Справа № 444/3193/24
Провадження № 3-в/444/52/2024
01 жовтня 2024 року суддя Жовківського районного суду Львівської області Ясиновський Р. Б., розглянувши заяву ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженець та зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 , місце фактичного проживання: АДРЕСА_2 , РНОКПП НОМЕР_1 , паспорт громадянина України документ № НОМЕР_2 від 04.02.2022, виданий органом 4628, УНЗР 20070226-09930) про розстрочку виконання постанови
Постановою Жовківського районного суду Львівської області від 17 вересня 2024 року ОСОБА_1 визнано винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення і накладено на нього адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі двох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 34000 грн. з позбавленням права керування транспортними засобами на строк три роки без оплатного вилучення транспортного засобу. Стягнуто з ОСОБА_1 605,60 грн. судового збору в дохід держави.
ОСОБА_1 30 вересня 2024 року звернувся до суду із заявою про розтермінування несплаченої частини штрафу строком на 12 місяців, у зв'язку із тим, що він неповнолітній, не працює та не має постійного доходу. Долучив до такої заяви копію квитанції про сплату судового збору у розмірі 605 грн 60 коп та копію квитанції про часткову сплату штрафу у розмірі 3400 грн 00 коп.
ОСОБА_1 в судове засідання не прибув, про причини неявки суд не повідомив.
Дослідивши матеріали справи, суддя дійшов наступного висновку.
Відповідно до ст. 23 КУпАП адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується в першу чергу для запобігання вчиненню нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами.
За вимогами ст. 304 КУпАП питання, пов'язані з виконанням постанови про накладення адміністративного стягнення, вирішуються органом (посадою особою), який виніс постанову.
Відстрочка виконання постанови про накладення адміністративного стягнення у вигляді штрафу здійснюється в порядку, встановленому законом (ч. 2 ст. 301 КУпАП).
Згідно з ч. 1 ст. 33 Закону України «Про виконавче провадження» за наявності обставин, що ускладнюють виконання рішення або роблять його неможливим (хвороба сторони виконавчого провадження, відрядження сторони виконавчого провадження, стихійне лихо тощо), сторони мають право звернутися до суду, який розглядав справу як суд першої інстанції, із заявою про відстрочку або розстрочку виконання рішення.
При розгляді заяви про розстрочку виконання адміністративного стягнення в частині сплати штрафу заявником не було надано належних та допустимих доказів наявності обставин, передбачених ч. 1 ст. 33 Закону України «Про виконавче провадження», за яких суддя може прийняти рішення про таку розстрочку.
З урахуванням зазначених вище приписів законодавства, вирішення питання про розстрочку виконання рішення можливе в межах виконавчого провадження за відповідною заявою сторони такого провадження.
В поданій заяві відсутні докази того, що відкрито виконавче провадження з виконання постанови Жовківського районного суду Львівської області від 17 вересня 2024 року, з такої не вбачається, що ОСОБА_2 є стороною виконавчого провадження.
Нормами КУпАП не передбачено наявності інших обставин (підстав), при існуванні яких можливо розстрочити виконання постанови про накладення адміністративного стягнення у виді штрафу.
Від так суд приходить до висновку про відмову в задоволенні клопотання.
Керуючись ст. 283, 284, 301, 304, КУпАП,
У задоволенні заяви ОСОБА_1 у справі № 444/3193/24 про розстрочку виконання постанови відмовити.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя Ясиновський Р. Б.