Справа № 588/1642/24
Провадження № 3-в/588/44/24
08 жовтня 2024 року м. Тростянець
Суддя Тростянецького районного суду Сумської області Огієнко О.О., розглянувши у відкритому судовому засіданні заяву ОСОБА_1 про відстрочення виконання постанови про накладення адміністративного стягнення у виді штрафу,
ОСОБА_1 звернувся до суду із вказаною заявою, яку мотивував тим, що постановою судді Тростянецького районного суду Сумської області від 24.09.2024 на нього було накладено адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 17000 грн. Посилаючись на скрутне матеріальне становище, заявник просить суд відстрочити виконання постанови суду в частині сплати штрафу на 1 рік.
У судове засідання ОСОБА_1 не з'явився, але в заяві про відстрочення штрафу вказав, що просить розглядати заяву без його участі.
Дослідивши матеріали справи, вважаю, що є підстави для часткового задоволення заяви, виходячи з таких мотивів.
Постановою судді Тростянецького районного суду Сумської області від 24.09.2024 ОСОБА_1 був визнаний винуватим у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 130 КУпАП, та на нього судом було накладено адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 1000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 17000 (сімнадцять тисяч) грн, із позбавленням права керування транспортними засобами на строк 1 рік. Також із ОСОБА_1 стягнуто судовий збір у розмірі 605 грн 60 коп. (а.с. 11-12).
Відповідно до статті 307 КУпАП, штраф має бути сплачений порушником не пізніше як через п'ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, крім випадків, передбачених статтею 300-1 цього Кодексу, а в разі оскарження такої постанови - не пізніше як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.
Згідно із частиною 1 статті 301 КУпАП відстрочка виконання постанови про накладення адміністративного стягнення у вигляді штрафу (за винятком стягнення штрафу на місці вчинення адміністративного правопорушення) здійснюється в порядку, встановленому законом.
Відповідно до статті 33 Закону України «Про виконавче провадження» за наявності обставин, що ускладнюють виконання рішення або роблять його неможливим (хвороба сторони виконавчого провадження, відрядження сторони виконавчого провадження, стихійне лихо тощо), сторони мають право звернутися до суду, який видав виконавчий документ, із заявою про відстрочку або розстрочку виконання рішення.
Обґрунтовуючи підстави для відстрочення виконання постанови, заявник посилався на скрутне матеріальне становище, що підтвердив довідкою про доходи якої вбачається, що ОСОБА_1 за період з вересня по серпень 2024 року отримав заробітну плату у філії «Тростянецьке лісове господарство» ДСГП «Ліси України» у розмірі 201 992 грн 39 коп.
З огляду на викладене, ураховуючи розмір накладеного на ОСОБА_1 штрафу, майновий стан та відомості про особу порушника, вважаю, що є підстави для відстрочення виконання постанови суду в частині оплати штрафу на 6 місяців.
Відповідно до пункту 2 частини 4 статті 12 Закону України «Про виконавче провадження» строки пред'явлення виконавчого документа до виконання перериваються у разі надання судом, який видав виконавчий документ, відстрочки або розстрочки виконання рішення.
Керуючись статтею 301 КУпАП, суддя,
Заяву ОСОБА_1 про відстрочення виконання постанови про накладення адміністративного стягнення у виді штрафу - задовольнити частково.
Відстрочити виконання постанови Тростянецького районного суду Сумської області від 24 вересня 2024 року в справі № 588/1642/24 в частині сплати штрафу в розмірі 17000 грн на строк тривалістю 6 (шість) місяців, який обчислюється з дня, наступного за днем цієї постанови, тобто до 08 квітня 2025 року включно.
У задоволенні заяви в іншій частині - відмовити.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя О. О. Огієнко