Справа № 542/1853/24
Провадження № 3/542/678/24
Іменем України
08 жовтня 2024 року селище Нові Санжари
Суддя Новосанжарського районного суду Полтавської області Гринь О.О., розглянувши матеріали, які складені та надійшли з Відділення поліції №3 Полтавського РУП ГУНП в Полтавській області, про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , мешкає за адресою: АДРЕСА_1 ,
за вчинення адміністративного правопорушення за ч. 1 ст. 173-2 КУпАП, -
30 вересня 2024 року близько 18 год. 45 хв. ОСОБА_1 , перебуваючи за адресою: АДРЕСА_1 вчинив відносно своєї сестри ОСОБА_2 домашнє насильство психологічного та фізичного характеру, а саме: вчинив дії у вигляді словесних образ нецензурною лайкою з приниженням честі та гідності, з застосуванням сили без нанесення тілесних ушкоджень, чим міг завдати шкоди психологічному та фізичному здоров'ю останньої.
ОСОБА_1 про час і місце судового розгляду повідомлений, в судове засідання не з'явився, про причини неявки суд не повідомив, клопотання про відкладення розгляду справи не подав. 08.10.2024 подав до суду заяву про розгляд справи без його участі, у якій зазначив, що свою вину визнає в повному обсязі, при прийнятті рішення покладається на розсуд суду (а.с. 13).
Вина ОСОБА_1 у вчиненні ним адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 173-2 КУпАП, підтверджується:
протоколом серії ВАВ № 030632 про адміністративне правопорушення від 30.09.2024, згідно з яким ОСОБА_1 , перебуваючи за адресою: АДРЕСА_1 вчинив відносно своєї сестри ОСОБА_2 домашнє насильство психологічного та фізичного характеру, а саме: вчинив дії у вигляді словесних образ нецензурною лайкою з приниженням честі та гідності, з застосуванням сили без нанесення тілесних ушкоджень, чим міг завдати шкоди психологічному та фізичному здоров'ю останньої (а.с.3);
рапортом на ім'я начальника відділення поліції № 3, згідно із яким 30.09.2024 о 18:52 надійшло повідомлення зі служби 102 про те, що 30.09.2024 о 18:51 за адресою: АДРЕСА_2 , брат вчиняє фізичне насильство над заявницею та матір'ю. Заявник- ОСОБА_2 (а.с. 4);
протоколом прийняття заяви про кримінальне правопорушення та іншу подію від 30.09.2024, згідно з яким ОСОБА_2 просить притягти до кримінальної відповідальності її брата ОСОБА_1 , який вчинив щодо неї домашнє насильство (а.с. 5);
доданими до протоколу письмовими поясненнями ОСОБА_2 , згідно із якими вона підтвердила, що її брат ОСОБА_1 , виражався нецензурною лайкою, погрожував фізичною розправою (а.с. 6);
доданими до протоколу письмовими поясненнями ОСОБА_3 , згідно із якими вона підтвердила, що її син ОСОБА_1 , виражався нецензурною лайкою, погрожував фізичною розправою відносно ОСОБА_2 (а.с. 7);
доданими до протоколу письмовими поясненнями ОСОБА_1 у якому він визнав, що вчинив конфлікт з своєю сестрою ОСОБА_2 (а.с. 8).
В діях ОСОБА_1 вбачається склад правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 173-2 КУпАП, а саме: вчинення домашнього насильства, тобто умисне вчинення дій психологічного характеру (погрози), внаслідок чого могла бути завдана шкода психічному та фізичному здоров'ю потерпілої.
При накладанні стягнення суд враховує характер вчиненого правопорушення, особу порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність.
Обставин, що пом'якшують чи обтяжують відповідальність, не встановлено.
Враховуючи зазначене, з метою виховання ОСОБА_1 у дусі додержання законів України, а також, запобігання вчиненню ним нових правопорушень, необхідним та достатнім є накладення на нього адміністративного стягнення у виді штрафу.
На підставі ст. 40-1 КУпАП, ст. 4 ч.2 п. 5 Закону України «Про судовий збір» з правопорушника на користь держави підлягає стягненню судовий збір у сумі 605 грн. 60 коп.
На підставі викладеного, керуючись ст. 24, 40-1, 173-2 ч. 1, 276-280, 283, 285 КУпАП, суддя, -
Визнати ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 173-2 КУпАП, та накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 170 (сто сімдесят) грн.
Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , на користь держави судовий збір за ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення в розмірі 605 (шістсот п'ять) грн. 60 копійок.
Відповідно до частини 2 статті 308 КУпАП, у разі несплати правопорушником штрафу у 15-денний строк з дня вручення йому постанови, в порядку примусового виконання постанови з правопорушника стягується подвійний розмір штрафу та витрати на облік зазначених правопорушень.
Відсутність у постанові в справі про адміністративні правопорушення, як виконавчому документі, у розумінні Закону України "Про виконавче провадження", відомостей про реєстраційний номер облікової картки платника податків та його паспортні дані, згідно з постановою Верховного Суду від 22 серпня 2018 року у справі № 471/283/17-ц (провадження № 61-331св18), у розумінні статті 18 указаного Закону, не є підставою для повернення державним виконавцем виконавчих документів без прийняття до виконання (відмови у відкритті виконавчого провадження).
Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів з дня винесення постанови шляхом подання апеляційної скарги до Полтавського апеляційного суду.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Суддя
Новосанжарського районного суду
Полтавської області О.О. Гринь