Постанова від 03.10.2024 по справі 400/5798/23

П'ЯТИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

03 жовтня 2024 р.м. ОдесаСправа № 400/5798/23

П'ятий апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів:

головуючого судді-доповідача Скрипченка В.О.,

суддів Коваля М.П. та Осіпова Ю.В.,

розглянувши в порядку письмового провадження в місті Одесі апеляційну скаргу Міністерства оборони України на рішення Миколаївського окружного адміністративного суду від 17 листопада 2023 року (суддя Малих О.В., м. Миколаїв, повний текст рішення складений 17.11.2023) по справі за адміністративним позовом ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 до Міністерства оборони України, треті особи: ІНФОРМАЦІЯ_1 та ОСОБА_5 , про визнання протиправними та скасування рішення в частині зобов'язання вчинити певні дії,-

ВСТАНОВИВ:

19.05.2023 ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_3 звернулися до адміністративного суду з позовом до МОУ, в якому просили суд:

- визнати протиправним та скасувати пункт 1 рішення Міністерства оборони України, оформленого протоколом засідання комісії Міністерства оборони України з розгляду питань, пов'язаних із призначенням і виплатою одноразової грошової допомоги та компенсаційних сум, від 22.09.2022 року №203 в частині відмови ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , у призначенні та виплаті одноразової грошової допомоги, як члену сім'ї загиблого військовослужбовця ОСОБА_6 під час виконання обов'язків військової служби та не визначення розміру його частини допомоги в рівних частках кожному;

- визнати протиправним та скасувати пункт 1 рішення Міністерства оборони України, оформленого протоколом засідання комісії Міністерства оборони України з розгляду питань, пов'язаних із призначенням і виплатою одноразової грошової допомоги та компенсаційних сум, від 20.01.2023 року №10/168 в частині відмови ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , у призначенні та виплаті одноразової грошової допомоги, як члену сім'ї загиблого військовослужбовця ОСОБА_6 під час виконання обов'язків військової служби та не визначення розміру його частини допомоги в рівних частках кожному;

- зобов'язати Міністерство оборони України призначити та виплатити ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_4 та ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_5 одноразову грошову допомогу, як членам сім'ї загиблого військовослужбовця ОСОБА_6 під час виконання обов'язків військової служби, у розмірі, передбаченому п. 2 постанови Кабінету Міністрів України №168 від 28.02.2022 року "Питання деяких виплат військовослужбовцям, особам рядового і начальницького складу, поліцейським та їх сім'ям під час дії воєнного стану".

Рішенням Миколаївського окружного адміністративного суду від 17.11.2023 позов задоволено частково.

Визнано протиправним та скасовано пункт 1 рішення Міністерства оборони України, оформленого протоколом засідання комісії Міністерства оборони України з розгляду питань, пов'язаних із призначенням і виплатою одноразової грошової допомоги та компенсаційних сум від 22.09.2022 року №203 в частині відмови ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , у призначенні та виплаті одноразової грошової допомоги, як члену сім'ї загиблого військовослужбовця ОСОБА_6 під час виконання обов'язків військової служби та не визначення розміру його частини допомоги в рівних частках кожному.

Визнано протиправним та скасовано пункт 1 рішення Міністерства оборони України, оформленого протоколом засідання комісії Міністерства оборони України з розгляду питань, пов'язаних із призначенням і виплатою одноразової грошової допомоги та компенсаційних сум від 20.01.2023 року №10/168 в частині відмови ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , у призначенні та виплаті одноразової грошової допомоги, як члену сім'ї загиблого військовослужбовця ОСОБА_6 під час виконання обов'язків військової служби та не визначення розміру його частини допомоги в рівних частках кожному.

Зобов'язано Міністерство оборони України розглянути заяву та документи ОСОБА_1 про призначення та виплату її сину, ОСОБА_2 одноразової грошової допомоги у зв'язку із загибеллю її чоловіка - військовослужбовця ОСОБА_6 із розрахунку на одного члена сім'ї загиблого.

В іншій частині позовних вимог відмовлено.

Не погоджуючись із зазначеним судовим рішенням відповідач подав апеляційну скаргу, у якій, посилаючись на необґрунтованість позовних вимог, просить скасувати рішення суду першої інстанції в частині задоволених позовних вимог та ухвалити нове судове рішення, яким відмовити в повному обсязі у задоволенні позовних вимог.

На думку апелянта, ІНФОРМАЦІЯ_6 та ІНФОРМАЦІЯ_7 у спірних правовідносинах діяли в межах діючих норм законодавства та на підставі наявних звернень законно призначено одноразову грошову допомогу членам сім'ї загиблого ОСОБА_6 . Частини одноразової грошової допомоги ОСОБА_1 , ОСОБА_2 та ОСОБА_8 залишись зарезервованими до підтвердження статусу члена сім'ї та звернення із відповідною заявою.

Позивачі надіслали до апеляційного суду відзив на апеляційну скаргу, у якому, посилаючись на законність та обґрунтованість оскаржуваного судового рішення, просять апеляційну скаргу залишити без задоволення, а рішення суду першої інстанції - без змін.

Справа розглянута судом першої інстанції за правилами спрощеного позовного провадження.

Апеляційним судом справа розглянута в порядку письмового провадження відповідно до статті 311 КАС України, якою передбачено, що суд апеляційної інстанції може розглянути справу без повідомлення учасників справи (в порядку письмового провадження) за наявними у справі матеріалами, якщо справу може бути вирішено на підставі наявних у ній доказів, у разі подання апеляційної скарги на рішення суду першої інстанції, які ухвалені в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін (у порядку письмового провадження).

Заслухавши суддю-доповідача, доводи апеляційної скарги, відзивів на неї, вивчивши матеріали справи, перевіривши законність і обґрунтованість рішення суду в межах доводів і вимог апеляційної скарги, апеляційний суд дійшов таких висновків.

З матеріалів справи вбачається, що 18.03.2023 ОСОБА_6 , який проходив військову службу в Збройних силах України, отримав травму, яка призвела до смерті, та пов'язана із захистом Батьківщини.

18.07.2022 до ІНФОРМАЦІЯ_8 з заявами про отримання одноразової грошової допомоги у зв'язку з загибеллю ОСОБА_6 звернулись ОСОБА_5 (матір) та ОСОБА_1 (колишня дружина) в інтересах неповнолітніх дітей: ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_7 , ОСОБА_4 . Зазначене підтверджується заявами, доданими до позовної заяви.

На підставі наявних документів, комісія Міністерства оборони України з розгляду питань, пов'язаних із призначення і виплатою одноразової грошової допомоги та компенсаційних сум встановила, що четверо із семи членів сім'ї померлого ОСОБА_6 підтверджено мають право на отримання одноразової грошової допомоги, а саме: мати - ОСОБА_5 , син - ОСОБА_3 , син - ОСОБА_7 , донька - ОСОБА_4 .

Рішенням наведеної вище комісії, оформленим протоколом №203 від 22.09.2023, призначено одноразову грошову допомогу матері, двом синам та дочці загиблого ОСОБА_6 в розмірі 4/7 частини 15000000 грн. в сумі 8571428,57 грн. у рівних частках.

В подальшому ОСОБА_1 звернулась до ІНФОРМАЦІЯ_8 із заявою від 13.10.2022 про відмову від отримання одноразової грошової допомоги у зв'язку з загибеллю ОСОБА_6 . Із врахуванням даної заяви, членами сім'ї ОСОБА_6 є шість осіб.

На підставі зазначеної заяви комісія Міністерства оборони України з розгляду питань, пов'язаних із призначення і виплатою одноразової грошової допомоги та компенсаційних сум прийняла рішення, оформлене протоколом №10/168 від 20.01.2023, про розподіл одноразової грошової допомоги, від якої відмовилась ОСОБА_1 , між членами сім'ї ОСОБА_6 .

Таким чином членам сім'ї ОСОБА_6 , а саме: мати - ОСОБА_5 , колишня дружина ОСОБА_1 , син - ОСОБА_2 , син - ОСОБА_3 , син - ОСОБА_7 , донька - ОСОБА_4 , донька ОСОБА_8 було нараховано та частково виплачено (чотирьом підтвердженим членам сім'ї) по 2142857,14 грн. кожному (в сумі 8571428,57 грн., як встановлено протоколом №203 від 22.09.2022) із розрахунку по 1/7 частини від 15000000 грн.

При цьому частини одноразової грошової допомоги ОСОБА_1 , ОСОБА_2 та ОСОБА_8 залишись зарезервованими до підтвердження.

Підставою чого слугувало звернення ОСОБА_5 до ІНФОРМАЦІЯ_9 про свої сумніви щодо батьківства ОСОБА_6 відносно сина ОСОБА_9 , у зв'язку з чим вона має намір звертатись до суду.

Вважаючи, що комісія МОУ протиправно відмовила ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , у призначенні та виплаті одноразової грошової допомоги, як члену сім'ї загиблого військовослужбовця ОСОБА_6 , позивачі звернулися до суду з даним адміністративним позовом.

Ухвалюючи рішення про часткове задоволення позовних вимог суд першої інстанції дійшов висновку, що пункти 1 Протоколу засідання комісії МОУ з розгляду питань, пов'язаних із призначенням і виплатою одноразової грошової допомоги та компенсаційних сум від 22.092022 №203 та від 20.01.2023 №10/168 прийняті відповідачем не обґрунтовано, без урахування всіх обставин, що мають значення для прийняття рішення, не розсудливо, а отже є неправомірними і підлягають скасуванню.

Рішення суду мотивовано тим, що МОУ та ІНФОРМАЦІЯ_7 нормативно та документально не довело обґрунтованості виключення ОСОБА_2 зі списків члена сім'ї ОСОБА_6 .

Надаючи правову оцінку законності і обґрунтованості рішення суду першої інстанції в межах доводів та вимог апеляційної скарги колегія суддів зазначає наступне.

Частиною другою статті 19 Конституції України установлено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Наведена норма означає, що суб'єкт владних повноважень зобов'язаний діяти лише на виконання закону, за умов і обставин, визначених ним, вчиняти дії, не виходячи за межі прав та обов'язків, дотримуватися встановленої законом процедури, обирати лише встановлені законодавством України способи правомірної поведінки під час реалізації своїх владних повноважень.

Надаючи оцінку правомірності дій та рішень органів владних повноважень, суд керується критеріями, закріпленими у статті 2 КАС України, які певною мірою відображають принципи адміністративної процедури, встановлюючи при цьому чи прийняті (вчинені) ним рішення (дії): на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); безсторонньо (неупереджено); добросовісно; розсудливо; з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації; пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Встановлення невідповідності діяльності суб'єкта владних повноважень вказаним критеріям для оцінювання рішення, (дій) є достатньою підставою для задоволення адміністративного позову, за умови, що встановлено порушення прав та інтересів позивача.

Відповідно до частини першої статті 16 Закону України "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей" (в редакції, яка діяла на момент виникнення спірних правовідносин), (далі Закон) одноразова грошова допомога у разі загибелі (смерті), інвалідності або часткової втрати працездатності без встановлення інвалідності військовослужбовців, військовозобов'язаних та резервістів, які призвані на навчальні (або перевірочні) та спеціальні збори чи для проходження служби у військовому резерві (далі - одноразова грошова допомога), - гарантована державою виплата, що здійснюється особам, які згідно з цим Законом мають право на її отримання.

За приписами пункту 1 частини другої статті 16 Закону одноразова грошова допомога призначається і виплачується у разі загибелі (смерті) військовослужбовця під час виконання ним обов'язків військової служби або внаслідок захворювання, пов'язаного з виконанням ним обов'язків військової служби, або смерті особи, звільненої з військової служби, протягом року після звільнення її з військової служби, якщо смерть настала внаслідок поранення, контузії, каліцтва, захворювання, пов'язаних з виконанням обов'язків військової служби.

Відповідно до частин першої, другої статті 16-1 Закону у випадках, зазначених у підпунктах 1-3 пункту 2 статті 16 цього Закону, право на призначення та отримання одноразової грошової допомоги мають члени сім'ї, батьки та утриманці загиблого (померлого) військовослужбовця, військовозобов'язаного або резервіста.

Члени сім'ї та батьки загиблого (померлого) військовослужбовця, військовозобов'язаного або резервіста визначаються відповідно до Сімейного кодексу України, а утриманці - відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб".

Частиною дев'ятою статті 16-3 Закону визначено, що порядок призначення і виплати одноразової грошової допомоги визначається Кабінетом Міністрів України.

На виконання Закону України "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей" Кабінет Міністрів України прийняв Постанову від 25.12.2013 року №975 "Про затвердження Порядку призначення і виплати одноразової грошової допомоги у разі загибелі (смерті), інвалідності або часткової втрати працездатності без встановлення інвалідності військовослужбовців, військовозобов'язаних та резервістів, які призвані на навчальні (або перевірочні) та спеціальні збори чи для проходження служби у військовому резерві", якою затвердив відповідний Порядок (далі - Порядок №975).

Згідно з пунктом 3 Порядку №975 днем виникнення права на отримання одноразової грошової допомоги є у разі загибелі (смерті) військовослужбовця, військовозобов'язаного та резервіста - дата смерті, що зазначена у свідоцтві про смерть.

Відповідно до пункту 5 Порядку №975 одноразова грошова допомога призначається і виплачується рівними частинами членам сім'ї, батькам та утриманцям загиблого (померлого) військовослужбовця, військовозобов'язаного та резервіста.

Якщо одна із зазначених осіб відмовляється від отримання одноразової грошової допомоги, її частка розподіляється між іншими особами, які мають право на її отримання.

Заява про відмову від отримання одноразової грошової допомоги повинна бути нотаріально посвідчена в установленому законодавством порядку.

Члени сім'ї та батьки загиблого (померлого) військовослужбовця, військовозобов'язаного та резервіста визначаються відповідно до Сімейного кодексу України, а утриманці - відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб".

За приписами пункту 10 Порядку №975 члени сім'ї, батьки та утриманці загиблого (померлого), яким призначається та виплачується одноразова грошова допомога, подають за місцем проходження служби (зборів) військовослужбовця, військовозобов'язаного та резервіста або уповноваженим структурним підрозділам державних органів, на які покладаються функції щодо підготовки необхідних для призначення пенсії документів (далі - уповноважений орган), такі документи: заяву кожного повнолітнього члена сім'ї, батьків та утриманців загиблого (померлого), які мають право на отримання допомоги, а у разі наявності малолітніх та/або неповнолітніх дітей - іншого з батьків або опікунів чи піклувальників дітей про виплату одноразової грошової допомоги; витяг з наказу про виключення загиблого (померлого) військовослужбовця, військовозобов'язаного та резервіста із списків особового складу військової частини (підрозділу, органу); витяг з особової справи про склад сім'ї військовослужбовця, військовозобов'язаного та резервіста, призваного на навчальні (або перевірочні) та спеціальні збори чи для проходження служби у військовому резерві.

До заяви додаються копії: документа, що свідчить про причини та обставини загибелі (смерті) військовослужбовця, військовозобов'язаного та резервіста, зокрема про те, що вона не пов'язана з вчиненням ним кримінального чи адміністративного правопорушення або не є наслідком вчинення ним дій у стані алкогольного, наркотичного, токсичного сп'яніння, або навмисного спричинення собі тілесного ушкодження чи самогубства; свідоцтва про смерть військовослужбовця, військовозобов'язаного та резервіста; свідоцтва про народження військовослужбовця, військовозобов'язаного та резервіста - для виплати одноразової грошової допомоги батькам загиблого (померлого); свідоцтва про шлюб - для виплати грошової допомоги дружині (чоловікові); документів (відповідних сторінок за наявності), що посвідчують особу (паспорт громадянина України, тимчасове посвідчення громадянина України, посвідка на постійне проживання, посвідка на тимчасове проживання, посвідчення біженця, посвідчення особи, яка потребує додаткового захисту) членів сім'ї, з даними про прізвище, ім'я та по батькові (за наявності) особи, до яких внесено відомості про реєстрацію місця проживання, та довідку про реєстрацію місця проживання (у разі коли відомості про реєстрацію місця проживання до таких документів не внесені); свідоцтва про народження дитини - для виплати одноразової грошової допомоги дитині; документа, що засвідчує реєстрацію фізичної особи у Державному реєстрі фізичних осіб-платників податків, виданого органом доходів і зборів (для фізичної особи, яка через свої релігійні переконання відмовляється від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків, офіційно повідомила про це відповідний орган доходів і зборів та має відмітку в паспорті громадянина України, копію сторінки паспорта з такою відміткою); рішення районної, районної у м. Києві та Севастополі держадміністрації, виконавчого органу міської, районної у місті, сільської, селищної ради або суду про встановлення над дитиною-сиротою, дитиною, позбавленою батьківського піклування, опіки, піклування (у разі здійснення опіки або піклування над дітьми військовослужбовця, військовозобов'язаного та резервіста); рішення суду або нотаріально посвідченого правочину, що підтверджуватиме факт перебування заявника на утриманні загиблого (померлого) (надають особи, які не були членами сім'ї загиблого (померлого), але перебували на його утриманні); постанови відповідної військово-лікарської комісії щодо встановлення причинного зв'язку смерті (контузії, травми або каліцтва), захворювання.

У разі наявності рішення суду, яке набрало законної сили, з питань призначення та виплати одноразової грошової допомоги члени сім'ї, батьки та утриманці загиблого (померлого), яким призначається та виплачується допомога, подають уповноваженому органові документи, копії документів, зазначені в абзацах другому-шістнадцятому цього пункту, та копію відповідного рішення суду.

Пунктом 13 Порядку №975 передбачено, що керівник уповноваженого органу подає у 15-денний строк з дня реєстрації всіх документів розпорядникові бюджетних коштів висновок щодо виплати одноразової грошової допомоги, до якого обов'язково додаються документи, зазначені в пунктах 10 та 11 цього Порядку.

Розпорядник бюджетних коштів у місячний строк після надходження всіх зазначених документів приймає рішення про призначення одноразової грошової допомоги або про відмову в її призначенні, або про повернення документів на доопрацювання (у разі, коли документи подано не в повному обсязі, потребують уточнення чи подано не за належністю) і надсилає зазначене рішення разом з документами уповноваженому органу для видання наказу про виплату такої допомоги особам, які звернулися за нею, а в разі відмови чи повернення документів на доопрацювання - для письмового повідомлення заявника з обґрунтуванням мотивів відмови чи повернення документів на доопрацювання.

Одноразова грошова допомога виплачується особі шляхом перерахування коштів уповноваженим органом на рахунок в установі банку, зазначений одержувачем виплати (пункт 14 Порядку №975).

З аналізу вищезазначених положень вбачається, що виплата одноразової грошової допомоги у зв'язку з загибеллю військовослужбовця проводиться на підставі відповідного рішення розпорядника бюджетних коштів про призначення особі такої виплати за результатом розгляду заяви члена сім'ї загиблого.

При цьому, враховуючи вимоги пункту 13 Порядку №975, уповноважений орган Міністерства оборони України (який у даному випадку є розпорядником коштів) повинен у місячний строк після надходження всіх зазначених документів прийняти рішення про призначення одноразової грошової допомоги або про відмову в її призначенні, або про повернення документів на доопрацювання (у разі, коли документи подано не в повному обсязі, потребують уточнення чи подано не за належністю).

Як вбачається з матеріалів справи, 18.07.2022 ОСОБА_1 , як колишня дружина загиблого військовослужбовця ОСОБА_6 , звернулася до ІНФОРМАЦІЯ_8 з заявами про отримання одноразової грошової допомоги в тому числі і неповнолітньою дитиною ОСОБА_2 (а.с. 40).

До заяви було додані:

- свідоцтво про народження (повторно) серії НОМЕР_1 , видане 26.02.2020, ОСОБА_2 народився ІНФОРМАЦІЯ_2 , батько - ОСОБА_6 , мати ОСОБА_1 (а.с. 24);

- копія рішення Братського районного суду Миколаївської області від 18.10.2021 у справі №471/804/21, яким розірвано шлюб між ОСОБА_1 та ОСОБА_6 , яким встановлено, що від шлюбу сторони мають неповнолітнього сина - ОСОБА_10 ІНФОРМАЦІЯ_2 (а.с. 20).

Проте, відповідачем заява ОСОБА_1 про отримання одноразової грошової допомоги неповнолітньою дитиною ОСОБА_2 , як членом сім'ї загиблого військовослужбовця, розглянута не була та рішення, в супереч вимог 13 Порядку №975, не прийнято.

За таких обставин колегія суддів погоджується з висновком суду першої інстанції про наявність підстав для задоволення позовних вимог ОСОБА_1 , яка діє в інтересах неповнолітнього ОСОБА_2 .

Доводи апеляційної скарги відповідача про те, що ІНФОРМАЦІЯ_6 та ІНФОРМАЦІЯ_7 у спірних правовідносинах діяли в межах діючих норм законодавства спростовуються встановленими обставинами в даній справі.

Твердження про необхідність ОСОБА_2 підтвердження статусу члена сім'ї за наявністю чинного свідоцтва про народження є безпідставним, тому відхиляється апеляційним судом.

Водночас, колегія суддів звертає увагу апелянта на те, що пунктом Порядку №975 визначено, що до членів сімей загиблих (померлих) осіб належать: діти, зокрема усиновлені, зачаті за життя загиблої (померлої) особи та народжені після її смерті, а також діти, стосовно яких загиблу (померлу) особу за її життя було позбавлено батьківських прав.

Резюмуючи вищевикладене колегія суддів зазначає, що доводи апеляційної скарги не знайшли свого підтвердження, спростовуються матеріалами справи та не дають підстав вважати, що при прийнятті оскаржуваного рішення судом першої інстанцій було порушено норми матеріального права. Суд правильно та повно з'ясував усі обставини справи та надав їм юридичну оцінку, відповідно до норм матеріального та процесуального права.

Згідно з пунктом першим частини першої статті 315 КАС України за наслідками розгляду апеляційної скарги на судове рішення суду першої інстанції суд апеляційної інстанції має право залишити апеляційну скаргу без задоволення, а судове рішення - без змін.

Відповідно до статті 316 КАС України суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а рішення або ухвалу суду - без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.

Відтак, апеляційна скарга відповідача задоволенню не підлягає.

Керуючись статтями 292, 308, 311, 315, 316, 321, 322, 325, 328, 329 КАС України, апеляційний суд,-

ПОСТАНОВИВ:

Апеляційну скаргу Міністерства оборони України залишити без задоволення, а рішення Миколаївського окружного адміністративного суду від 17 листопада 2023 року - без змін.

Постанова набирає законної сили з дати її прийняття та оскарженню не підлягає відповідно до ч.6 ст.12, ст. 257 та ч. 5 ст. 328 КАС України.

Головуючий суддя-доповідач В.О.Скрипченко

Суддя М.П.Коваль

Суддя Ю.В.Осіпов