154/3442/24
3/154/1761/24
01 жовтня 2024 року суддя Володимир-Волинського міського суду Волинської області Каліщук А.А. ознайомившись із матеріалами справи про адміністративне правопорушення, яка надійшла від Управління патрульної поліції у Волинській області про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , паспорт НОМЕР_1 , проживає за адресою: АДРЕСА_1 , не працює,
за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 126 КУпАП,-
ОСОБА_1 30.08.2024 року о 19 год 10 хв, по вулиці Поліської Січі, 43 в м. Володимир, Волинської області повторно протягом року керував транспортним засобом марки «Вольксваген пасат» д.н.з. НОМЕР_2 , будучи особою, яка не має права керування транспортними засобами, а саме не маючи посвідчення водія відповідної категорії.
До суду, для участі у розгляді справи, ОСОБА_1 не з'явився, про дату час та місце розгляду справи повідомлений належним чином, шляхом надсиланням повідомлення у додаток Вайбер, відповідно до поданої ним заявки на таке інформування.
Крім того, факт усвідомлення ОСОБА_1 того, що стосовно нього складено протокол про адміністративне правопорушення і не виявлення ним належної зацікавленості у розгляді його справи, про що свідчить те, що він з 30 серпня 2024 р. по 01 жовтня 2024 р. не звертався в суд за інформацією щодо стану розгляду його справи, не з'явився на судове засідання, свідчить про його свідомий намір затягнути розгляд справи та уникнути відповідальності за вчинене правопорушення.
Вина ОСОБА_1 у вчиненні даного правопорушення підтверджується протоколом про адміністративне правопорушення серії АПР1 №120244 від 30.05.2024 року, копією постанови від 22.02.2024 року, серії ББА №562533, довідкою Володимирського РВП ГУНП у Волинській області, копією відеозапису з нагрудної камери поліцейського.
Із дослідженої судом копії постанови серії ББА №562533 від 22.02.2024 року та довідки Володимирського РВП ГУНП у Волинській області встановлено, що ОСОБА_1 22.02.2024 року притягувався до адміністративної відповідальності за ч.2 ст. 126 КУпАП, за дане правопорушення на нього було накладено адміністративні стягнення у виді штрафу в розмірі 3400 грн. та не отримував по місцю проживання посвідчення водія.
Із досліджених судом матеріалів справи встановлено, що транспортний засіб - автомобіль марки «Вольксваген пасат» д.н.з. НОМЕР_2 , котрим керував ОСОБА_1 , не перебуває у його власності.
Вищенаведені докази є належними, допустими, а тому суд не вбачає підстав для ненадання їм доказового значення.
На судовий розгляд справи ОСОБА_1 не надав суду жодних доказів, котрі б спростували його вину у вчиненні даного правопорушення.
Оцінивши всі зібрані та перевірені докази в їх сукупності, приходжу до висновку, що в діях ОСОБА_1 є склад адміністративного правопорушення передбаченого ч.5 ст. 126 КУпАП.
Обираючи вид та розмір адміністративного стягнення, суд враховує характер вчиненого правопорушення, особу порушника, який повторно протягом року притягається до адміністративної відповідальності за аналогічне правопорушення, вважаю, за необхідне накласти на нього адміністративне стягнення в межах санкції ч.5 ст. 126 КУпАП, не вбачаючи підстав для звільнення його від адміністративної відповідальності та не застосовувати оплатного вилучення транспортного засобу, який є у приватній власності порушника, оскільки автомобіль марки «Вольксваген пасат» д.н.з. НОМЕР_2 не перебуває у приватній власності ОСОБА_1 .
Керуючись ст. ст. 40-1, 283, 284 КУпАП, на підставі ч.5 ст. 126 КУпАП-
Визнати ОСОБА_1 винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.5 ст.126 КУпАП та накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 2400 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 40800 (сорок тисяч вісімсот) гривень з позбавленням права керування транспортними засобами на строк п'ять років та без оплатного вилучення транспортного засобу.
Стягнути з ОСОБА_1 в дохід держави 605,60 грн. судового збору за наступними реквізитами: ГУК у м. Києві/м. Київ/22030106, код за ЄДРПОУ:37993783, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), код банку отримувача: 820019, рахунок отримувача: UA908999980313111256000026001, код класифікації доходів бюджету: 22030106, призначення платежу: судовий збір, Володимир-Волинський міський суд Волинської області.
Апеляційна скарга на постанову може бути подана протягом десяти днів з дня її винесення.
Суддя А.А. Каліщук