Справа № 484/5610/24
Провадження № 3/484/2858/24
04.10.2024 року м.Первомайськ
Суддя Первомайського міськрайонного суду Миколаївської області Мельничук О.В., розглянувши справу про адміністративне правопорушення, яка надійшла до суду 04.10.2024 року від ІНФОРМАЦІЯ_1 про притягнення до адміністративної відповідальності, передбаченої ч.3 ст. 172-20 КУпАП, ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , уродженця м.Первомайськ Миколаївської області, громадянина України, РНОКПП: НОМЕР_1 , освіта вища, військовослужбовця військової частини НОМЕР_2 , одруженого, має на утриманні одну дитину, проживаючого та зареєстрованого по АДРЕСА_1 , раніше до адміністративної відповідальності не притягувався,
Згідно протоколу №ОДМ/П №738 від 03.10.2024 року, 02.10.2024 о 17.30 головний сержант ОСОБА_1 виконував обов'язки військової служби па території військової частини НОМЕР_2 з явними ознаками алкогольного сп'яніння в умовах особливого періоду воєнного стану (запах алкоголю з ротової порожнини, поведінка, що не відповідає обстановці, порушення координації рухів, порушення мови).
02.10.2024 о 18.30. головного сержанта ОСОБА_1 було доставлено до КНП «ПЦМБЛ» для проходження медичного огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння.
02.10.2024 о 18.48 було проведено тестування головного сержанта ОСОБА_1 на стан алкогольного сп'яніння лікарем ОСОБА_2 за допомогою спеціального технічного засобу Alcotest 6810 № АІПЗБ-0801. Відповідно медичного огляду лікаря на стан сп'яніння від 02.10.2024 №230. головний сержант ОСОБА_1 перебував у стані алкогольного сп'яніння, драгер - 1,83 %о проміле.
Таким чином за викладених вище обставин, головний сержант ОСОБА_1 , будучи військовослужбовцем військової служби за контрактом, проходячи службу у військової частини НОМЕР_2 , діючи умисно, протиправно, всупереч інтересам служби, на порушення своїх статутних обов'язків, перебував в стані алкогольного сп'яніння на території військової частини НОМЕР_2 та виконував обов'язки військової служби в умовах особливого періоду військового стану 02.10.2024 року о 17.30, чим вчинив адміністративне правопорушення передбачене ч. 3 ст.172-20 КУпАП.
Ознайомившись із протоколом про адміністративне правопорушення ОДМ/П №738 від 03.10.2024 року та дослідивши додані до нього письмові докази, приходжу до висновку про те, що викладені у протоколі обставини адміністративного правопорушення знайшли своє повне підтвердження під час судового розгляду.
Відповідно до ст. 280 КУпАП орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Як зазначено в ст. 252 КУпАП орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.
Судом встановлено, що 02.10.2024 о 17.30 головний сержант ОСОБА_1 виконував обов'язки військової служби па території військової частини НОМЕР_2 з явними ознаками алкогольного сп'яніння в умовах особливого періоду воєнного стану (запах алкоголю з ротової порожнини, поведінка, що не відповідає обстановці, порушення координації рухів, порушення мови).
02.10.2024 о 18.30. головного сержанта ОСОБА_1 було доставлено до КНП «ПЦМБЛ» для проходження медичного огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння.
02.10.2024 о 18.48 було проведено тестування головного сержанта ОСОБА_1 на стан алкогольного сп'яніння лікарем ОСОБА_2 за допомогою спеціального технічного засобу Alcotest 6810 № АІПЗБ-0801. Відповідно медичного огляду лікаря на стан сп'яніння від 02.10.2024 №230. головний сержант ОСОБА_1 перебував у стані алкогольного сп'яніння, драгер - 1,83 %о проміле.
ОСОБА_1 в судовому засіданні вину у вчиненні адміністративного правопорушення визнав повністю.
Крім того, факт перебування військовослужбовця в стані алкогольного сп'яніння на території військової частини та виконання обов'язків військової служби підтверджується письмовими поясненнями свідків доданими до протоколу ОСОБА_3 та ОСОБА_4 і не оспорюється правопорушником.
Відповідно до ст. 65 Конституції України захист Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України, шанування її державних символів є обов'язком громадян України.
Згідно зі ст. 1 Закону України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію" особливий період - період функціонування національної економіки, органів державної влади, інших державних органів, органів місцевого самоврядування, Збройних Сил України, інших військових формувань, сил цивільного захисту, підприємств, установ і організацій, а також виконання громадянами України свого конституційного обов'язку щодо захисту Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України, який настає з моменту оголошення рішення про мобілізацію (крім цільової) або доведення його до виконавців стосовно прихованої мобілізації чи з моменту введення воєнного стану в Україні або в окремих її місцевостях та охоплює час мобілізації, воєнний час і частково відбудовний період після закінчення воєнних дій. Таким чином, з 17.03.2014 року по теперішній час в Україні діє особливий період.
Також, у ст. 1 Закону України "Про оборону України" надається визначення терміну особливий період як періоду, що настає з моменту оголошення рішення про мобілізацію (крім цільової) або доведення його до виконавців стосовно прихованої мобілізації чи з моменту введення воєнного стану в Україні або в окремих її місцевостях та охоплює час мобілізації, воєнний час і частково відбудовний період після закінчення воєнних дій.
Відповідно до Указу Президента України від 17.03.2014 року № 303/320 (затверджений Законом України від 17.03.2014 року за № 1126-У11 "Про затвердження Указу Президента України "Про часткову мобілізації"), на території України почав діяти особливий період, який триває до теперішнього часу.
Оцінюючи в сукупності досліджені докази, суд приходить до висновку про те, що ОСОБА_1 вчинив військове адміністративне правопорушення передбачене ч. 3 ст. 172-20 КУпАП, а саме: перебування в стані алкогольного сп'яніння на території військової частини та виконання обов'язків військової служби, вчинене в умовах особливого періоду.
Враховуючи наведене, характер вчиненого правопорушення, наявні дані про особу правопорушника, ставлення його до вчиненого, вважаю за необхідне призначити йому стягнення, передбачене ч.3 ст. 172-20 КУпАП, у вигляді штрафу у розмірі однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян в сумі 17000 грн.
Крім того, відповідно до вимог ст. 40-1 КУпАП, п.5 ч.2 ст. 4 Закону України "Про судовий збір", вважаю за необхідне стягнути з ОСОБА_1 судовий збір в сумі 605,60 грн.
Також, суддя вважає за необхідне роз'яснити ОСОБА_1 строки та порядок виконання постанови про накладення штрафу, та порядок примусового виконання постанови про стягнення штрафу, передбачені ст.ст. 307, 308 КУпАП.
На підставі викладеного, керуючись ч. 3 ст. 172-20 КУпАП, -
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 172-20 КУпАП та накласти на нього адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі 17000 (сімнадцять тисяч) гривень.
Стягнути з ОСОБА_1 , судовий збір в розмірі - 605 (шістсот п'ять) грн. 60 коп. на користь держави.
Роз'яснити особі, яка притягається до адміністративної відповідальності, що відповідно до ч. 1 ст. 307 КУпАП штраф має бути сплачений порушником не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, крім випадків, передбачених статтями 300-1, 300-2 цього Кодексу, а в разі оскарження такої постанови - не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.
Згідно ст. 308 КУпАП у разі несплати штрафу у строк, встановлений статтею 307 КУпАП, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до органу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку, встановленому законом. У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується: подвійний розмір штрафу, визначеного у відповідній статті цього Кодексу та зазначеного у постанові про стягнення штрафу; витрати на облік зазначених правопорушень. Розмір витрат на облік правопорушень визначається Кабінетом Міністрів України.
На постанову може бути подано апеляційну скаргу до Миколаївського апеляційного суду протягом десяти днів з дня винесення постанови через Первомайський міськрайонний суд Миколаївської області.
Суддя: О.В. Мельничук