Справа № 354/385/24
Провадження № 3/354/446/24
03 жовтня 2024 року м.Яремче
Суддя Яремчанського міського суду Івано-Франківської області Остап'юк М.В., розглянувши справу про адміністративне правопорушення, яка надійшла від Відділення поліції №1 (м. Яремче) Надвірнянського районного відділу поліції в Івано-Франківській області, про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , українця, громадянина України, непрацюючого, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , реєстраційний номер облікової картки платника податків Суду не надано,
за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого частиною першою статті 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
10.02.2024 приблизно о 09 год 50 хв в с. Яблуниця, по вул. Героїв Майдану, водій ОСОБА_1 , керуючи транспортним засобом DAEWOO LANOS, д.н.з. НОМЕР_1 , з явними ознаками алкогольного сп'яніння, а саме: запах алкоголю з порожнини рота, тремтіння пальців рук, почервоніння шкіри обличчя. Від проходження огляду на стан сп'яніння відмовився в установленому законом порядку. Тим самим ОСОБА_1 порушив вимоги пункту 2.5 ПДР, чим вчинив адміністративне правопорушення, передбачене частиною першою статті 130 КУпАП.
У судовому засіданні представник ОСОБА_1 адвокат Притикін І.І. заперечив вину свого підзахисного, зазначивши, що в діях ОСОБА_1 є тільки формальні дії, які підпадають під ознаки правопорушення за статтею 130 КУпАП, а фактично він не перебував у стані, який дозволяє зробити адекватні висновки, що в його діях є ознаки алкогольного сп'яніння. У останнього із відеозапису не вбачається тремтіння пальців рук, почервоніння обличчя тощо. ОСОБА_1 реагує на вимоги працівника поліції без зайвої метушні та невпевненості. Матеріали справи не містять доказів роз'яснення поліцейським прав та обов'язків ОСОБА_1 , не повідомлення йому прав, передбачених статтею 63 Конституції України. Просив закрити провадження відносно ОСОБА_1 на підставі пункту 1 статті 247 КУпАП.
Заслухавши Сторону захисту, дослідивши матеріали справи, суд приходить до таких висновків.
Відповідно до положень пункту 2.5 ПДР України водій повинен на вимогу поліцейського пройти в установленому порядку медичний огляд з метою встановлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.
Частиною першою статті 130 КУпАП передбачена відповідальність за відмову особи, яка керує транспортним засобом, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.
Вина ОСОБА_1 у вчиненому правопорушенні, а саме відмова від проходження огляду на стан алкогольного сп'яніння, підтверджується, даними, що містяться у протоколі про адміністративне правопорушення серії ААД №587042 від 10.02.2024 року (а.с.1), рапорті поліцейського СРПП відділення поліції №1 (м. Яремче) Надвірнянського РВП ГУНП в Івано-Франківській області від 10.02.2024 року (а.с.2), акті огляду на стан алкогольного сп'яніння з використанням спеціальних технічних засобів (а.с.3) зі змісту якого слідує відмова ОСОБА_1 від проходження вказаного огляду; у направленні на огляд водія транспортного засобу з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції від 10.02.2024 року, з якого вбачається відмова ОСОБА_1 від проходження такого огляду (а.с.4), а також інформацією, зафіксованою у переглянутому відеоматеріалі до протоколу про адміністративне правопорушення ААД№587042 від 10.02.2024, з якого вбачається факт відмови ОСОБА_1 від проходження огляду на стан алкогольного сп'яніння.
За таких обставин суд вважає доведеним те, що ОСОБА_1 порушив пункту 2.5. ПДР, чим вчинив адмінправопорушення, передбачене частиною першою статті 130 КУпАП.
Обставин, що пом'якшують або обтяжують відповідальність судом не встановлено.
З огляду на зазначене, суд на підставі статтей 23, 33 КУпАП при призначенні покарання враховує характер вчиненого правопорушення, відомості про особу правопорушника, зокрема те, що ОСОБА_1 має водійське посвідчення, і вважає, що оскільки адміністративне стягнення є мірою відповідальності та застосовується з метою виховання особи, а також запобігання вчиненню нових правопорушень, стягнення слід накласти у межах санкції частини першої статті 130 КУпАП у виді штрафу та позбавлення права керування транспортними засобами, оскільки інших альтернативних видів покарання частина перша статті 130 КУпАП для водіїв не передбачає.
Відповідно до частини п'ятої статті 4 Закону України «Про судовий збір» у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення ставка судового збору встановлюється у розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб. Вичерпний перелік осіб, які звільняються від сплати судового збору, міститься у ст. 5 вказаного Закону.
Доказів того, що ОСОБА_1 відноситься до осіб, які підлягають звільненню від сплати судового збору суду не подано, а відтак, з останнього слід стягнути судовий збір за ухвалення постанови про накладення адміністративного стягнення.
На підставі викладеного та керуючись частиною першою статті 130 КУпАП, суд, -
Визнати ОСОБА_1 винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого частиною першою статті 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Накласти на ОСОБА_1 адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі 17 000 (сімнадцять тисяч) гривень 00 копійок з позбавленням права керування транспортними засобами на строк один рік.
Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір в дохід держави, що становить 605 (шістсот п'ять) гривень 60 копійок.
Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів з дня її винесення до Івано-Франківського апеляційного суду Івано-Франківської області.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Строк пред'явлення до виконання три місяці з дня винесення постанови.
Повний текст постанови складено 04.10.2024.
Суддя: М. В. Остап'юк