Справа № 521/54/24
Номер провадження:1-кп/521/1206/24
04 жовтня 2024 року м. Одеса
Малиновський районний суд м. Одеси у складі:
головуючого судді ОСОБА_1 ,
при секретарі ОСОБА_2 ,
за участю прокурора ОСОБА_3 ,
обвинуваченого ОСОБА_4 ,
під час судового розгляду кримінального провадження №521/54/24 щодо:
ОСОБА_4 , який народився ІНФОРМАЦІЯ_1 в м. Одеса, громадянина України, із неповною середньою освітою, офіційно не працевлаштованого, не одруженого, зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_1 , раніше неодноразово судимий, останній раз:
- вироком Приморського районного суду м. Одеси від 13.12.2021 за ч. 2 ст. 185 КК України до покарання у вигляді позбавлення волі на строк 4 роки, на підставі ст. 71 КК остаточно призначено покарання у вигляді 4 років 2 місяців позбавлення волі, 24.03.2023 року звільнений з ДУ «Одеська виправна колонія (№14)» по відбуттю строку покарання,
- вироком Малиновського районного суду м. Одеси від 31.10.2023 за ст. 395 КК України до покарання у вигляді 4 місяців арешту,
- 26.09.2023 до Приморського районного суду м. Одеси скеровано обвинувальний акт за ознаками вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 185 КК України,
обвинуваченого у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 185 КК України, -
Малиновським районним судом міста Одеси розглядається кримінальне провадження щодо ОСОБА_4 , який обвинувачується у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 185 КК України, при обставинах, викладених в обвинувальному акті.
У судовому засіданні обвинувачений ОСОБА_4 заявив про відмову від захисника ОСОБА_5 та про призначення йому захисника за рахунок держави, у зв'язку з відсутністю коштів на оплату праці адвоката.
Прокурор не заперечувала проти задоволення клопотання обвинуваченого.
Розглянувши клопотання обвинуваченого ОСОБА_4 , вислухавши думку учасників прокурора, суд приходить до висновку, що вказане клопотання підлягає задоволенню за наступних підстав.
Відповідно до п.п. 2, 3 ч. 1 ст. 49 КПК України слідчий, прокурор, слідчий суддя чи суд зобов'язані забезпечити участь захисника у кримінальному провадженні у випадках, якщо підозрюваний, обвинувачений заявив клопотання про залучення захисника, але за відсутністю коштів чи з інших об'єктивних причин не може його залучити самостійно, а також слідчий, прокурор, слідчий суддя чи суд вирішить, що обставини кримінального провадження вимагають участі захисника, а підозрюваний, обвинувачений не залучив його.
Також, згідно ч. 2 ст. 49 КПК України у випадках, передбачених ч. 1 ст. 49 КПК України, слідчий, прокурор виносить постанову, а слідчий суддя та суд постановляє ухвалу, якою доручає відповідному органу (установі), уповноваженому законом на надання безоплатної правової допомоги, призначити адвоката для здійснення захисту за призначенням та забезпечити його прибуття у зазначені у постанові (ухвалі) час і місце для участі у кримінальному провадженні.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 48, 49, 52, 369-372 КПК України, суд -
Клопотання обвинуваченого ОСОБА_4 про призначення йому захисника для здійснення захисту за призначенням, - задовольнити.
Призначити ОСОБА_4 обвинуваченому у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 185 КК України, захисника для здійснення захисту за призначенням.
Доручити директору Південного міжрегіонального центру з надання безоплатної правничої допомоги забезпечення явки призначеного захисника у судове засідання, яке відбудеться 12 листопада 2024 року о 14 годині 00 хвилин, у залі №223 Малиновського районного суду міста Одеси, для участі в судовому засіданні, а також до вказаного судового засідання забезпечити ознайомлення призначеного захисника з матеріалами кримінального провадження, які перебувають в розпорядженні суду, зі наданням призначеним захисником документів на підтвердження його повноважень.
Копію ухвали направити до Південного міжрегіонального центру з надання безоплатної правничої допомоги.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Головуючий суддя: ОСОБА_6