Справа № 686/24707/24
Провадження № 3/686/8015/24
18 вересня 2024 року м. Хмельницький
Суддя Хмельницького міськрайонного суду Хмельницької області Антонюк О.В., розглядаючи адміністративну справу про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, мешканця АДРЕСА_1 ,
за ч.3 ст.51 Кодексу України про адміністративні правопорушення,-
ВнП№1 ХРУП ГУНП в Хмельницькій області до суду для розгляду направлено матеріали справи про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч.3 ст.51 КУпАП.
Дослідивши протокол та додані до нього матеріали, приходжу до висновку, що справа підлягає поверненню в ВнП№1 ХРУП ГУНП в Хмельницькій області для доопрацювання. При цьому суд виходить з наступного.
Згідно ст. 278 КУпАП орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення повинен вирішити, у тому числі й питання про те, чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення, а в разі неправильного їх складення повернути для належного оформлення (доопрацювання).
Відповідно до п. 6 Розділу ІІ «Інструкції з оформлення матеріалів про адміністративні правопорушення в органах поліції» усі реквізити протоколу про адміністративне правопорушення заповнюються чорнилом чорного або синього кольору, розбірливим почерком, державною мовою.
Згідно ст.256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім"я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, прізвище викривача (за його письмовою згодою), якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.
Враховуючи, що протокол про адміністративне правопорушення складений нерозбірливим почерком, зокрема неможливо прочитати суть правопорушення. Крім того, до протоколу долучено письмові пояснення ОСОБА_1 , які зі слів останнього відбирав ст. ДОП СП ВнП №1 ХРУП ГУНП в Хмельницькій області К.Тарасюк, які взагалі неможливо прочитати.
В ході правильного складення протоколу про адміністративне правопорушення, уповноваженій особі слід виконати вимоги ст.ст. 254, 256 КУпАП та при цьому, звернути увагу, що згідно з вимогами вищезгаданої Інструкції не допускаються закреслення чи виправлення відомостей, що заносяться до протоколу, а також унесення додаткових записів після того, як протокол підписано особою, стосовно якої його складено.
Враховуючи, що зазначенні недоліки є суттєвими та не можуть бути усунуті в ході судового розгляду, приходжу до висновку направити вищевказану справу на доопрацювання, в ході якого слід належним чином оформити матеріали справи.
Керуючись ст.ст. 256 ч.1, 278 КУпАП, суддя -
Справу про адміністративне правопорушення за ч.3 ст.51 КУпАП відносно ОСОБА_1 повернути до ВнП№1 ХРУП ГУНП в Хмельницькій області для доопрацювання, в ході якого слід належним чином усунути зазначені в описовій частині постанови недоліки.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя: