заключним актом Наради з безпеки і співробітництва в Європі поважають територіальну цілісність одна одної і підтверджують непорушність кордонів, що існують між ними (стаття 2), здійснила збройну агресію проти України, супроводжуючи це цинічними і протиправними вимогами щодо зміни конституційного ладу України.

Зокрема Верховна Рада України у заяві «Про відсіч збройній агресії Російської Федерації та подолання її наслідків» затвердженій Постановою Верховної Ради України від 21 квітня 2015 року № 337-VIII, констатувала, що наслідком збройної агресії Російської Федерації проти України, яка розпочалась 20.02.2014, стала нелегітимна воєнна окупація і подальша незаконна анексія території Автономної Республіки Крим та міста Севастополя - невід'ємної складової державної території України, воєнна окупація значної частини державної території України у Донецькій та Луганській областях. Також згідно тексту вказаної заяви встановлено, що друга фаза збройної агресії Російської Федерації проти України розпочалася у квітні 2014 року, коли контрольовані, керовані і фінансовані спецслужбами Російської Федерації озброєні бандитські формування проголосили створення "Донецької народної республіки" (7 квітня 2014 року).

Протягом травня 2014 року самозвані лідери "ДНР" та "ЛНР", серед яких було багато громадян Російської Федерації, у неконституційний спосіб провели фіктивні референдуми про відокремлення цих нелегітимних утворень від України. Під приводом і з метою їхньої підтримки на територію України були заслані розвідувально-диверсійні групи, які очолювали кадрові офіцери ІНФОРМАЦІЯ_2 , парамілітарні формування російського козацтва та укомплектований чеченцями - громадянами Російської Федерації батальйон " ОСОБА_7 ", а також задіяні такі озброєні групи найманців як " ОСОБА_8 сектор" та "Оплот". За їхньої участі відбулися захоплення адміністративних будівель у багатьох населених пунктах Донецької та Луганської областей, здійснено збройні напади на частини українських Сухопутних військ та літаків Повітряних сил Збройних Сил України.

При цьому, представники підконтрольних Російській Федерації незаконних самопроголошених утворень на тимчасово окупованих частинах території України, з метою створення образу законності окупації частини території Донецької області та утвердження вказаної окупації, надання образу легітимності своїй владі, узурпували виконання владних функцій держави.

В результаті чого згідно Постанови Верховної Ради України від 27 січня 2015 року № 129-VIII, Російську Федерацію визнано державою-агресором.

В окремих містах та районах Донецької області всупереч законодавству України 11 травня 2014 року проведено незаконний референдум з питання «Про підтримку акту про державну самостійність Донецької народної республіки», за результатами якого 12.05.2014 проголошено створення незаконного псевдодержавного утворення «Донецька народна республіка» (далі - «ДНР»).

З метою забезпечення діяльності самопроголошеної «ДНР» представниками Російської Федерації з числа своїх громадян та місцевого населення Донецької області сформовані підрозділи політичного (так звані «органи державної влади «ДНР») та силового блоків (до складу яких увійшли представники так званих правоохоронних органів та незаконних збройних формувань), які мали стабільний склад лідерів, підтримували між собою тісні стосунки, забезпечували централізоване підпорядкування учасників політичного та силового блоку лідерам організації, а також розробили план злочинної діяльності та чіткий розподіл функцій учасників щодо його досягнення.

25 вересня 2018 року в ході позачергового з'їзду активу так званого «Общественного Движения «Донецкая Республика» (далі - ОД «ДР») ОСОБА_9 обрано «Председателем ОД «ДР».

20 листопада 2018 року за результатами так званого всенародного голосування ОСОБА_9 , обраний головою так званої «ДНР», та будучи головою органів виконавчої влади почав виконання своїх повноважень на територіях, які згідно з Законом України «Про особливості державної політики із забезпечення державного суверенітету України на тимчасово окупованих територіях у Донецькій та Луганській областях» № 2268-VIII від 18.01.2018, Постановою Верховної Ради України «Про визнання окремих районів, міст, селищ і сіл Донецької та Луганської областей тимчасово окупованими територіями» № 254-VIII від 17.03.2015 та Закону України «Про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей» № 1680-VII від 16.09.2014 визнані тимчасово окупованими територіями, а органи державної та місцевої влади України та бюджетні установи, згідно з Постановою Кабінету Міністрів України № 595 від 07.11.2014, припинили свою діяльність на вказаних територіях та переміщені на підконтрольну органам державної влади України територію.

Всупереч нормам міжнародного гуманітарного права президент Російської Федерації (далі - РФ) ОСОБА_10 , а також інші невстановлені на цей час досудовим розслідуванням представники влади РФ, діючи всупереч вимогам п. п. 1, 2 Меморандуму про гарантії безпеки у зв'язку з приєднанням України до Договору про нерозповсюдження ядерної зброї від 05.12.1994, принципам Заключного акту Наради з безпеки та співробітництва в Європі від 01.08.1975 та вимогам ч. 4 ст. 2 Статуту ООН і Декларацій Генеральної Асамблеї Організації Об'єднаних Націй від 09.12.1981 № 36/103, від 16.12.1970 № 2734 (ХХV) від 21.12.1965 № 2131 (ХХ), від 14.12.1974 № 3314 (ХХІХ), спланували, підготували і розв'язали агресивну війну та воєнний конфлікт проти України, а саме віддали наказ на вторгнення підрозділів ЗС РФ на територію України.

Так, 24.02.2022, на виконання вищевказаного наказу, військовослужбовці Збройних Сил Російської Федерації шляхом збройної агресії, з погрозою застосування зброї та її фактичним застосуванням, незаконно вторглась на територію Україну через державні кордони України в Автономній республіці Крим, Донецькій, Луганській, Харківській, Херсонській, Миколаївській, Сумській, Чернігівській, інших областях та здійснила збройний напад на державні органи, органи місцевого самоврядування, підприємства, установи, організації, військові частини, інші об'єкти, які мають важливе народногосподарське чи оборонне значення, та здійснили окупацію частин вказаної території, чим вчинили дії з метою зміни меж території та державного кордону України на порушення порядку, встановленого Конституцією України, що продовжується по теперішній час та призводить до загибелі значної кількості людей та інших тяжких наслідків.

24 лютого 2022 року Указом Президента України Володимира Зеленського №64/2022, у зв'язку з військовою агресією Російської Федерації проти України, на підставі пропозиції Ради національної безпеки і оборони України, відповідно до пункту 20 частини першої статті 106 Конституції України, Закону України «Про правовий режим воєнного стану» введено воєнний стан на всій території України, строк дії воєнного стану в Україні неодноразово продовжено та він діє і на теперішній час.

Місто Маріуполь та Маріупольський район Донецької області, відповідно до наказів Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій від 25.04.2022 № 75 «Про затвердження Переліку територіальних громад, які розташовані в районі проведення воєнних (бойових) дій або які перебувають в тимчасовій окупації, оточенні (блокуванні) станом на 23.11.2022» (зі змінами), від 22.12.2022 № 309 «Про затвердження Переліку територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих російською федерацією», Закону України від 18.01.2018 «Про особливості державної політики із забезпечення державного суверенітету України на тимчасово окупованих територіях у Донецькій та Луганській областях», є тимчасово окупованою територією.

Згідно ст. 1 Закону України «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України»: тимчасово окупована Російською Федерацією територія України є невід'ємною частиною території України, на яку поширюється дія Конституції та законів України, а також міжнародних договорів, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України. Тимчасова окупація Російською Федерацією території України, незалежно від її тривалості, є незаконною і не створює для Російської Федерації жодних територіальних прав. Згідно п. 6 ст. 1-1 зазначеного Закону: окупаційна адміністрація Російської Федерації - сукупність державних органів і структур Російської Федерації, функціонально відповідальних за управління тимчасово окупованими територіями та підконтрольних Російській Федерації самопроголошених органів, які узурпували виконання владних повноважень на тимчасово окупованих територіях та які виконували чи виконують властиві органам державної влади чи органам місцевого самоврядування функції на тимчасово окупованій території України, в тому числі органи, організації, підприємства та установи, включаючи правоохоронні та судові органи, нотаріусів та суб'єктів адміністративних послуг. Згідно п. 7 ст. 1-1 вказаного закону: тимчасово окупована Російською Федерацією територія України - це частини території України, в межах яких збройні формування Російської Федерації та окупаційна адміністрація Російської Федерації встановили та здійснюють фактичний контроль або в межах яких збройні формування Російської Федерації встановили та здійснюють загальний контроль з метою встановлення окупаційної адміністрації Російської Федерації. Відповідно до п. 1 ч. 2 ст. 3 вказаного закону тимчасово окупована територія визначається сухопутна територія тимчасово окупованих Російською Федерацією територій України, водні об'єкти або їх частини, що знаходяться на цих територіях.

Далі, представниками Російської Федерації на тимчасово окупованій території селища Нікольське, Маріупольського району, Донецької області створено підпорядковану, керовану та фінансовану Російською Федерацією окупаційну адміністрацію, в яку входили органи і структури, функціонально відповідальні за управління тимчасово окупованою територією України.

При цьому, представники підконтрольних Російській Федерації самопроголошених органів узурпували виконання владних функцій держави на тимчасово окупованій території селища Нікольське, Маріупольського району, Донецької області, здійснювали підбір кадрів для зайняття посад в незаконних самопроголошених органах, у тому числі із числа громадян України, які на той час перебували на вказаній тимчасово окупованій території. Кінцевою метою окупаційних органів, є інтеграція та подальше незаконне включення захопленої частини суверенної держави Україна до складу російської федерації.

03.06.2022 «указом» т.зв. «главы ДНР» № 263 «Об администрации Володарского района» на тимчасово окупованій території селищі Нікольське, Маріупольського району, Донецької області створена не передбачена законодавством України так звана «Администрация Володарского района», яка функціонує за адресою: АДРЕСА_2 , та на яку незаконно покладено здійснення функцій, властивих міській раді України.

Згідно виписки з єдиного державного реєстру юридичних осіб, розміщеного на офіційному сайті федеральної податкової служби росії встановлено, що 30.11.2022 під № 1229300136790 на тимчасово окупованій території селища Нікольське Маріупольського району Донецької області окупаційною владою було створено «Отдел образования администрации Володарского района»

Так, у громадянинки України ОСОБА_5 , обізнаної про факт ведення Російською Федерацією агресивної війни проти України з мотивів непогодження з політикою чинної влади в Україні та підтримки входження тимчасово окупованих територій України до складу вказаної держави, невизнання РФ поширення державного суверенітету України на тимчасово окуповані її території, виник умисел на співпрацю з представниками держави агресора.

Починаючи, з 26.09.2023 по 28.02.2024, громадянка України ОСОБА_5 , перебуваючи на тимчасово окупованій території у селищі Нікольське Маріупольського району Донецької області, діючи умисно, реалізуючи свій злочинний умисел, з метою встановлення та утвердження тимчасової окупації частини території України, підтримки рішень та дій держави-агресора, збройних формувань, окупаційної адміністрації держави-агресора, співпраці з державою-агресором, збройними формуваннями та окупаційною адміністрацією, надала добровільну згоду на співпрацю з окупаційною владою держави-агресора, зокрема на їх пропозицію обійняти посаду, пов'язану з виконанням організаційно-розпорядчих та адміністративно-господарських функцій на підставі наказу голови адміністрації Володарського району ОСОБА_11 №112 від 26.09.2023 «О прийомі на державну цивільну службу донецької народної республіки ОСОБА_5 » була призначена на посаду «временно исполняющий обязанности начальника отдела образования Администрации Володарского района». При цьому з 08.01.2024 по 28.02.2024 ОСОБА_5 займала посаду «начальника отдела образования Администрации Володарского муниципиального округа», який розташований за адресою: АДРЕСА_2 , створеного на тимчасово окупованій території окупаційною адміністрацією держави-агресора.

Таким чином, ОСОБА_5 перебуваючи на вказаних вище посадах згідно «Положення про відділ освіти адміністрації Володарського округу донецької народної республіки, затвердженого рішенням Володарської муніципальної ради донецької народної республіки №1/14-31 від 06.01.2024», виконувала наступні організаційно-розпорядчі та адміністративно-господарські функції у взаємодії з державою-агресором, незаконними органами влади, створеними на тимчасово окупованій території, у тому числі окупаційною адміністрацією держави-агресора, а саме:

- здійснює загальне керівництво діяльністю відділу освіти на принципах єдиноначальності; - розподіляє обов'язки між своїми підлеглими, - організує роботу з ведення реєстру муніципальних службовців відділу освіти, - видає у межах своєї компетенції накази, дає вказівки, працівники відділу освіти, які підлягають обов'язковому виконанню та муніципальними освітніми установами; - підготовка посадових інструкцій працівників відділу освіти для подання їх на затвердження голові Володарського муніципального округу, - від імені відділу освіти підписує всі документи, представляє відділ освіти у Володарській муніципальній раді, інших державні органи та органи місцевого самоврядування, суд та арбітражний суд, у всіх підприємствах та організаціях з питань, що належить до компетенції відділу освіти, діє від імені відділу освіти без довіреності у межах своєї компетенції; - запитує в державних та інших органів, установ та організацій, посадових осіб необхідну для здійснення діяльності відділу освіти інформацію, документи та матеріали; - укладає на підставі довіреності договори від імені Адміністрації з питань діяльності відділу освіти; - підписує у межах своїх повноважень муніципальні контракти та договори на закупівлю товарів, робіт, послуг для забезпечення муніципальних потреб та потреб відділу освіти, а також документи, пов'язані з їх виконанням; - здійснює в установленому порядку управління майном, що знаходяться на балансі Відділу освіти; - здійснює особистий прийом громадян та представників організацій з питань діяльності відділу освіти; - у межах повноважень видає доручення від імені відділу освіти; - узгоджує проекти правових актів Володарського муніципальної ради, Адміністрації Володарської муніципальної округи з питань діяльності відділу освіти; - здійснює інші повноваження, передбачені чинним законодавством.

Таким чином, ОСОБА_5 обіймаючи вище наведену посаду була уповноважена виконувати організаційно-розпорядчі та адміністративно-господарські функції у незаконних органах влади, створених на тимчасово окупованій території, у тому числі в окупаційній адміністрації держави-агресора.

Таким чином, ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , підозрюється в добровільному зайнятті громадянином України посади, пов'язаної з виконанням організаційно-розпорядчих та адміністративно-господарських функцій, у незаконних органах влади, створених на тимчасово окупованій території, у тому числі в окупаційній адміністрації держави-агресора, тобто у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 111-1 КК України.

У зв'язку зі збройною агресією Російської Федерації, воєнним станом в Україні, захопленням території Маріупольського району Донецької області та проведенням бойових дій, беручи до уваги те, що існують достатні підстави вважати, що ОСОБА_5 перебуває на тимчасово окупованій території України та обґрунтовану неможливість вручити повістку про виклик особи, з дотриманням вимог ст. ст. 111, 135, 278 КПК України, в газеті «Урядовий кур'єр» № 189 від 18.09.2024, яка є засобом масової інформації загальнодержавної сфери розповсюдження, та на офіційному веб-сайті Офісу Генерального прокурора опубліковано повідомлення про підозру ОСОБА_5 та повістку про виклик підозрюваної на 23.09.2024 з 09 год. 00 хв. до 14 год. 00 хв., 24.09.2024 з 09 год. 00 хв. до 14 год. 00 хв., 25.09.2024 з 09 год. 00 хв. до 14 год. 00 хв., за зазначеною в повістці адресою для проведення слідчих та процесуальних дій у кримінальному провадженні, отримання письмового повідомлення про підозру у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 5 ст. 111-1 КК України, допиту підозрюваної, тощо.

Жодного разу у призначений час та місце громадянин України ОСОБА_5 не з'явилась, про неможливість та причини неприбуття не повідомила.

Крім цього, 18.09.2024 о 16 год. 00 хв. письмове повідомлення про підозру ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , з дотриманням вимог ст. ст. 111, 135, 278 КПК України, вручено захиснику останньої - адвокатові ОСОБА_4 .

Таким чином, 18.09.2024 з моменту публікації повідомлення про підозру, у вказаному кримінальному провадженні ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , набула статусу підозрюваного у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 111-1 КК України, а саме у колабораційній діяльності, тобто в добровільному зайнятті громадянином України посади, пов'язаної з виконанням організаційно-розпорядчих та адміністративно-господарських функцій, у незаконних органах влади, створених на тимчасово окупованій території, у тому числі в окупаційній адміністрації держави-агресора

Враховуючи той факт, що місце знаходження підозрюваної на підконтрольній українській владі території не встановлено, за викликом прокурора остання не прибула та про причини неможливості прибуття не повідомила, постановою слідчого від 25 вересня 2024 року на підставі ст. 281 КПК України підозрювану ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 оголошено в регіональний, державний (міждержавний), міжнародний розшук.

Наявність обґрунтованої підозри ОСОБА_5 у вчиненні інкримінованого ій кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 111-1 КК України, повністю підтверджується зібраними у кримінальному провадженні доказами, а саме:

- протоколом огляду від 02.08.2024 сайту http://npa.dnronline.su/ під назвою, на мові оригіналу «донецкая народная республика официальній сайт», де зазначено назву на мові оригіналу «Указ Главы донецкой народной республики № 263 от 03.06.2022 года | Об администрации Володарского района»;

- протоколом огляду від 02.08.2024 телеграм каналу «Маріуполь.Спротив», де виявлено публікації за участю ОСОБА_5 , в яких вказується, що остання працює в адміністрації при окпаційній владі;

- протоколом огляду від 02.08.2024 офіційного російського сайту «Федеральная налоговая служба», де виявлено інформацію, що ОСОБА_5 , отримала індентифікаційни номер платника податків рф.

- протоколом огляду від 03.08.2024 сайту на мові оригіналу « ІНФОРМАЦІЯ_3 », де виявлено на мові оригіналу «Решение Володарского муниципального совета от 06.01.2024 № 1/14-31» в якому зазначено, що: «Наділити начальника відділу освіти Адміністрації Володарського муніципального округу Донецької Народної Республіки ОСОБА_5 правом на вчинення юридично значущих дій, пов'язаних з державною реєстрацією Відділу освіти Адміністрації Володарського муніципального округу Донецької народної республіки в якості юридичної особи в Управлінні».

- протоколом огляду від 05.08.2024 телеграм каналу на мові оригіналу «Официальная страница Администрации Володарского муниципиального округа Донецкой народной республики», де виявлено публікцаії за участю ОСОБА_5 та зазанчено, що вона займає посаду «и.о. начальника отдела образования»

- протоколом допиту свідка ОСОБА_12 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , яка пояснила, що знає ОСОБА_5 та ій відомо з телеграм каналів, що остання залишилась на тимчасово окупованій території та займала посаду в.о. начальника відділу освіти в адміністрації Володарського району.

- протоколом огляду за участю свідка ОСОБА_12 від 13.08.2024, публікацій з телеграм каналів за участю ОСОБА_5 , де свідок впізнала останню.

- протоколом пред'явлення особи для впізнання за фотознімками за участю свідка ОСОБА_12 , де на пред'явлених ій фотозображеннях для впізнання свідок впізнала ОСОБА_5

- протоколом допиту свідка ОСОБА_13 , ІНФОРМАЦІЯ_5 , який поясвни, що знайомий з ОСОБА_5 та йому відомо, що вона залишилась на тимчасово окупованій території та зайняла посаду при окупаційній владі «в.о. начальника відділу освіти адміністрації Володарського району днр»

- протоколом пред'явлення особи для впізнання за фотознімками за участю свідка ОСОБА_13 , де на пред'явлених йому фотозображеннях для впізнання свідок впізнав ОСОБА_5

- протоколом огляду за участю свідка ОСОБА_13 від 14.08.2024, публікацій з телеграм каналів за участю ОСОБА_5 , де свідок впізнав останню.

- протоколом огляду від 05.09.2024 сайту за посиланням ІНФОРМАЦІЯ_6 де виявлено інформацію стосовно ОСОБА_5 , а саме, що за даними Єдиного державного реєстру юридичних осіб (рф) на 04.09.2024 ОСОБА_5 раніше значилася особою, уповноваженою діяти без довіреності в організаціях, на мові оригіналу: ОТДЕЛ ОБРАЗОВАНИЯ АДМИНИСТРАЦИИ ВОЛОДАРСКОГО МУНИЦИПАЛЬНОГО ОКРУГА (начальник с 08.01.2024 г. до 28.02.2024 г.*) та ІНФОРМАЦІЯ_7 (временно исполняющий обязанности начальника с 26.09.2023 г. до 18.01.2024 г.*).

- Протоколом огляду телеграм каналу «Маріуполь.Спротив» , де виявлено наказ про працевлаштування ОСОБА_5 на посаду «в.о. начальника відділу освіти адміністрації Володарського району» при окупаційній владі.

- іншими матеріалами досудового розслідування в загальній сукупності.

В судовому засіданні прокурор ОСОБА_3 клопотання підтримала, посилаючись на доводи, які були викладенні у клопотанні. Клопотання підтримала, просила задовольнити в повному обсязі.

Захисник-адвокат ОСОБА_4 в судовому засіданні вирішення питання поклала на розсуд суду.

Слідчий суддя, розглянувши матеріали клопотання з доданими до нього матеріалами, вислухавши думку прокурора, захисника, приходить до наступних висновків.

Згідно ч. 1, 2 ст. 297-1 КПК України, Спеціальне досудове розслідування (in absentia) здійснюється стосовно одного чи декількох підозрюваних згідно із загальними правилами досудового розслідування, передбаченими цим Кодексом, з урахуванням положень цієї глави. Спеціальне досудове розслідування здійснюється на підставі ухвали слідчого судді у кримінальному провадженні щодо злочинів, передбачених статтями 109, 110, 110-2, 111, 111-1, 111-2, 112, 113, 114, 114-1, 114-2, 115, 116, 118, частиною другою статті 121, частиною другою статті 127, частинами другою і третьою статті 146, статтями 146-1, 147, частинами другою - п'ятою статті 191 (у випадку зловживання службовою особою своїм службовим становищем), статтями 209, 255-258-6, 348, 364, 364-1, 365, 365-2, 368, 368-2, 368-3, 368-4, 369, 369-2, 370, 379, 400, 408, 436, 436-1, 437, 438, 439, 440, 441, 442, 443, 444, 445, 446, 447 Кримінального кодексу України, стосовно підозрюваного, крім неповнолітнього, який переховується від органів слідства та суду на тимчасово окупованій території України, на території держави, визнаної Верховною Радою України державою-агресором, з метою ухилення від кримінальної відповідальності та/або оголошений у міжнародний розшук.

В ході розгляду даного клопотання слідчим суддею встановлено, що підозрювана ОСОБА_5 обґрунтовано підозрюється у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 111-1 КК України, місце знаходження підозрюваної на підконтрольній українській владі території не встановлено, що постановою старшого слідчого від 25 вересня 2024 року оголошена в регіональний, державний (міждержавний), міжнародний розшук підозрюваного.

Строки досудового розслідування по даному кримінальному провадженні на даний час не закінчилися, підстав для відмови в задоволенні клопотання, передбачених ст.. 297-4 КПК України слідчим суддею не встановлено.

Таким чином, слідчий суддя приходить до висновку про задоволення клопотання слідчого про здійснення спеціального досудового розслідування у кримінальному провадженні № 22023050000004590 від 05.12.2023, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 111-1 КК України відносно ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 .

На підставі викладеного, керуючись ст. 110, 297-1, 297-4 КПК України, слідчий суддя,

ПОСТАНОВИВ:

Клопотання слідчого СВ Маріупольського РУП ГУНП в Донецькій області капітана поліції ОСОБА_6 погодженого з прокурором Маріупольської окружної прокуратури Донецької області ОСОБА_3 про здійснення спеціального досудового розслідування у кримінальному провадженні № 22023050000004590 від 05.12.2023 року відносно ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , яка підозрюється у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 111-1 КК України - задовольнити.

Надати дозвіл на здійснення спеціального досудового розслідування у кримінальному провадженні № 22023050000004590 від 05.12.2023 року відносно ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , яка підозрюється у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 111-1 КК України.

Ухвала апеляційному оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя ОСОБА_1