Справа № 167/966/24
Номер провадження 3/167/608/24
02 жовтня 2024 року м. Рожище
Суддя Рожищенського районного суду Волинської області Требик В.Б.,
з участю:
особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, ОСОБА_1 ,
прокурора Шаруновича Є.В.,
розглянувши справу про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянки України (паспорт НОМЕР_1 ), неодруженої, має на утриманні одну дитину, бухгалтера ТОВ «Ресторація Гості», зареєстроване місце проживання у АДРЕСА_1 ), фактично проживає у АДРЕСА_2 ),
за ч. 1 ст. 1726 Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі - КУпАП),
ОСОБА_1 , будучи з 3 листопада 2021 року звільненою з посади головного бухгалтера Державного підприємства «Спеціалізоване лісогосподарське агропромислове підприємство «Рожищеагроліс» та маючи обов'язок подати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2021 рік (після звільнення) в термін до 00 год. 00 хв. 1 лютого 2024 року, в порушення вимог абз. 2
ч. 2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» та п. 27 Прикінцевих положень Закону України «Про запобігання корупції», несвоєчасно без поважних причин, а саме
3 лютого 2024 року, подала декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2021 рік (після звільнення).
Під час розгляду справи ОСОБА_1 свою вину у вчиненні зазначеного правопорушення визнала повністю та пояснила, що обізнана з вимогами антикорупційного законодавства, однак належним чином не звернула уваги на терміни подання декларації.
Прокурор Шарунович Є.В. просив визнати ОСОБА_1 винною у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 1726 КУпАП, і, з урахуванням визнання нею своєї вини, вказував про необхідність накладення адміністративного стягнення у виді штрафу в межах санкції ч. 1 ст. 1726 КУпАП.
Суддя, заслухавши пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, позицію прокурора, дослідивши письмові докази, які наявні в матеріалах справи, дійшов таких висновків.
Диспозицією ч. 1 ст. 1726 КУпАП передбачена адміністративна відповідальність за несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Згідно з приміткою до ст. 1726 КУпАП суб'єктами правопорушень у цій статті (крім правопорушень, визначених частинами 2, 3 цієї статті, у частині неповідомлення або несвоєчасного повідомлення про суттєві зміни у майновому стані) є особи, які відповідно до частин 1, 2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» зобов'язані подавати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Норма ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» визначає суб'єктів, на яких поширюється дія цього Закону.
Положеннями п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» встановлено осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Відповідно до п.п. «а» п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» суб'єктами, на яких поширюється дія цього Закону, є зокрема посадові особи юридичних осіб публічного права, які не зазначені у п. 1 ч. 1 цієї статті.
Згідно з абз. 9 ч. 1 ст. 1 Закону України «Про запобігання корупції» посадовою особою юридичної особи публічного права є, зокрема, головний бухгалтер такої юридичної особи публічного права.
Як убачається з копій наказів Державного підприємства «Спеціалізоване лісогосподарське агропромислове підприємство «Рожищеагроліс» ОСОБА_1
з 10 листопада 2020 року прийнято на роботу головним бухгалтером в апарат управління цього підприємства, а 3 листопада 2021 року звільнено з вказаної посади.
За правилом абз. 2 ч. 2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» особи, які припинили діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, або іншу діяльність, зазначену у підпунктах «а», «в»-«ґ» п. 2 ч. 1 ст. 3, зобов'язані до 1 квітня наступного року після року припинення діяльності подати в установленому ч. 1 цієї статті порядку декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік.
Пунктом 27 Прикінцевих положень Закону України «Про запобігання корупції» установлено, що особи, які у 2022-2023 роках не подали декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, відповідно до ст. 45 цього Закону, і кінцевий строк для подання яких настав до дня набрання чинності Законом України «Про внесення змін до деяких законів України про визначення порядку подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, в умовах воєнного стану», подають такі декларації не пізніше 31 січня 2024 року.
Інформацією про декларацію та послідовностями дій користувача Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, стверджено про подання ОСОБА_1 щорічної декларації за 2021 рік (після звільнення) 3 лютого 2024 року о 23:07:55, що особа, яка притягається до адміністративної відповідальності не оспорює.
Отже, крім визнання ОСОБА_1 своєї вини у вчиненні адміністративного правопорушенняза ч. 1 ст. 1726 КУпАП, її винуватість доводиться наведеними вище письмовими доказами, а також протоколом про адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, від 23 серпня 2024 року № 247, повідомленням Національного агентства про факт неподання чи несвоєчасного подання декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування від 9 лютого 2024 року
№ 43/26.2-ВЛ/14, копією листа Національного агентства з питань запобігання корупції від 29 лютого 2024 року № 70-09/12656-24, письмовими поясненнями ОСОБА_1
від 1 серпня 2024 року та її поясненнями, наданими під час розгляду справи.
Таким чином, суддя дійшов висновку, що в діях ОСОБА_1 наявний склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 1726 КУпАП. Тому, приймаючи до уваги характер вчиненого діяння, зважаючи на ступінь суспільної шкідливості проступку, слід піддати ОСОБА_1 адміністративному стягненню у виді штрафу.
Крім того, на підставі ст. 401 КУпАП та п. 5 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» стягненню з ОСОБА_1 підлягає судовий збір в розмірі 605,60 грн.
Виходячи з наведеного вище та керуючись ч. 1 ст. 1726 КУпАП, суддя,-
ОСОБА_1 визнати винною у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 1726 КУпАП, і піддати її адміністративному стягненню у виді штрафу в розмірі 50 (п'ятдесяти) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 (вісімсот п'ятдесят) гривень.
Стягнути із ОСОБА_1 605 (шістсот п'ять) гривень
60 (шістдесят) копійок судового збору в дохід держави.
Судовий збір має бути сплачений на рахунок: отримувач коштів ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106; код отримувача (код за ЄДРПОУ): 37993783; банк отримувача: Казначейство України (ЕАП); рахунок отримувача: UA908999980313111256000026001; код класифікації доходів бюджету: 22030106; призначення платежу: судовий збір.
Постанова може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником до Волинського апеляційного суду протягом десяти днів з дня винесення постанови. Апеляційна скарга подається до Волинського апеляційного суду через Рожищенський районний суд Волинської області.
Відповідно до ч. 1 ст. 307, ч. 2 ст. 308 КУпАП у разі несплати ОСОБА_1 штрафу не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня вручення постанови, а в разі оскарження такої постанови - не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення, при здійсненні примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення із ОСОБА_1 стягується подвійний розмір штрафу - 1700 (одна тисяча сімсот) гривень.
Суддя: В.Б. Требик