Справа № 354/1779/24
Провадження № 3/354/1428/24
03 жовтня 2024 року м.Яремче
Суддя Яремчанського міського суду Івано-Франківської області Остап'юк М.В., розглянувши справу про адміністративне правопорушення, яка надійшла від Відділення поліції №1 (м. Яремче) Надвірняського РВП ГУНП в Івано-Франківській області, про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , українки, громадянки України, проживаючої за адресою: АДРЕСА_1 , реєстраційний номер облікової картки платника податків Суду не надано,
за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого статті 124 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
28.08.2024 приблизно о 12 год 05 хв у м. Яремче по вул. Грушевського, 134, водій ОСОБА_1 , керуючи транспортним засобом не вибрав безпечної швидкості руху, щоб мати постійно контролювати рух транспортного засобу та безпечно керувати ним не дотрималась безпечної дистанції у результаті чого допустила зіткнення з автомобілем MITSUBISHI LANCER д.н.з. НОМЕР_1 під керуванням ОСОБА_2 , внаслідок чого автомобілі отримали механічні пошкодження. Тим самим ОСОБА_1 порушила вимоги пункту 12.1, 13.1 ПДР, чим вчинив адміністративне правопорушення, передбачене статті 124 КУпАП.
У судове засідання ОСОБА_1 не з'явилася, однак 03.10.2024 подала до суду заяву в якій повністю визнала свою вину у вчиненні адмінправопорушення, зазначила, що зробила це з необережності, просила суд розглядати справу у її відсутності і застосувати до неї мінімальну міру покарання.
Дослідивши письмові матеріали справи, оцінивши їх у своїй сукупності, приходжу до такого висновку.
Статтею 124 КУпАП передбачена адміністративна відповідальність за порушення учасниками дорожнього руху правил дорожнього руху, що спричинило пошкодження транспортних засобів, вантажу, автомобільних доріг, вулиць, залізничних переїздів, дорожніх споруд чи іншого майна.
Відповідно до пункту 12.1. ПДР України під час вибору в установлених межах безпечної швидкості руху водій повинен ураховувати дорожню обстановку, а також особливості вантажу, що перевозиться, і стан транспортного засобу, щоб мати змогу постійно контролювати його рух та безпечно керувати ним.
Відповідно до п. 13.1. ПДР України водій залежно від швидкості руху, дорожньої обстановки, особливостей вантажу, що перевозиться, і стану транспортного засобу повинен дотримувати безпечної дистанції та безпечного інтервалу.
Вивчивши матеріали адміністративної справи, дослідивши наявні у справі докази в їх сукупності, Суд приходить до висновку, що вина ОСОБА_1 у вчиненому правопорушенні за наведених вище обставин підтверджується сукупністю досліджених судом доказів, зокрема даними, які містять протокол про адмінправопорушення серії ЕПР 1 №113928 від 18.08.2024 (а.с.1), рапорт помічника чергового Відділення поліції №1 (м. Яремче) Надвірняського РВП ГУНП в Івано-Франківській області Френюка Д.В. від 18.08.2024 (а.с. 2), схема місця ДТП від 18.08.2024 (а.с3), пояснення ОСОБА_1 від 18.08.2024 (а.с. 4), пояснення ОСОБА_2 від 18.08.2024 (а.с. 5).
За таких обставин суд вважає доведеним те, що ОСОБА_1 порушила правила дорожнього руху, передбачені пунктами 12.1, 13.1 Правил дорожнього руху України, чим вчинив правопорушення, передбачене статті 124 КУпАП.
При накладенні на ОСОБА_1 стягнення, Суд згідно з вимогами статті 33 КУпАП враховує характер вчиненого правопорушення, дані про його особу, яка притягається до адмінвідповідальності .
Обставиною, що пом'якшує відповідальність, є щире каяття.
Обставин, що обтяжують відповідальність, Судом не встановлено.
Враховуючи викладене, Суд вважає необхідним і достатнім призначити ОСОБА_1 стягнення у виді штрафу.
Положеннями статті 40-1 КУпАП передбачено, що у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується судовий збір особою, на яку накладено таке стягнення. Розмір і порядок сплати судового збору встановлюється законом.
Відповідно до частини п'ятої статті 4 Закону України «Про судовий збір» у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення ставка судового збору встановлюється у розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб. Вичерпний перелік осіб, які звільняються від сплати судового збору, міститься у статті 5 вказаного Закону.
У ході судового розгляду не встановлено, що ОСОБА_1 відноситься до осіб, які підлягають звільненню від сплати судового збору, а відтак, з нього слід стягнути судовий збір за ухвалення постанови про накладення адміністративного стягнення.
Враховуючи характер вчиненого правопорушення, особу порушника, керуючись статтями 124, 283-285 КУпАП, пунктом 5 статті 4 Закону України «Про судовий збір»,
Визнати ОСОБА_1 винною у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого статтею 124 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Накласти на ОСОБА_1 адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі 850 гривень 00 копійок.
Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір в дохід держави, що становить 605 (шістсот п'ять) гривень 60 копійок.
Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів з дня її винесення до Івано-Франківського апеляційного суду Івано-Франківської області.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Строк пред'явлення до виконання три місяці з дня винесення постанови.
Суддя: М. В. Остап'юк