Справа № 375/1462/24
Провадження № 3/375/988/24
02 жовтня 2024 року селище Рокитне
Суддя Рокитнянського районного суду Київської області Банах-Кокус О.В., розглянувши матеріали адміністративних справ, які надійшли від Управління патрульної поліції у Київській області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, який зареєстрований на АДРЕСА_1 ,
за статтею 122-4 Кодексу України про адміністративні правопорушення та статтею 124 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
До Рокитнянського районного суду Київської області надійшов адміністративний матеріал про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за статтею 122-4 КУпАП та статтею 124 КУпАП.
2 жовтня 2024 року матеріали справи об'єднані в одне провадження та присвоєно справі єдиний унікальний номер № 375/1462/24, провадження 3/375/988/24.
Згідно з протоколом про адміністративне правопорушення від 30 серпня 2024 року вбачається, що ОСОБА_1 30 серпня 2024 року о 14 годині 11 хвилин на вул. Зарічній, 50 у селищі Рокитне Білоцерківського району Київської області керував транспортним засобом "Renault Master" з державним номерним знаком НОМЕР_1 , та будучи причетним до дорожньо-транспортної покинув місце ДТП, що зазначено в п.п. 2.10.а ПДР України, чим вчинив правопорушення передбачене статтею 122-4 КУпАП.
Відповідно до вимог статті 245 КУпАП, серед ряду завдань провадження у справах про адміністративні правопорушення є: всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи та вирішення її в точній відповідності з законом.
Відповідно до пункту 2 частини 1 статті 278 КУпАП орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує питання, зокрема, чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення.
Відповідно до вимог частини 1 статті 256 КУпАП протокол про адміністративне правопорушення, як документ, що засвідчує факти неправомірних дій і є основним джерелом доказів, складається по встановленій формі і повинен містити дані, необхідні для розгляду справи по суті
Відповідно до статті 256 Кодексу України про адміністративні правопорушення, у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.
Наданий суду рапорт поліцейського взводу №2 роти №1 батальйону №2 ППП в місьі Біла Церква та Білоцерківському районі УПП у Київській області ДПП капрала поліції Д. Ковбасюка від 30 серпня 2024 року містить інформацію що подія зафіксована, на БК "Моторола" № 476015, 476291. Проте, в матеріалах справи відсутній відеозапис з БК "Мотрола" № 476015, 476291.
Суддя звертає увагу на те, що відсутність зазначеного вище відеозапису перешкоджає повному та всебічному розгляду справи про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 .
Статтями 251, 280 КУпАП, визначено фактичні дані, обставини на основі яких, у визначеному законом порядку, орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення.
Відповідно до частини 2 статті 278 КУпАП, при виявленні недоліків в протоколі про адміністративне правопорушення, складеному всупереч вимог статті 256 КУпАП, або в інших матеріалах, що перешкоджають або унеможливлюють об'єктивний розгляд справи, особа, що провадить підготовку до розгляду справи, повертає матеріали справи про адміністративне правопорушення відповідному органу, що порушив провадження в адміністративній справі, на доопрацювання.
Відповідно до пункту 24 постанови Пленуму Верховного Суду України від 23 грудня 2005 року № 14 протоколи про адміністративні правопорушення повертаються для належного до оформлення вмотивованою постановою відповідному правоохоронному органу, якщо такі складені не уповноваженою на те посадовою особою або без додержання вимог статті 256 КУпАП.
Враховуючи існуючу необхідність в усуненні зазначених недоліків, відповідно до вимог статті 256 КУпАП та статті 278 КУпАП, справа про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 повертається для належного оформлення уповноваженій посадовій особі, яка складала даний протокол, оскільки саме вона порушила провадження у справі.
Керуючись статтями 256, 278, частиною 2 статті 277 КУпАП
Справу про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, який зареєстрований на АДРЕСА_1 , про притягнення до адміністративної відповідальності за статтею 122-4 КУпАП та статтею 124 КУпАП повернути до полку патрульної поліції в місті Біла Церква та Білоцерківському районі батальйону №2 УПП у Київській області ДПП для належного дооформлення.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя Олена БАНАХ-КОКУС