Постанова від 30.09.2024 по справі 931/282/24

Справа № 931/282/24

Провадження № 3/931/200/24

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

30 вересня 2024 року смт. Локачі

Суддя Локачинського районного суду Волинської області Масляна С.В., розглянувши матеріали, які надійшли від Сектору поліцейської діяльності №1 (сел.Локачі)Володимирського районного відділу поліції Головного управління Національної поліції у Волинській області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , жительки АДРЕСА_1 , 03.08.2023 року притягувалася до адміністративної відповідальності за ч.1 ст.130 КУпАП,

за вчинення адміністративних правопорушень, передбачених ч. 3 ст.130, ч. 3 ст. 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення,

ВСТАНОВИЛА:

Згідно з протоколом про адміністративне правопорушення серії ААД № 002640 від 03.04.2024 року, водій ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 ) 03.04.2024 року о 12 год. 24 хв. на автодорозі Н-22 с. Війниця Володимирського району керувала ТЗ «FORD FOCUS» днз НОМЕР_1 з явними ознаками наркотичного сп'яніння (звужені зіниці, які не реагують на світло, порушення мови, порушення координації рухів). Від проходження медичного огляду на стан наркотичного сп'яніння у встановленому законодавством порядку відмовилася, чим порушила вимоги п. 2.5 Правил дорожнього руху та вчинила правопорушення, передбачене ч.3 ст. 130 КУпАП.

Крім того, згідно з протоколом про адміністративне правопорушення серії ДПР18 № 457271 від 03.04.2024 року, водій ОСОБА_1 03.04.2024 року о 13 год. 50 хв. на автодорозі Н-22 с. Холопичі Володимирського району керувала ТЗ «FORD FOCUS» днз НОМЕР_1 з явними ознаками наркотичного сп'яніння (звужені чи дуже розширені зіниці, які не реагують на світло), на вимогу пройти огляд на стан наркотичного сп'яніння відмовилася, правопорушення вчинено повторно (рішення Луцького міськрайонного суду від 03.08.2023 року), чим порушила вимоги п. 2.5 Правил дорожнього руху та вчинила правопорушення, передбачене ч.3 ст. 130 КУпАП.

ОСОБА_1 в судове засідання не з'явилася, хоча належним чином повідомлялася про дату, час та місце розгляду справи, клопотань та пояснень від неї до суду не надходило.

Відповідно до положень ст. 268 КУпАП справа про адміністративне правопорушення розглядається в присутності особи, яка притягається до адміністративної відповідальності. Під час відсутності цієї особи справу може бути розглянуто лише у випадках, коли є дані про своєчасне її сповіщення про місце і час розгляду справи і якщо від неї не надійшло клопотання про відкладення розгляду справи.

Оскільки ОСОБА_1 належним чином повідомлялася про розгляд справи, клопотання про відкладення розгляду справи не подала, приходжу до висновку про можливість розгляду справи за відсутності особи, що притягається до адміністративної відповідальності.

Дослідивши матеріали справи, приходжу до висновку, що в діях ОСОБА_1 є склад адміністративних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 130, ч. 3 ст. 130 КУпАП.

Вина ОСОБА_1 у вчиненні правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 130, ч. 3 ст. 130 КУпАП підтверджується матеріалами справи, дослідженими в судовому засіданні, а саме: протоколом про адміністративне правопорушення серії ААД № 002640 від 03.04.2024 року; довідкою СПД №1 (сел. Локачі) Володимирського РВП ГУНП у Волинській області від 05.04.2024 року, з якої вбачається, що ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , жителька АДРЕСА_2 , отримувала посвідчення водія серія НОМЕР_2 , категорія «В» від 22.03.2016 року, виданий ТСЦ 0741, була позбавлена двічі права керування Луцьким міськрайонним судом Волинської області від 20.07.2023 року та 03.08.2023 року терміном на 1 рік; рапортом від 03.04.2024 року; направленням на огляд водія транспортного засобу з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції у КП Володимирське ТМО від 03.04.2024 року; актом огляду на стан сп'яніння з використанням спеціальних технічних засобів від 03.04.2024 року, згідно з яким ОСОБА_1 відмовилася від проходження огляду; копією постанови серії ЕНА № 1813344 від 03.04.2024 року про притягнення ОСОБА_1 за ч. 2 ст. 122 КупАП; копією постанови серії БАД № 817123 від 03.04.2024 року про притягнення ОСОБА_1 за ч. 4 ст. 126 КУпАП; розпискою ОСОБА_1 від 03.04.2024 року; відеозаписом з бодікамери патрульного поліцейського; копією постанови Луцького міськрайонного суду Волинської області № 161/9443/23 від 20.07.2023 року; копією постанови Луцького міськрайонного суду Волинської області № 161/9899/23 від 03.08.2023 року; протоколом про адміністративне правопорушення серії ДПР18 № 457271 від 03.04.2024 року; рапортом від 03.04.2024 року; листом СПД №1 (сел. Локачі) Володимирського РВП ГУНП у Волинській області від 05.04.2024 року про надання копій постанов Луцького міськрайонного суду Волинської області про притягнення ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , жительки АДРЕСА_2 , до адміністративної відповідальності за ч.1 ст.130 КупАП 20.07.2023 року та 03.08.2023 року за ч. 1 ст. 130 КупАП; відеозаписом з бодікамери та бортового реєстратора 0774; розпискою ОСОБА_1 від 03.04.2024 року; копією постанови Луцького міськрайонного суду Волинської області № 161/9443/23 від 20.07.2023 року; копією постанови Луцького міськрайонного суду Волинської області № 161/9899/23 від 03.08.2023 року.

Об'єктивних підстав ставити під сумнів досліджені судом докази, які надані органом, що склав протокол про адміністративне правопорушення, у суду немає.

За таких обставин, оцінюючи докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, суд приходить до висновку, що своїми діями ОСОБА_1 вчинила адміністративні правопорушення, передбачені ч. 3 ст. 130, ч. 3 ст. 130 КУпАП.

Відповідно до п. 2.5 ПДР України водій повинен на вимогу поліцейського пройти в установленому порядку огляд в закладі охорони здоров'я для визначення стану сп'яніння.

Відповідно до пунктів 2, 4 Розділу І Інструкції про порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, затвердженої спільним наказом МВС України та МОЗ України 09.11.2015 року №1452/735, огляду на стан сп'яніння підлягають водії транспортних засобів, щодо яких у поліцейського уповноваженого підрозділу Національної поліції України (далі поліцейський) є підстави вважати, що вони перебувають у стані сп'яніння згідно з ознаками такого стану.

Ознаками наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, є: наявність однієї чи декількох ознак стану алкогольного сп'яніння (крім запаху алкоголю з порожнини рота); звужені чи дуже розширені зіниці, які не реагують на світло; сповільненість або навпаки підвищена жвавість чи рухливість ходи, мови; почервоніння обличчя або неприродна блідість.

Диспозиція ч. 1 ст. 130 КУпАП передбачає адміністративну відповідальність за керування транспортними засобами особами в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, а також передачу керування транспортним засобом особі, яка перебуває в стані такого сп'яніння чи під впливом таких лікарських препаратів, а так само відмову особи, яка керує транспортним засобом, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.

Згідно з ч. 3 ст. 130 КУпАП дії, передбачені частиною першою цієї статті, вчинені особою, яка двічі протягом року піддавалася адміністративному стягненню за керування транспортними засобами у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують її увагу та швидкість реакції, за відмову від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, - тягне за за собою накладення штрафу на водіїв у розмірі трьох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з позбавленням права керування транспортними засобами на строк десять років та з конфіскацією транспортного засобу, який є у приватній власності порушника, або адміністративний арешт на строк п'ятнадцять діб з позбавленням права керування транспортними засобами на строк десять років та з конфіскацією транспортного засобу, який є у приватній власності порушника, і на інших осіб - накладення штрафу у розмірі трьох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією транспортного засобу, який є у приватній власності порушника, або адміністративний арешт на строк п'ятнадцять діб з конфіскацією транспортного засобу, який є у приватній власності порушника.

Згідно п. 1.10 ПДР України "водій" це особа, яка керує транспортним засобом і має посвідчення водія (посвідчення тракториста-машиніста, тимчасовий дозвіл на право керування транспортним засобом, тимчасовий талон на право керування транспортним засобом) відповідної категорії. Водієм також є особа, яка навчає керуванню транспортним засобом, перебуваючи безпосередньо в транспортному засобі. У матеріалах справи наявна довідка, з якої вбачається, що ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , жителька АДРЕСА_2 , отримувала посвідчення водія серія НОМЕР_2 , категорія «В» від 22.03.2016 року, двічі була позбавлена права керування. Таким чином, ОСОБА_1 підпадає під категорію "водій".

При накладенні стягнення, судом враховується характер вчиненого правопорушення, яке відноситься до категорії порушень підвищеної суспільної небезпечності в сфері безпеки дорожнього руху, особа порушника, ступінь його вини.

Відповідно до ч. 2 ст. 36 КУпАП, якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених. У даному випадку стягнення слід накласти в межах санкції ч. 3 ст. 130 КУпАП.

Враховуючи всі обставини справи, характер вчиненого правопорушення, особу порушниці, ступінь її вини, вважаю, що до ОСОБА_1 слід застосувати стягнення у виді штрафу у розмірі трьох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з позбавленням права керування транспортними засобами на строк десять років, передбаченого санкцією ч. 3 ст. 130 КУпАП.

Одночасно з цим, суд не вбачає правових підстав для застосування до ОСОБА_1 додаткового адміністративного стягнення у виді конфіскації транспортного засобу, оскільки матеріали справи не містять жодних відомостей про наявність у приватній власності порушника транспортного засобу.

У зв'язку з ухваленням відносно ОСОБА_1 постанови про накладення адміністративного стягнення, з останньої в користь держави слід стягнути судовий збір у сумі 605,60 грн.

Керуючись ст. ст. 36, 283, 284 КУпАП, ЗУ "Про судовий збір", на підставі ч.3 ст.130 КупАП, суддя

ПОСТАНОВИЛА:

ОСОБА_1 визнати винною у вчиненні правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 130, ч. 3 ст. 130 КУпАП, та накласти на неї стягнення в межах санкції ч. 3 ст. 130 КУпАП у виді штрафу в розмірі трьох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 51 000 (п'ятдесят одну тисячу) грн з позбавленням права керування транспортними засобами на строк десять років.

Штраф має бути сплачений не пізніше як через 15 днів з дня одержання копії постанови на рахунок за такими реквізитами: одержувач: ГУК у Волин.обл/Волинська.обл/21081300; рахунок одержувача UA588999980313050149000003001, банк отримувача - Казначейство України (ел. адм. подат.); код одержувача ( ЄДРПОУ): 38009371.

У порядку примусового виконання штраф стягнути в подвійному розмірі в сумі 102 000 (сто дві тисячі) грн.

Стягнути із ОСОБА_1 в користь держави судовий збір в сумі 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що становить 605,60 грн на р/р UА908999980313111256000026001, отримувач коштів - ГУК у м. Києві/м.Київ/22030106, код за ЄДРПОУ 37993783, банк отримувача - Казначейство України (ЕАП), код класифікації доходів бюджету- 22030106.

Строк звернення постанови до виконання становить три місяці з дати винесення.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.

Апеляційну скаргу може бути подано до Волинського апеляційного суду через Локачинський районний суд Волинської області протягом 10 днів з дня винесення постанови.

Суддя Локачинського районного суду С. В. Масляна