03.10.2024
Провадження №3/389/957/24
ЄУН 389/2246/24
03 жовтня 2024 року суддя Знам'янського міськрайонного суду Кіровоградської області Богдановва О.Е., розглянувши матеріали які надійшли з ВП №1 (м.Знам'янка) Кропивницького РУП ГУНП в Кіровоградській області про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 ,
ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, РНОКПП не відомий, не працюючого, проживаючого по АДРЕСА_1 , 15.02.2024 притягувався до адміністративної відповідальності за ч.2 ст.187 КУпАП,
за вчинення правопорушення, передбаченого ч.2 ст.187 КУпАП,
Відповідно до протоколу серії ВАВ№915621 від 01.07.2024, ОСОБА_1 28.06.2024 о 22.00 год. під час перевірки був відсутній за адресою: АДРЕСА_1 , чим повторно протягом року порушив умови адміністративного нагляду відповідно до ухвали Знам'янського міськрайонного суду від 21.12.2023, тобто вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч.2 ст.187 КУпАП.
В суд ОСОБА_1 не з'явився, про час та місце розгляду справи повідомлявся належним чином, шляхом смс-повідомлення на номер телефону, який зазначений у протоколі, причин неявки суду не відомі.
Відповідно до положень ч.2 ст.268 КУпАП, при розгляді справ про адміністративні правопорушення, передбачених зокрема ст.187 цього Кодексу, присутність особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, є обов'язковою. У разі ухилення від явки на виклик органу внутрішніх справ або судді районного, районного у місті, міського чи міськрайонного суду цю особу може бути органом внутрішніх справ (Національною поліцією) піддано приводу.
Так, постановою суду від 09.07.2024 ОСОБА_1 піддано приводу у судове засідання, виконання якого покладено на ВП №1 (м.Знам'янка) Кропивницького РУП ГУНП в Кіровоградській області. При цьому, на вказану в постанові дату доставлений до суду не був, відомості про виконання вищевказаної постанови суду, матеріали справи не містять.
Оскільки суддею застосовано всі можливі заходи викликуОСОБА_1 до суду для участі у розгляді даної справи, з огляду на те, що він достовірно знаючи те, що справа про притягнення його до адміністративної відповідальності за ст.187 КУпАП буде розглядатись в Знам'янському міськрайонному суді Кіровоградської області, не вжив заходів для явки до суду та для з'ясування стану розгляду судового провадження, суддя приходить до висновку, що він свідомо та навмисно не прибув у судове засідання, а тому вважає за можливе розгляд справи провести без його участі.
Відповідно до ч.2 ст.38 КУпАП, адміністративне стягнення може бути накладено не пізніше як через три місяці з дня вчинення правопорушення, а при триваючому правопорушенні - не пізніш як через три місяці з дня його виявлення. Будь-якого продовження перебігу строків накладення адміністративних стягнень законом не передбачено, тому в разі їх закінчення провадження у справі закривається.
Згідно з пунктом 7 частини першої статті 247 КУпАП провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю у разі закінчення на момент розгляду справи про адміністративне правопорушення строків, передбачених статтею 38 цього Кодексу.
При цьому наведена норма не містить положень про наявність у суду повноважень щодо встановлення обставин вчинення адміністративного правопорушення, наявності вини особи у його вчиненні у разі закриття провадження про адміністративні правопорушення.
Крім того, логічне тлумачення абзацу першого статті 247 КУпАП дозволяє дійти висновку, що встановлення зазначених у цій статті юридичних фактів є єдиною необхідною підставою для припинення будь-яких дій щодо притягнення особи до адміністративної відповідальності незалежно від встановлених будь-яких інших обставин, що підлягають з'ясуванню при розгляді справи про адміністративне правопорушення (ст.280 КУпАП), у тому числі й вини особи у його вчиненні.
Таким чином, при вирішенні питання про притягнення особи до адміністративної відповідальності, першочерговим є встановлення судом дотримання строку накладення адміністративного стягнення, за умови закінчення якого суд або уповноважений орган взагалі позбавлені можливості досліджувати та вирішувати питання про наявність в діях особи ознак адміністративного проступку.
Аналогічна правова позиція висловлена Верховним Судом у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду у Постанові від 11.07.2018 у справі №308/8763/15-а (провадження №К/9901/12342/18).
Так, згідно протоколу про адміністративне правопорушення від 01.07.2024 ОСОБА_1 у провину ставиться порушення ним умов адміністративного нагляду, що виявлено 28.06.2024, а тому строки можливого притягнення правопорушника до адміністративної відповідальності, відповідно до ч.2 ст.38 КУпАП, закінчилися 28.09.2024.
Згідно п.7 ст.247 КУпАП, провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю за закінченням на момент розгляду справи строків, передбачених ст.38 КУпАП.
Враховуючи вищевикладене, те, що на даний час сплинули строки накладення на ОСОБА_1 адміністративного стягнення, передбачені ст.38 КУпАП, провадження у справі необхідно закрити.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст.38, 187, 283, 284, п.7 ст.247 КУпАП, суддя,
Справу про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч.2 ст.187 КУпАП - закрити, у зв'язку із закінченням строків накладення адміністративного стягнення.
Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів з дня винесення до Кропивницького апеляційного суду через Знам'янський міськрайонний суд Кіровоградської області.
Суддя Знам'янського міськрайонного суду
Кіровоградської області О.Е. Богданова