Постанова від 01.10.2024 по справі 134/1700/24

Справа № 134/1700/24

3/134/629/2024

ПОСТАНОВА

Іменем України

01 жовтня 2024 року с-ще Крижопіль

Суддя Крижопільського районного суду Вінницької області Кантониста О.О., розглянувши справу, яка надійшла від відділу прикордонної служби « ІНФОРМАЦІЯ_1 » ІНФОРМАЦІЯ_2 , про притягнення до адміністративної відповідальності

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , громадянина України, непрацюючого, який проживає за адресою: АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ,

за ч. 2 ст. 204-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення,

встановила:

ОСОБА_1 02 липня 2024 року о 17 год. 15 хв. на напрямку н.п. Болган (Україна) - н.п. Хрустова (РМ) в районі проміжного прикордонного знаку № 0238 спільно з ОСОБА_2 у пішому порядку поза встановленими пунктами пропуску вчинив спробу незаконного перетину державного кордону України, чим порушив вимоги ст. 9 Закону України «Про державний кордон України» від 04.11.1991 року, тобто вчинив правопорушення, відповідальність за яке передбачена ч. 2 ст. 204-1 КУпАП (спроба незаконного перетинання державного кордону України, вчинена групою осіб).

В судове засідання ОСОБА_1 не з'явився, в матеріалах справи міститься його заява від 02.07.2024 року, у якій він просить суд розглянути справу без його участі, при цьому вказав, що вину у вчиненому правопорушенні визнає.

Враховуючи те, що згідно зі ст. 268 КУпАП присутність особи, яка притягається до адміністративної відповідальності за ст. 204-1 КУпАП не є обов'язковою, суд вважає за можливе розглянути дану справу без участі ОСОБА_1 .

Дослідивши матеріали справи, суд дійшов наступних висновків.

Відповідно до ст. 7 КУпАП ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом.

Відповідно до вимог ст. 9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.

Згідно ст. 245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.

Відповідно до ст. ст. 252, 280 КУпАП при розгляді справи про адміністративне правопорушення суд має повно, всебічно та об'єктивно дослідити всі обставини справи в їх сукупності та з'ясувати, чи було скоєно адміністративне правопорушення, чи винна особа у його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

У відповідності до ст. 3 Закону України «Про порядок виїзду з України і в'їзду в Україну громадян України» перетинання громадянами України державного кордону України здійснюється в пунктах пропуску через державний кордон України після пред'явлення одного з документів, зазначених у статті 2 цього Закону.

Відповідальність за частиною 1 статті 204-1 КУпАП настає за перетинання або спробу перетинання державного кордону України будь-яким способом поза пунктами пропуску через державний кордон України або в пунктах пропуску через державний кордон України без відповідних документів або з використанням підробленого документа чи таких, що містять недостовірні відомості про особу, чи без дозволу відповідних органів влади, а за частиною 2 статті 204-1 КУпАП - ті самі дії, вчинені групою осіб або особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню за одне з порушень, передбачених частиною першою цієї статті.

Вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 204-1 КУпАП, підтверджується дослідженими судом доказами, а саме:

- протоколом про адміністративне правопорушення ПдРУ № 253920 від 02.07.2024 року, згідно якого ОСОБА_1 02 липня 2024 року о 17 год. 15 хв. на напрямку н.п. Болган (Україна) - н.п. Хрустова (РМ) в районі проміжного прикордонного знаку № 0238 спільно з ОСОБА_2 у пішому порядку поза встановленими пунктами пропуску вчинив спробу незаконного перетину державного кордону України, чим порушив вимоги ст. 9 Закону України «Про державний кордон України» від 04.11.1991 року;

- рапортом старшого сержанта ОСОБА_3 від 02.07.2024 року, з якого вбачається, що 02 липня 2024 року о 17 год. 15 хв. в рамках проведення спеціальних заходів прикордонним нарядом «Контрольний пост» спільно з представником головного оперативно-розшукового підрозділу виявлено двох громадян України, а саме: ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , який проживає в м. Києві, та ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_5 , який проживає в Харківській області, які мали намір незаконно перетнути державний кордон з України в PM (ПMP) поза пунктом пропуску на напрямку Болган (Україна) - Хрустова (РМ) в районі пп/зн № 0238. Під час з'ясування обставин встановлено, що виявлені правопорушники рухались до державного кордону України з метою його незаконного перетину в районі пп/зн № 0238, використовуючи надані невстановленими особами точки геолокації заздалегідь побудованого маршруту руху. Факт спроби незаконного перетину правопорушники не заперечують. У подальшому правопорушників доставлено до відділу прикордонної служби « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (тип Б) для складання адміністративно-процесуальних документів за ч. 2 ст. 204-1 КУпАП;

- копією довідки щодо виникнення обстановки на ділянці впс « ІНФОРМАЦІЯ_1 » НОМЕР_2 прикордонного загону 02 липня 2024 року;

- копією схеми виникнення обстановки на ділянці відповідальності впс « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (тип Б) 02 липня 2024 року;

- письмовими поясненнями ОСОБА_1 від 02 липня 2024 року, у яких він підтвердив обставини вчинення інкримінованого адміністративного правопорушення та визнав вину, вказавши, що хотів потрапити за кордон незаконним шляхом. Кордон мав перетинати разом з Дохнадзе ОСОБА_4 ;

- письмовими поясненнями ОСОБА_2 від 02 липня 2024 року, у яких він вказав, що разом із ОСОБА_5 прямував у АДРЕСА_2 з метою незаконного перетину кордону.

Оцінюючи досліджені докази у їх сукупності, суд дійшов висновку про доведеність винуватості ОСОБА_1 у вчинені адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 204-1 КУпАП, тобто, спробі незаконного перетинання державного кордону України, вчиненій групою осіб.

При накладенні стягнення за адміністративне правопорушення, у відповідності до вимог статті 33 КУпАП, враховуються характер вчиненого правопорушення, особа порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність.

Враховуючи вищевикладене, а також те, що ОСОБА_1 визнав свою вину, раніше до адміністративної відповідальності не притягувався, вважаю за необхідне застосувати до нього адміністративне стягнення у виді штрафу в мінімальному розмірі, визначеному санкцією ч. 2 ст. 204-1 КУпАП.

Даний вид адміністративного стягнення буде необхідним і достатнім для попередження скоєння нових адміністративних правопорушень особою, яка притягується до адміністративної відповідальності.

Відповідно до п. 5 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення стягується судовий збір у розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб - 605,60 грн.

Керуючись ст. ст. 33, 40-1, 283, 284 КУпАП, суддя -

постановила:

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 204-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, та накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі п'ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 8 500 грн. (вісім тисяч п'ятсот гривень).

Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави 605,60 грн. судового збору.

Роз'яснити особі, щодо якої застосовано адміністративне стягнення, що відповідно до частини 1 статті 307 КУпАП штраф має бути сплачений порушником не пізніше як через п'ятнадцять днів з дня вручення йому копії постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження такої постанови - не пізніше як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.

Відповідно до вимог ст. 308 КУпАП, у разі несплати правопорушником штрафу у строк, установлений частиною першою статті 307 цього Кодексу, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до органу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку, встановленому законом. У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується подвійний розмір штрафу.

Постанова може бути оскаржена через Крижопільський районний суд Вінницької області до Вінницького апеляційного суду протягом 10 днів з дня винесення постанови.

Суддя: