Справа № 357/14020/24
1-в/357/688/24
27.09.2024 Білоцерківський міськрайонний суд Київської області у складі:
головуючого судді - ОСОБА_1 ,
за участю секретаря - ОСОБА_2 , ,
представника Білоцерківського РУП ГУНП в Київській області ОСОБА_3 ,
особи, щодо якої вирішується питання про встановлення адміністративного нагляду ОСОБА_4 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду подання начальника Білоцерківського РУП ГУНП в Київській області про встановлення адміністративного нагляду щодо ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, офіційно не працює, проживає за адресою: АДРЕСА_1 , раніше судимого,
До Білоцерківського міськрайонного суду Київської області 27.09.2024 надійшло клопотання начальника Білоцерківського РУП ГУНП в Київській області полковника поліції ОСОБА_5 про встановлення адміністративного нагляду відносно ОСОБА_4 .
Клопотання мотивовано тим, що ОСОБА_4 01.02.2022 звільнився з ДУ «Божковська виправна колонія № 16» ДПтС України. Перебуваючи на профілактичному об ліку вчиняв правопорушення, що посягають на публічний порядок і громадську безпеку, за що притягнутий до адміністративної відповідальності. Відтак начальник Білоцерківського РУП ГУНП в Київській області просить встановити відносно ОСОБА_4 адміністративний нагляд строком 1 (один) рік, встановивши такі обмеження:
1) Заборонити залишати своє місце проживання щоденно, в період часу з 23:00 до 06:00;
2) Заборонити відвідувати місця, де дозволено торгівля алкогольними напоями на розлив;
3) Заборонити виїзд в особистих справах за межі району без дозволу керівництва Білоцерківського РУП ГУНП в Київській області;
4) З'являтись по місцю проживання на реєстраційну відмітку до Білоцерківського РУП ГУНП в Київській області за адресою: Київська обл., вул. Привокзальна, щомісяця у першу суботу місяця, в період часу з 09:00 по 11:00.
В судовому засіданні представник Білоцерківського РУП ГУНП в Київській області підтримав клопотання, просив його задовольнити. Крім того, деталізував обставини вчинення ОСОБА_4 адміністративних правопорушень.
ОСОБА_4 в судовому засіданні не заперечував проти обґрунтованості клопотання, однак зауважив, що запропоновані обмеження є надмірними для нього. Пояснив, що він неофіційно працює експедитором та саме в нічний час доби розвозить хлібобулочні вироби в межах Білоцерківського, Володарського та Ставищенського районів Київської області, тому заборона залишати своє місце проживання в нічний час позбавить його єдиного джерела заробітку.
Дослідивши матеріали подання, заслухавши учасників, Суд встановив таке.
Статтею 1 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» № 264/94-ВР (далі - Закон) передбачено, що адміністративний нагляд - це система тимчасових примусових профілактичних заходів спостереження і контролю за поведінкою окремих осіб, звільнених з місць позбавлення волі, що здійснюються органами Національної поліції.
Адміністративний нагляд встановлюється з метою запобігання вчиненню кримінальних правопорушень окремими особами, звільненими з місць позбавлення волі, і здійснення виховного впливу на них (ст. 2 Закону).
Відповідно до ч. 3 Закону Адміністративний нагляд встановлюється щодо повнолітніх осіб:
б) засуджених до позбавлення волі за тяжкі, особливо тяжкі злочини або засуджених два і більше разів до позбавлення волі за умисні злочини, якщо під час відбування покарання їх поведінка свідчила, що вони вперто не бажають стати на шлях виправлення і залишаються небезпечними для суспільства;
в) засуджених до позбавлення волі за тяжкі, особливо тяжкі злочини або засуджених два і більше разів до позбавлення волі за умисні злочини, якщо вони після відбування покарання або умовно-дострокового звільнення від відбування покарання, незважаючи на попередження органів Національної поліції, систематично порушують громадський порядок і права інших громадян, вчиняють інші правопорушення;
г) засуджених до позбавлення волі за один із злочинів, пов'язаних з незаконним обігом наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів;
ґ) засуджених до позбавлення волі за злочин проти статевої свободи та статевої недоторканості малолітньої особи;
д) засуджених до довічного позбавлення волі;
е) звільнених умовно-достроково від відбування покарання на підставі, визначеній статтею 81-1 Кримінального кодексу України. Адміністративний нагляд стосовно цих осіб здійснюється виключно в порядку, визначеному статтею 7-1 цього Закону.
Як вбачається з досліджених матеріалів ОСОБА_4 вироком Білоцерківського міськрайонного суду Київської області від 18.06.2018 визнаний винним у скоєнні злочину, передбаченого ч. 1 ст. 125 КК України та йому призначено покарання у виді громадських робіт на строк 160 (сто шістдесят) годин. На підставі статей 71, 72 КК України до вказаного покарання частково приєднати невідбуте покарання за вироком Білоцерківського міськрайонного суду Київської області від 03.12.2015 року (за вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 309 КК України), виходячи з розрахунку один день позбавлення волі за 8 годин громадських робіт і остаточно до відбуття ОСОБА_4 призначено покарання у виді 3 (трьох) років 10 (десяти) днів позбавлення волі.
Відповідно до довідки серії ПОД № 01370, ОСОБА_4 01.02.2022 звільнився з ДУ «Божковська виправна колонія (№16)» по відбуттю строку покарання.
Однак після звільнення ОСОБА_4 було притягнуто да адміністративної відповідальності, зокрема постановою Білоцерківського міськрайонного суду Київської області від 21.11.2023 за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 173 КУпАП (дрібне хуліганство).
Крім того, 19.09.2024 стосовно ОСОБА_4 складений ще один протокол про вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 173 КУпАП (дрібне хуліганство), який наразі направлено для розгляду до суду.
Також постановою Білоцерківського міськрайонного суду Київської області від 04.06.2024 закрито провадження у справі про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_4 за ст. 173 КУпАП, у зв'язку із закінченням строків накладення адміністративного стягнення.
При цьому працівниками поліції систематично оголошувалось попередження ОСОБА_4 про припинення антигромадського способу життя (попередження від 26.10.2023, 05.08.2024, 17.09.2024, 19.09.2024).
Відповідно до довідки-характеристики за місцем проживання ОСОБА_4 зарекомендував себе посередньо, схильний до вживання наркотичних засобів та порушення громадського порядку, підтримує зв'язки з особами, які ведуть антигромадський спосіб життя, участі в громадському житті будинку та вулиці не приймає.
Зважаючи на викладене, Суд погоджується що ОСОБА_4 після відбування покарання, незважаючи на попередження органів Національної поліції, систематично порушує громадський порядок і права інших громадян та вчиняє інші правопорушення, відтак є особою щодо якої може бути застосований адміністративний нагляд. Крім того, він є особою засудженою до позбавлення волі за один із злочинів, пов'язаних з незаконним обігом наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів.
Частиною 1 ст. 7 Закону передбачено, що адміністративний нагляд встановлюється у визначеному статтею 5 цього Закону порядку терміном від одного року до двох років і не може перевищувати термінів, передбачених законом для погашення або зняття судимості.
Відповідно до приписів ст. 10 Закону до осіб, щодо яких встановлено адміністративний нагляд, за постановою суду можуть бути застосовані частково або у повному обсязі такі обмеження:
а) заборона виходу з будинку (квартири) у визначений час, який не може перевищувати восьми годин на добу;
б) заборона перебування у визначених місцях району (міста);
в) заборона виїзду чи обмеження часу виїзду в особистих справах за межі району (міста);
г) реєстрація в міліції від одного до чотирьох разів на місяць.
Водночас, встановлюючи обмеження, Суд враховує особисті обставини ОСОБА_4 щодо його роботи у нічний час. Відтак встановлення йому обмеження щодо заборони залишати своє місце проживання щоденно, в період часу з 23:00 до 06:00 буде надмірним для нього та не сприятиме поверненню до самостійного загальноприйнятого соціально-нормативного життя в суспільстві.
Щодо зауважень ОСОБА_4 про необхідність здійснення поїздок до Володарського та Ставищенського районів Київської області, Суд зауважує, що відповідно до Постанови Верхоіної Ради України «Про утворення та ліквідацію районів» від 17.07.2020 № 807-IX до складу Білоцерківського району Київської області (з адміністративним центром у місті Біла Церква) увійшли території Білоцерківської міської, Володарської селищної, Гребінківської селищної, Ковалівської сільської, Маловільшанської сільської, Медвинської сільської, Рокитнянської селищної, Сквирської міської, Ставищенської селищної, Таращанської міської, Тетіївської міської, Узинської міської, Фурсівської сільської територіальних громад. Отже заборона виїзду в особистих справах за межі Білоцерківського району Київської області не буде впливати на можливості ОСОБА_4 надавати послуги з експедитування товарів.
Відтак подання начальника Білоцерківського РУП ГУНП в Київській області підлягає частковому задоволенню.
Враховуючи викладене, керуючись ст. 158 КВК України, Законом України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» статтями 376, 537, 539 КПК України, Суд
1. Подання начальника Білоцерківського РУП ГУНП в Київській області про встановлення адміністративного нагляду щодо ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 - задовольнити частково.
2. Встановити ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 адміністративний нагляд строком на 1 рік з наступними обмеженнями:
1) заборонити відвідувати місця, де дозволено здійснювати торгівлю спиртними напоями на розлив.
2) заборонити виїзд в особистих справах за межі Білоцерківського району Київської області;
3) з'являтись по місцю проживання на реєстраційну відмітку до Білоцерківського РУП ГУНП в Київській області за адресою: м. Біла Церква, вул. Привокзальна, 3, щомісяця у першу суботу місяця, в період часу з 09:00 до 11:00.
3. Контроль за виконанням цієї ухвали доручити Білоцерківському РУП ГУНП в Київській області.
4. На ухвалу Суду протягом семи днів з дня її оголошення може бути подана апеляційна скарга. Апеляційна скарга подається до Київського апеляційного суду через Білоцерківський міськрайонний суд Київської області.
5. Ухвала набирає законної сили після закінчення семиденного строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги ухвала суду, якщо її не скасовано, набирає законної сили після ухвалення рішення судом апеляційної інстанції.
6. Повний текст ухвали оголошений 01.10.2024.
СуддяОСОБА_6