Ухвала від 07.10.2024 по справі 460/7250/24

РІВНЕНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА

07 жовтня 2024 р. Р і в н еСправа №460/7250/24

Рівненський окружний адміністративний суд в складі судді Н.О. Дорошенко, розглянувши в порядку письмового провадження окреме процесуальне питання у адміністративній справі за позовом:

ОСОБА_1

доВійськової частини НОМЕР_1

про визнання бездіяльності протиправною, зобов'язання вчинення певних дій,

ВСТАНОВИВ:

У провадженні Рівненського окружного адміністративного суду перебуває адміністративна справа за позовом ОСОБА_1 до Військової частини НОМЕР_1 про визнання бездіяльності протиправною, зобов'язання вчинення певних дій.

Справа розглядається за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін.

Ухвалою від 10.07.2024 відповідачу встановлено п'ятнадцятиденний строк з дня отримання ухвали для подання відзиву.

За змістом довідок про доставку електронного листа вказана ухвала доставлена до електронного кабінету Військової частини НОМЕР_1 в підсистемі “Електронний суд» 11.07.2024, а копія позовної заяви з додатками - 05.07.2024.

02.10.2024 відповідач подав до суду відзив, який містить клопотання про поновлення процесуального строку для подання відзиву. Клопотання обґрунтоване тим, що Військова частина НОМЕР_1 з моменту створення постійно бере участь у бойових діях, заходах необхідних для відсічі та стримування збройної агресії російської федерації проти України, не має постійного місця дислокації. Такі обставини ускладнили своєчасне отримання, підготовку та направлення судових документів, в тому числі відзиву на позовну заяву.

При вирішенні клопотання суд виходить з такого.

Відповідно до ч. 1 ст. 162 КАС України у відзиві відповідач викладає заперечення проти позову.

Відзив подається в строк, встановлений судом, який не може бути меншим п'ятнадцяти днів з дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі. Суд має встановити такий строк подання відзиву, який дасть змогу відповідачу підготувати його та відповідні докази, а іншим учасникам справи - отримати відзив до початку першого підготовчого засідання у справі (ч. 5 ст. 162 КАС України).

Згідно з ч. 2 ст. 121 КАС України встановлений судом процесуальний строк може бути продовжений судом за заявою учасника справи, поданою до закінчення цього строку, чи з ініціативи суду.

Суд враховує, що встановлений судом строк має бути достатнім, в тому числі і для подання стороною відзиву. Відтак, суд дійшов висновку про обґрунтованість клопотання відповідача та про можливість продовження процесуального строку для подання такого відзиву, встановленого ухвалою суду від 10.07.2024.

Керуючись статтями 121, 166-167, 241, 256, 295 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

УХВАЛИВ:

Клопотання Військової частини НОМЕР_1 про продовження процесуального строку задовольнити.

Продовжити Військовій частині НОМЕР_1 процесуальний строк для подання відзиву, встановлений ухвалою від 10.07.2024.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та окремо не оскаржується.

Повну ухвалу складено 07 жовтня 2024 року.

Суддя Н.О. Дорошенко

Попередній документ
122130750
Наступний документ
122130752
Інформація про рішення:
№ рішення: 122130751
№ справи: 460/7250/24
Дата рішення: 07.10.2024
Дата публікації: 09.10.2024
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Адміністративне
Суд: Рівненський окружний адміністративний суд
Категорія справи: Адміністративні справи (з 01.01.2019); Справи, що виникають з відносин публічної служби, зокрема справи щодо; проходження служби, з них
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Розглянуто (29.07.2025)
Дата надходження: 05.07.2024
Учасники справи:
суддя-доповідач:
ДОРОШЕНКО Н О