Справа № 685/1116/24
Провадження № 3/685/716/24
02 жовтня 2024 року селище Теофіполь
Суддя Теофіпольського районного суду Хмельницької області Турчин-Кукаріна І. В., за участі секретаря судового засідання Сороки В.Р., особи, щодо якої вирішується питання про притягнення до адміністративної відповідальності - ОСОБА_1 , розглянувши у відкритому судовому засіданні в селищі Теофіполь матеріали, які надійшли від Сектору поліцейської діяльності № 1 Відділу поліції № 2 Хмельницького районного управління поліції Головного управління Національної поліції в Хмельницькій області про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , який народився ІНФОРМАЦІЯ_1 (РНОКПП НОМЕР_1 ), народився, проживає та зареєстрований у АДРЕСА_1 , громадянина України, не одруженого,
за ч. 1 ст. 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
17 вересня 2024 року о 15:51 год у селі Святець Теофіпольської ТГ Хмельницького району Хмельницької області по вулиці Ямпільській, 45 громадянин України ОСОБА_1 керував мотоблоком «Кентавр» без державного номерного знака, з потужністю двигуна 7 к.с., в стані алкогольного сп'яніння, встановленого на місці зупинки транспортного засобу за допомогою приладу «Алкотест 6810», тест № 1900 з результатом 0,85 проміле, та відмовився проходити огляд на стан алкогольного сп'яніння в закладі охорони здоров'я, чим порушив вимоги п.п. а п. 2.9. Правил дорожнього руху і вчинив правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
У судовому засіданні ОСОБА_1 свою вину у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення, визнав повністю та повідомив, що під час зупинки його працівниками поліції дійсно керував зазначеним у протоколі про адміністративне правопорушення мотоблоком; на місці зупинки транспортного засобу пройшов огляд на стан алкогольного сп'яніння за допомогою приладу «Алкотест 6810», тест № 1900 з результатом 0,85 проміле підтвердив наявність у нього стану алкогольного сп'яніння.
Заслухавши пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності та дослідивши наявні у справі докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю, суддя дійшла висновку про наявність в діях ОСОБА_1 складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Згідно з підпунктом «а» пункту 2.9. Правил дорожнього руху, затверджених постановою Кабінету Міністрів України № 1306 від 10 жовтня 2001 року, водієві забороняється керувати транспортним засобом у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.
Керування транспортними засобами особами в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, а також передача керування транспортним засобом особі, яка перебуває в стані такого сп'яніння чи під впливом таких лікарських препаратів, а так само відмова особи, яка керує транспортним засобом, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, становить склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Відповідно до ст. 251 Кодексу України про адміністративні правопорушення, доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, а також іншими документами.
Обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених статтею 255 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
У цій справі, окрім визнання вини ОСОБА_1 у наданих ним в судовому засіданні поясненнях, його вина підтверджується протоколом про адміністративне правопорушення серії ЕПР1 № 131249 від 17.09.2024, крім цього, долученими до зазначеного протоколу та дослідженими в судовому засіданні показниками спеціального технічного засобу Alcotest 6810, чеком до протоколу, роздрукованим на папері 17.09.2024 о 15:57 год від приладу ARBL-0685 на принтері ARBM-5215, тест № 1900 з результатом 0,85 проміле, на якому наявний підпис особи, яку тестують, актом огляду на стан алкогольного сп'яніння з використанням спеціальних технічних засобів, з підписом ОСОБА_1 після слів «з результатом згоден», а також дослідженими в судовому засіданні відеозаписами із нагрудних камер працівників поліції, з яких вбачається, що 17.09.2024 о 15:51 год у селі Святець Теофіпольської ТГ Хмельницького району Хмельницької області по вулиці Ямпільській, 45 ОСОБА_1 , рухаючись по автомобільній дорозі, керував мотоблоком «Кентавр» (без д.н.з., з потужністю двигуна 7 к.с.), використовуючи зазначений мотоблок саме як транспортний засіб, приєднавши до мотоблоку причеп, навантажений хмизом та деревиною, а також перевозячи на ньому себе та пасажира, перебуваючи при цьому в стані алкогольного сп'яніння, встановленого на місці зупинки транспортного засобу.
При розгляді справи також враховується, що підтвердження стану сп'яніння в результаті огляду та згода водія транспортного засобу з результатами такого огляду є підставою для його притягнення згідно із законом до відповідальності, що передбачено абзацом 2 пункту 5 «Порядку направлення водіїв транспортних засобів для проведення огляду з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, і проведення такого огляду», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 1103 від 17.12.2008.
Відтак, обставини, зазначені у протоколі про адміністративне правопорушення, повністю підтверджено.
Враховуючи пояснення ОСОБА_1 щодо факту керування транспортним засобом у стані алкогольного сп'яніння у вказані у протоколі про адміністративне правопорушення дату, час та місці, суд, зберігаючи об'єктивність та неупередженість, звертає увагу, що він позбавлений можливості самостійно збирати докази у справі про адміністративне правопорушення.
Відтак, обставин, які би спростовували наявність події та складу адміністративного правопорушення або виключали адміністративну відповідальність за статтею 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення, ОСОБА_1 у судовому засіданні не зазначив, доказів їх наявності ненадав, а суддею таких не виявлено.
При визначені виду стягнення за адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 130 КУпАП, суддя керується правилами ст. 33-35 КУпАП і, враховуючи дані про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності, обставини скоєння правопорушення, накладає адміністративне стягнення у межах санкції зазначеної вище статті.
Відповідно до положень ст. 40-1 КУпАП з особи, на яку накладено адміністративне стягнення, підлягає стягненню судовий збір у розмірі, визначеному ст. 4 Закону України «Про судовий збір», який на підставі п. 5 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» визначається у розмірі 0,2 прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що становить у 2024 році 605,60 грн.
Враховуючи наведене, керуючись статтями 27, 40-1, 130, 221, 245-252, 276-279, 283-285, 307 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
ОСОБА_1 , який народився ІНФОРМАЦІЯ_1 (РНОКПП НОМЕР_1 ) визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого частиною 1 статті 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення та накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 17000,00 грн. (сімнадцять тисяч гривень 00 коп.) (Стягувач: Головне управління Національної поліції у Хмельницькій області, отримувач: ГУК у Хмел.обл/Хмельн.обл./21081300, код отримувача (ЄДРПОУ) 37971775, банк отримувача: Казначейство України (ел.адм.подат.), рахунок отримувача: UA748999980313060149000022001, код класифікації доходів бюджету: 21081300) з позбавленням права керування транспортними засобами на строк один рік.
Стягнути з ОСОБА_1 , який народився ІНФОРМАЦІЯ_1 (РНОКПП НОМЕР_1 ) на користь держави судовий збір в розмірі 605,60 грн. (шістсот п'ять гривень 60 коп.) (Стягувач: Державна судова адміністрація України (вул. Липська, 18/5 м. Київ), отримувач коштів: ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106, код отримувача (код за ЄДРПОУ): 37993783, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), рахунок отримувача: UA908999980313111256000026001, код класифікації доходів бюджету: 22030106).
Штраф має бути сплачений не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня вручення постанови про накладення штрафу, крім випадків, передбачених статтями 300-1, 300-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення, а в разі оскарження такої постанови не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.
Штраф, накладений за вчинення адміністративного правопорушення, вноситься в установу банку України, за винятком штрафу, що стягується на місці вчинення правопорушення, якщо інше не встановлено законодавством України.
Відповідно до статті 308 Кодексу України про адміністративні правопорушення, у разі несплати штрафу у строк, установлений ч. 1 статті 307 Кодексу України про адміністративні правопорушення, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до органу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку, встановленому законом. У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується подвійний розмір штрафу, визначеного у відповідній статті цього Кодексу та зазначеного у постанові про стягнення штрафу.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку її оскарження.
Постанова про позбавлення права керування транспортним засобом набирає чинності з наступного дня після закінчення строку на її оскарження, а у випадку такого оскарження - з дня набрання законної сили рішенням за результатами такого оскарження, яке винесено за наслідками розгляду справи по суті.
Постанова може бути оскаржена до Хмельницького апеляційного суду через Теофіпольський районний суд Хмельницької області протягом десяти днів з дня її винесення.
У разі пропуску зазначеного строку з поважних причин цей строк за заявою особи, щодо якої винесено постанову, може бути поновлено органом (посадовою особою), правомочним розглядати скаргу.
Суддя Ірина ТУРЧИН-КУКАРІНА