Ухвала від 07.10.2024 по справі 153/906/19

УХВАЛА

"07" жовтня 2024 р. Справа153/906/19

Провадження1-кс/153/343/24-к

Ямпільський районний суд Вінницької області

у складі головуючого слідчого судді ОСОБА_1

за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2

розглянувши у відкритому судовому засіданні у приміщенні Ямпільського районного суду Вінницької області у місті Ямпіль Вінницької області клопотання сторони кримінального провадження заступника начальника відділення поліції №1 Могилів-Подільського районного відділу поліції Головного управління Національної поліції у Вінницькій області - начальника слідчого відділення майора поліції ОСОБА_3 по кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12019020370000163 від 20.06.2019 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.310 КК України, про вирішення питання про долю речових доказів

ВСТАНОВИВ:

Заступник начальника ВП №1 Могилів-Подільського районного відділу поліції Головного управління Національної поліції у Вінницькій області начальник СВ ВП №1 Могилів-Подільського РВП ГУНП у Вінницькій області ОСОБА_3 звернувся до суду із погодженим з прокурором клопотанням про вирішення питання про долю речових доказів. Зазначив, що працівниками поліції Ямпільського ВП Могилів-Подільського ВП ГУНП у Вінницькій області було встановлено, що за місцем свого проживання ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , жителька АДРЕСА_1 на городі ростуть рослини коноплі. 20 червня 2019 року відомості продане кримінальне правопорушення було внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12019020370000163. Попередня кваліфікація кримінального правопорушення була визначена за ч.1 ст.310 КК України.

02 липня 2019 року на підставі ухвали Ямпільського районного суду від 02.07.2019 року було проведено обшук домоволодіння, що знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 , яке належить ОСОБА_4 . Під час проведення обшуку на присадибній земельній ділянці було виявлено та вилучено рослини зеленого кольору схожі зовні на рослини конопель в кількості 204 (двісті чотири) одиниць. Відповідно до висновку експерта №719 від 05.07.2016, вилучені рослини в кількості 204 одиниць, мають анатомо-морфологічні ознаки рослини роду Коноплі, містять психоактивну речовину - тетрагідроканабінол, та є рослинами роду Коноплі (Cannabis), що відносяться до рослин, які містять наркотичні засоби та психотропні речовини і обіг яких допускається для промислових цілей. Крім цього під час проведення обшуку було на земельній ділянці ОСОБА_4 було виявлено 6 рослин схожі на коноплі, які росли між рослинами картоплі та кукурудзи, які на момент обшуку були обробленні від бур'янів. Інші 198 рослин коноплі росли за межами земельної ділянки серед бур'янів.

Опитана ОСОБА_4 пояснила, що виявлені розслини коноплі на її земельній ділянці вона не сіяла, а вони самонасіяним. За вказаною земельною ділянкою доглядала вона особисто, 6 рослин коноплі вони не знищила під час оброблення городу та залишила їх для подальшого згодовування домашній птиці.

З викладено видно, що в діях ОСОБА_4 за фактом незаконного вирощування рослин коноплі, формально вбачаються ознаки складу кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.310 КК України. Однак кримінальна відповідальність за ч.1 ст.310 КК України настає за незаконне вирощування рослин коноплі в кількості від десяти до п'ятдесяти рослин. Таким чином в діях ОСОБА_4 за фактом незаконного вирощування рослин кількості 6 одиниць, відсутній склад кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.310 КК України.

27 серпня 2019 року слідчим було винесено постанову про закриття даного кримінального провадження, у зв'язку з відсутністю в діях ОСОБА_4 складу кримінального правопорушення передбаченого ч.1 ст.310 КК України.

Враховуючи викладене, слідчий просить вирішити питання про долю речових доказів, на підставі п.3 ч.9 ст.100 КПК України: рослини в кількості 204 одиниць, які мають анатомо-морфологічні ознаки рослини роду Коноплі, містять психоактивну речовину - тетрагідроканабінол, та є рослинами роду Коноплі (Cannabis) - знищити.

Слідчий СВ ВП №1 Могилів-Подільського РВП ГУНП у Вінницькій області ОСОБА_3 у судове засідання не з'явився, надав суду заяву від 07.10.2024 року про розгляд клопотання без його участі, клопотання підтримав та просив суд його задоволити.

Згідно ст.107 КПК України застосування технічних засобів фіксування розгляду клопотання у даному кримінальному провадженні не здійснюється.

20 червня 2019 року до Єдиного реєстру досудових розслідувань внесено відомості у кримінальному провадженні №12019020370000163 за фактом вчинення кримінального правопорушення передбаченого ч.1 ст.310 КК України.

27 серпня 2019 року року слідчим винесено постанову про закриття кримінального провадження у зв'язку з встановленням відсутності в діянні складу кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.310 КК України.

Дослідивши письмові матеріали, слідчий суддя вважає клопотання обґрунтованим, та таким, що підлягає задоволенню, виходячи з такого.

Відповідно до пункту третього частини дев'ятої статті 100 КПК України, у разі закриття кримінального провадження слідчим або прокурором питання про долю речових доказів і документів вирішується ухвалою суду на підставі відповідного клопотання, яке розглядається згідно із статтями 171-174 цього Кодексу. При цьому майно, що було предметом кримінального правопорушення, пов'язаного з незаконним обігом, та/або вилучене з обігу, передається відповідним установам або знищується.

Враховуючи, що кримінальне провадження внесене до ЄРДР за №12019020370000163 від 20 червня 2019 року за ознаками злочину передбаченого ч.1 ст.310 КК закрито слідчим на підставі п.2 ч.1 ст.284 КПК України, а речові докази в даному кримінальному провадженні відносяться до майна, яке пов'язане з незаконним обігом, тому такі речові докази підлягають знищенню, а відтак клопотання слідчого підлягає задоволенню.

Керуючись ст.ст.100, 171-174 КПК України, слідчий суддя

УХВАЛИВ:

Клопотання сторони кримінального провадження заступника начальника відділення поліції №1 Могилів-Подільського районного відділу поліції Головного управління Національної поліції у Вінницькій області- начальника слідчого відділення майора поліції ОСОБА_3 по кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12019020370000163 від 20.06.2019 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.310 КК України, про вирішення питання про долю речових доказів - задовольнити.

Речові докази по кримінальному провадженні №12019020370000163 від 20.06.2019 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.310 КК України, які зберігаються в кімнаті зберігання речових доказів відділення поліції №1 Могилів-Подільського районного відділу поліції Головного управління Національної поліції у Вінницькій області, за адресою: вул.Свободи, 120, м.Ямпіль, Могилів-Подільського району, Вінницької області, а саме рослини в кількості 204 одиниць, які мають анатомо-морфологічні ознаки рослини роду Коноплі, містять психоактивну речовину - тетрагідроканабінол, та є рослинами роду Коноплі (Cannabis) - знищити.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя ОСОБА_1

Попередній документ
122117649
Наступний документ
122117651
Інформація про рішення:
№ рішення: 122117650
№ справи: 153/906/19
Дата рішення: 07.10.2024
Дата публікації: 08.10.2024
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Кримінальне
Суд: Ямпільський районний суд Вінницької області
Категорія справи: Кримінальні справи (з 01.01.2019); Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про; інші клопотання
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Розглянуто: рішення набрало законної сили (07.10.2024)
Дата надходження: 04.10.2024
Предмет позову: -
Розклад засідань:
07.10.2024 09:20 Ямпільський районний суд Вінницької області
Учасники справи:
головуючий суддя:
ДЗЕРИН МИКОЛА МИХАЙЛОВИЧ
суддя-доповідач:
ДЗЕРИН МИКОЛА МИХАЙЛОВИЧ