03 жовтня 2024 року Єдиний унікальний № 501/4073/24 Провадження № 3/501/1402/24
Іменем України
03 жовтня 2024 року м. Чорноморськ
Суддя Іллічівського міського суду Одеської області Тордія Е.Н.,
розглянувши адміністративний матеріал № 501/4073/24 (3/501/1402/24), який надійшов з ВП № 1 ОРУП № 2 ГУНП в Одеській області у відношенні:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, РНОКПП НОМЕР_1 , проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 ,
у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 44 Кодексу України про адміністративні правопорушення, роз'яснені права, передбачені ст. 268 Кодексу України про адміністративні правопорушення, ст. 63 Конституції України, -
Стислий зміст та фактично встановлені обставини.
04 липня 2024 року у ОСОБА_1 за адресою пров. Шкільний біля буд. 17 в м. Чорноморську, виявлено згортки з невідомою речовиною, яку зберігав у кишені, згідно висновку експерта № СЕ-19/116-24/14106-НЗПРАП від 05 серпня 2024 року являється PVP вміст якого 0,036 г, що являється невеликим розміром.
Дії ОСОБА_1 кваліфіковані за ч. 1 ст. 44 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Позиція учасників судового процесу.
В судовому засіданні ОСОБА_1 свою втну визнав в повному обсязі, просив суворо не карати.
Суддя, вивчивши матеріали адміністративних справ, надані докази дійшов наступного висновку.
Мотиви суду та застосовані правові норми.
Згідно ч. 1 ст. 9 Кодексу України про адміністративні правопорушення, адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Положеннями ст. 251 Кодексу України про адміністративні правопорушення передбачено, що доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються, зокрема, протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, речовими доказами, іншими документами.
Частина 1 ст. 44 Кодексу України про адміністративні правопорушення передбачає адміністративну відповідальність за незаконне виробництво, придбання, зберігання, перевезення, пересилання наркотичних засобів або психотропних речовин без мети збуту в невеликих розмірах.
Відповідно до ст. 252 Кодексу України про адміністративні правопорушення, орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.
Винуватість у вчиненні адміністративного правопорушення ОСОБА_1 повністю підтверджується сукупністю письмових доказів, досліджених безпосередньо під час судового розгляду, а саме: даними протоколу про адміністративне правопорушення серії ВАД № 169078 від 13 вересня 2024 року, копією висновку експерта № СЕ-19/116-24/14106-НЗПРАП від 05 серпня 2024 року, згідно з якого виявлені наркотичні речовини є особливо небезпечною психотропною речовиною обіг якого заборонено РVР, масою у перерахунку на висушену речовину 0,036 г., копією постанови дізнавача СД ВП № 1 ОРУП № 2 ГУНП в Одеській області від 03 березня 2024 року про закриття кримінального провадження.
Згідно таблиці ІІ «Невеликі, великі та особливо великі розміри наркотичних засобів, що знаходяться у незаконному обігу», затвердженої наказом Міністерства охорони здоров'я №188 від 01 серпня 2000 року, із змінами, маса психотропної речовини РVР 0,036 грама є невеликим розміром та недостатня для притягнення особи до кримінальної відповідальності, у зв'язку із чим в діях ОСОБА_1 відсутній склад кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 309 Кримінального кодексу України, та наявні ознаки адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 44 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Таким чином, враховуючи, що у справі зібрано достатньо доказів, які не викликають сумнівів у своїй достовірності і допустимості, та які підтверджують вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 44 Кодексу України про адміністративні правопорушення, є всі підстави для притягнення його до адміністративної відповідальності та накладення на нього адміністративного стягнення в межах, встановлених санкцією ч. 1 ст. 44 Кодексу України про адміністративні правопорушення..
Згідно ст. 23 Кодексу України про адміністративні правопорушення, адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами.
Висновки суду щодо застосування адміністративного стягнення.
Ураховуючи обставини вчинення адміністративного правопорушення, особу порушника, приймаючи до уваги ступінь її вини, суддя вважає за можливе накласти на ОСОБА_1 адміністративне стягнення, передбачене санкцією ч. 1 ст. 44 Кодексу України про адміністративні правопорушення, у виді штрафу у розмірі ста неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить 1700 гривень 00 копійок та вважає, що таке стягнення є доцільним для його виправлення та попередження вчинення ним нових правопорушень.
Відповідно до Закону України «Про судовий збір» та в порядку ст. 40-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, з ОСОБА_1 слід стягнути судовий збір, ставка якого складає 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Керуючись ст.9, 23, 40-1, 44, 252, 283-285, 294 Кодексу України про адміністративні правопорушення, ст.5 Закону України «Про судовий збір», суддя, -
Призначити ОСОБА_1 адміністративне стягнення у вигляді штрафу 1700.00 гривень в дохід держави.
Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір в розмірі 605,60 гривень (Отримувач коштів ГУК в Од.обл./м.Чорноморськ/22030101, Код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37607526, Банк отримувача Казначейство України(ел. адм. подат.), Код банку отримувача (МФО) 899998, Рахунок отримувача UA778999980313151206000015750, Код класифікації доходів бюджету 22030101).
На підставі ч. 2 ст. 308 Кодексу України про адміністративні правопорушення, у разі несплати ОСОБА_1 штрафу протягом 15 днів, з метою примусового виконання цієї постанови органами державної виконавчої служби, стягнути з правопорушника подвійний розмір штрафу у розмірі 3400,00 грн.
Постанова може бути оскаржена до Одеського апеляційного суду протягом десяти днів з дня її винесення через Іллічівський міський суд Одеської області.
Суддя
Строк пред'явлення постанови до виконання згідно
Закону України «Про виконавче провадження»
Постанова набрала законної сили «__»________2024 р.