Справа № 489/7545/24
Провадження № 3/489/2751/24
Ленінський районний суд міста Миколаєва
Постанова
03 жовтня 2024 року місто Миколаїв
Суддя Ленінського районного суду міста Миколаєва Гриненко Михайло Вікторович, розглянувши матеріали справи, що надійшли з УПП в Миколаївській області, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 130 КУпАП,
встановив:
До суду надійшли матеріали справи відносно ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 130 КУпАП.
Ознайомившись з матеріалами справи, суддя встановив наступне.
Згідно з п. 2 ч. 1 ст. 278 КУпАП орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує питання , чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення.
Відповідно до ст. 256 КУпАП, у протоколі про адміністративне правопорушення окрім іншого, зазначаються: відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення.
Однак протокол про адміністративне правопорушення складений з порушенням вимог ст. 256 КУпАП, оскільки не містить зазначення точної адреси місця проживання особи, відносно якої складений протокол (номер квартири вказаний нерозбірливим почерком та є недоступним для опрацювання), що унеможливлює її виклик до суду шляхом направлення судової повістки.
Натомість, зазначення у протоколі про адміністративне правопорушення повних даних про особу (її місце проживання) є необхідними відомостями змісту протоколу про адміністративне правопорушення з метою виклику особи до суду шляхом направлення їй судової повістки, направлення якої є обов'язковим згідно з положеннями ст.277-2 КУпАП.
При цьому, до матеріалів справи не додано будь-яких інших документів, з яких можливо було встановити точну адресу місця проживання особи.
Наведені обставини свідчать про те, що протокол про адміністративне правопорушення та матеріали справи складені з порушенням вимог ст. 256 КУпАП, які унеможливлюють розгляд справи про адміністративне правопорушення. Відповідно до п. 24 Постанови Пленуму Верховного Суду України від 23.12.2005 № 14, визнана правильною практика тих суддів, які вмотивованими постановами повертають протоколи про адміністративні правопорушення, складені не уповноваженою на те посадовою особою або без додержання вимог ст. 256 КУпАП, відповідному правоохоронному органу для належного дооформлення.
Із п. 12 Постанови Пленуму Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ від 17.10.2014 № 11 вбачається, що норми КУпАП не забороняють повернення протоколу про адміністративне правопорушення, складеного не уповноваженою на те посадовою особою або без додержання вимог статті 256 цього Кодексу вмотивованою постановою суду для належного оформлення. Вказане свідчить про наявність обґрунтованих підстав для повернення справи для доопрацювання з метою виправлення вказаних недоліків.
Керуючись статтями 276, 278 КУпАП, суддя
постановив:
Справу про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 130 КУпАП повернути до Управління патрульної поліції в Миколаївській області - для доопрацювання.
Суддя М.В. Гриненко