Справа № 716/1168/23
про закриття підготовчого провадження та
призначення справи до судового розгляду по суті
07.10.24 Заставнівський районний суд Чернівецької області в складі:
головуючого судді Стрільця Я.С.,
з участю секретаря судових засідань Шафер В.В.,
розглянув у підготовчому судовому засіданні в залі суду в м. Заставна цивільну справу за позовною заявою ОСОБА_1 та малолітнього ОСОБА_2 , інтереси якого представляє законний представник ОСОБА_1 , до ОСОБА_3 , третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору - Служба у справах дітей Чернівецької міської ради про поділ нерухомого майна в натурі,
В провадженні Заставнівського районного суду Чернівецької області перебуває цивільна справа за позовом ОСОБА_1 та малолітнього ОСОБА_2 , інтереси якого представляє законний представник ОСОБА_1 , до ОСОБА_3 , третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору - Служба у справах дітей Чернівецької міської ради про поділ нерухомого майна в натурі.
Ухвалою судді Заставнівського районного суду Чернівецької області від 26.07.2024 відкрито провадження у вказаній справі, призначено підготовче судове засідання та відповідачу направлено копію позовної заяви зі всіма доданими до неї документами.
Ухвалою суду від 15.01.2024 по справі призначено судову інженерно-технічну експертизу та зупинено провадження по справі.
Ухвалою суду від 20.05.2024 поновлено провадження по справі у зв'язку із виконанням експертизи.
18.06.2024 від представника позивачів адвоката Черкеза І.М. до суду надійшла заява про збільшення позовних вимог.
07.10.2024 від представника позивачів адвоката Черкеза І.М. до суду надійшла також заява про збільшення розміру позовних вимог, а також про закриття підготовчого провадження без його участі. Вказав, що інших заяв чи клопотань сторона позивача не має.
Представник відповідача адвокат Дубець М.О. в підготовче судове засідання не з'явився, про день та час проведення судового засідання повідомлений належним чином. Подав заяву з процесуальних питань щодо можливості закриття підготовчого провадження та призначення справи до розгляду по суті.
Представник третьої особи в судове засідання не з'явився, хоча також повідомлений про день, час та місце проведення підготовчого провадження.
Необхідності у вступі у справу інших осіб, заміну неналежного відповідача, залучення співвідповідача, об'єднання справ і роз'єднання позовних вимог, прийняття зустрічного позову, якщо ці питання не були вирішені раніше; призначенні експертизи, виклику у судове засідання експертів, свідків, залучення перекладача, спеціаліста; направленні судових доручень; встановленні строків для подання відповіді на відзив та заперечення; встановленні строків та порядку врегулювання спору за участю судді, колегіальному розгляді справи не має.
Згідно ч.2 ст.247 ЦПК України у разі неявки в судове засідання всіх учасників справи чи в разі якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється судом за відсутності учасників справи, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
За вказаних обставин, у справі проведено підготовче судове засідання без фіксування судового процесу та участі відповідача, що відповідає положенням ч. 1 ст. 223 та ч.2 ст.247 ЦПК України за правилами, встановленими ст.ст.197, 198 ЦПК України, в ході якого: з'ясовано, чи повідомили сторони про всі обставини справи, які їм відомі; чи надали сторони докази, на які вони посилаються у позові, встановлено порядок з'ясування обставин, на які сторони посилаються як на підставу своїх вимог і заперечень, та порядок дослідження доказів, якими вони обґрунтовуються під час розгляду справи по суті; з'ясовано розмір заявлених позивачем судових витрат; визначено дату проведення судового засідання для розгляду справи по суті.
Спір між сторонами в добровільному порядку не врегульовано.
Підстав для вирішення питань, визначених пунктами 8-14, 18-19 ч. 2 ст. 197 ЦПК України не встановлено.
Згідно п. 3 ч.2 ст. 200 ЦПК України за результатами підготовчого засідання суд постановляє ухвалу про закриття підготовчого провадження та призначення справи до судового розгляду по суті.
Враховуючи наведене, суд прийшов до висновку, що є всі правові підстави для закінчення підготовчого провадження та призначення справи до судового розгляду по суті.
Керуючись ст.ст.128, 130, 131, 197, 200, 258, 260-261 ЦПК України, суд,
Закрити підготовче провадження та призначити справу за позовом ОСОБА_1 та малолітнього ОСОБА_2 , інтереси якого представляє законний представник ОСОБА_1 , до ОСОБА_3 , третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору - Служба у справах дітей Чернівецької міської ради про поділ нерухомого майна в натурі до судового розгляду по суті на 19 листопада 2024 о 10-00 годині в приміщенні Заставнівського районного суду Чернівецької області, за адресою: вул. Незалежності, 95, м. Заставна Чернівецької області.
В судове засідання викликати сторони (представників) по справі, а також представника третьої особи.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя Ярослав СТРІЛЕЦЬ