Справа № 390/2120/24
Провадження № 3/390/961/24
"03" жовтня 2024 р.Кіровоградського районного суду Кіровоградської області Квітки О.О., розглянувши матеріали, які надійшли від ГУНП в Кіровоградській області Кропивницького РУП ВП №2 (м. Кропивницький) про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1 , який народився ІНФОРМАЦІЯ_1 в м. Архангельськ, громадянин України, не працює, зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 , проживає за адресою: АДРЕСА_2 ,
за ч.1 ст.44 КУпАП,
близько 16 год. 16 хв. 01.08.2024 в с. Соколівське, ГК «Мрія», ОСОБА_1 зберігав без мети збуту психотропну речовину метамфетамін, обіг якого обмежено. Згідно з висновком експерта №СЕ-19/112-22/9938-НЗПРАП від 06.08.2024 загальна маса становить 0,085 грама, що свідчить про зберігання ОСОБА_1 наркотичних засобів без мети збуту в невеликих розмірах.
ОСОБА_1 в судове засідання не з'явився, з матеріалами справи надійшла заява про розгляд справи без його участі.
Вина ОСОБА_1 підтверджується протоколом про адміністративне правопорушення серії ВАВ № 240925 від 23.09.2024, з яким він ознайомлений; рапортами; постановою про закриття кримінального провадження від 28.08.2024, протоколом огляду місця події від 01.08.2024, висновком експерта №СЕ-19/112-22/9938-НЗПРАП від 06.08.2024, письмовими поясненнями ОСОБА_1 та іншими матеріалами справи.
Відповідно до вимог ст.252 КУпАП, оцінюючи докази в їх сукупності, на підставі всебічного, повного та об'єктивного дослідження всіх обставин справи, вважаю, що в діях ОСОБА_1 наявний склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.44 КУпАП, оскільки він незаконно зберігав без мети збуту наркотичні засоби в невеликих розмірах.
При накладенні адміністративного стягнення, відповідно до вимог ст.33 КУпАП, враховується характер вчиненого правопорушення, особа правопорушника, ступінь його вини, обставини, що пом'якшують та обтяжують відповідальність за вчинене адміністративне правопорушення.
Враховуючи обставини правопорушення, особу правопорушника, відсутність обставин, що обтяжують відповідальність, суд приходить до висновку, що накладення на ОСОБА_1 адміністративного стягнення у виді штрафу в мінімальному розмірі на користь держави є достатнім заходом впливу і буде сприяти його вихованню в майбутньому.
Відповідно до ст.40-1 КУпАП, у разі винесення постанови про накладення адміністративного стягнення, судовий збір, розмір і порядок сплати якого встановлюється Законом України «Про судовий збір», сплачується особою, на яку накладено адміністративне стягнення.
Керуючись ст.ст. 40-1, 268, 279, 280, 283 - 285 КУпАП,
Визнати винним ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.44 КУпАП, і накласти адміністративне стягнення у виді штрафу на користь держави у розмірі 50 (п'ятдесяти) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що складає 850 (вісімсот п'ятдесят) грн.
Штраф має бути сплачений не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня вручення правопорушнику копії постанови, а в разі оскарження такої постанови - не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.
У разі несплати штрафу у вказаний строк постанова надсилається для примусового виконання, в порядку якого з правопорушника стягується: подвійний розмір штрафу, визначеного у відповідній статті КУпАП та зазначеного у постанові про стягнення штрафу, витрати на облік зазначених правопорушень.
Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , судовий збір на користь держави в розмірі 605 (шістсот п'ять) грн 60 (шістдесят) коп. на користь держави.
Речовий доказ: сейф-пакет PSP 1242786, який переданий до камери зберігання речових доказів відділення поліції № 2 (м. Кропивницький) Кропивницького РУП ГУНП в Кіровоградській області - знищити.
Постанову по справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржено особою, щодо якої її винесено, протягом десяти днів з дня її винесення.
Строк пред'явлення постанови до виконання протягом трьох місяців з дня винесення.
Суддя О.О.Квітка