Ухвала від 26.09.2024 по справі 755/16167/24

Справа №:755/16167/24

Провадження №: 1-кс/755/3029/24

УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"26" вересня 2024 р. слідчий суддя Дніпровського районного суду м. Києва ОСОБА_1 , за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 , за участю слідчого ОСОБА_3 , розглянувши клопотання старшого слідчого 1 відділу слідчого управління Головного управління Служби безпеки України в Автономній Республіці Крим ОСОБА_3 про арешт майна у кримінальному провадженні № 22021011000000007 від 08.02.2021 року, за ознаками вчинення кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 28, ч.1 ст. 109, ч. 2 ст. 110, ч. 1 ст. 111 КК України,

ВСТАНОВИВ:

старший слідчий 1 відділу слідчого управління Головного управління СБ України в АР Крим ОСОБА_3 за погодженням начальника відділу нагляду за додержанням законів регіональним органом безпеки та процесуального керівництва і публічного обвинувачення у кримінальних провадженнях щодо злочинів, вчинених в умовах збройного конфлікту прокуратури Автономної Республіки Крим та міста Севастополя ОСОБА_4 , звернувся до слідчої судді з клопотанням про накладення арешту на майно, власником якого на праві приватної власності є громадянка України, ОСОБА_5 ІНФОРМАЦІЯ_1 , а саме на об'єкт нерухомості: житловий будинок, розташований за адресою: АДРЕСА_1 . Загальна площа (кв.м.) 62.6. Підставою виникнення права власності: договір купівлі-продажу, серія та номер 3562, виданий 03.12.2013 приватним нотаріусом ОСОБА_6 , реєстраційний номер об'єкта нерухомого майна 109628901101., земельна ділянка, розташована за адресою: АДРЕСА_1 . Кадастровий номер 0110100000:03:008:0794, площа (га): 0.0459. Підставою виникнення права власності: договір купівлі-продажу, серія та номер 3560, виданий 03.12.2013 року приватним нотаріусом ОСОБА_6 , реєстраційний номер об'єкта нерухомого майна 202347101101.

Крім того, просив заборонити державним реєстраторам та органам державної реєстрації прав (в тому числі, але не виключно Міністерству юстиції України та його територіальним органам), виконавчим органам сільських, селищних та міських рад, Київській міській, районним у місті Києві державним адміністраціям, акредитованим суб'єктам, нотаріусам, іншим особам та органам, які виконують функції державного реєстратора, вчиняти реєстраційні дії щодо: об'єктів нерухомості: житлового будинку, розташованого за адресою: АДРЕСА_1 .; Загальною площею (кв.м.) 62.6, земельної ділянки, розташованої за адресою: АДРЕСА_1 . Кадастровий номер 0110100000:03:008:0794, площа (га): 0.0459.

Мотивуючи клопотання, слідчий посилається на те, що слідчим управлінням Головного управління Служби безпеки України в Автономній Республіці Крим здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні, відомості про яке 08.02.2021 року, внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 22021011000000007, за підозрою громадянки України ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , у вчиненні злочинів, передбачених ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст.109, ч. 2 ст. 110, ч. 1 ст. 111 КК України.

Досудовим розслiдуванням встановлено, що ОСОБА_5 будучи громадянкою України, перебуваючи з 01.10.2010 року у складі виборчої комісії АР Крим, завідомо знаючи про незаконність прийнятої 06.03.2014 року постанови Верховної ради Автономної Республіки, що була підписано її Головою ОСОБА_7 «Про проведення загальнокримського референдуму», якою було передбачено входження до складу Російської Федерації в якості суб'єкта Російської Федерації, призначення на 16.04.2014 року загальнокримського референдуму (включаючи м. Севастополь), в якому, серед іншого, було поставлене питання про входження АР Крим та м. Севастополя до складу Російської Федерації на правах її суб'єкта, тобто таке, яке стосується зміни меж території та державного кордону України, що не входить, у відповідності до Конституції України, законів України та Конституції Автономної Республіки Крим до відання АР Крим, створення Комісії Автономної Республіки Крим з проведення вищевказаного референдуму, покладення на неї обов'язків по проведенню загальнокримського референдуму та звернення до президента РФ ОСОБА_8 та Федеральних Зборів Державної Думи РФ щодо початку процедури входження до складу Російської Федерації в якості її суб'єкту, а також що рішення про проведення вказаного референдуму було зупинено постановами Вищого адміністративного суду України, надаючи допомогу офіційним представникам Російської Федерації в підривній діяльності проти України на шкоду її суверенітетові та територіальній цілісності, погодилась стати членом «Виборчої Комісії Республіки Крим» з проведення вищевказаного загальнокримського референдуму, у склад якої разом з нею увійшли ОСОБА_9 (голова Комісії), ОСОБА_10 (заступник голови Комісії), ОСОБА_11 (секретар комісії), ОСОБА_12 , ОСОБА_13 , ОСОБА_14 , ОСОБА_15 , ОСОБА_16 , ОСОБА_17 , ОСОБА_18 , ОСОБА_19 , ОСОБА_20 , ОСОБА_21 , ОСОБА_22 (члени комісії).

Після забезпечення та проведення незаконного референдуму та виборів до органів місцевого самоврядування та законодавчих органів на території АР Крим ОСОБА_5 , будучи членом «Виборчої Комісії Республіки Крим», усвідомлюючи незаконну окупацію АР Крим та спроби країни-окупанта легітимізувати анексію півострова та розуміючі, що його злочинні дії порушують Конституцію та закони України, а також основні принципи та норм міжнародного права, Статуту ООН, Гельсінського Заключного акту, Будапештського меморандуму 1994 року, Резолюції Генеральної Асамблеї ООН про територіальну цілісність України № 68/262, громадянка ОСОБА_5 і фактично являють собою підривну діяльність проти України, продовжила свою злочину діяльність та забезпечила проведення виборів до Державної Думи Російської Федерації 18.09.2014, керуючись при цьому незаконними та нечинними на території України законодавчими актами, а саме Конституцією Російської Федерації, закону «Про вибори депутатів Державної Думи Федерального Зібрання Російської Федерації».

За результатами проведених незаконних виборів 18.09.2016 року від АР Крим до Державної Думи Федерального Зібрання Російської Федерації пройшли наступні громадяни України: ОСОБА_23 , ОСОБА_24 , ОСОБА_25 , ОСОБА_26 , ОСОБА_27 , ОСОБА_28 , ОСОБА_29 .

Окупаційною владою зазначені вибори були визнанні дійсними, про що було складено протокол центральної виборчої комісії Російської Федерації про результати виборів по федеральному виборчому округу від 22.09.2016 року, на основі протоколів і рішень окружних виборчих комісій про результати виборів по одномандатним виборчим округам.

У подальшому ОСОБА_5 продовжила свою роботу в незаконно створеній «Виборчій Комісії Республіки Крим», чим забезпечила функціонування незаконно створеного органу та сприяла представникам Російської Федерації у проведенні підривної діяльності на території України.

Продовжуючи свою злочину діяльність, будучи громадянкою України, ОСОБА_5 , усвідомлюючи незаконну окупацію АР Крим та спроби країни-окупанта легітимізувати анексію півострова та розуміючі, що його злочинні дії порушують Конституцію та закони України, а також основні принципи та норм міжнародного права, Статуту ООН, Гельсінського Заключного акту, Будапештського меморандуму 1994 року, Резолюції Генеральної Асамблеї ООН про територіальну цілісність України № 68/262, забезпечила проведення на тимчасово окупованій території АР Крим виборів президента Російської Федерації, що відбулися 18.03.2018 року, керуючись при цьому незаконними та нечинними на території України законодавчими актами, а саме Конституцією Російської Федерації, законом «Про вибори президента Російської Федерації».

Окупаційною владою зазначені вибори були визнані дійсними, про що було складено відповідний протокол центральної виборчої комісії Російської Федерації. При цьому, проведення вказаних виборів явно шкодило суверенітетові, територіальній цілісності та недоторканності України і являло собою підривну діяльність Російської Федерації проти України.

Продовжуючи свою діяльність, громадянка України ОСОБА_5 , діючи на виконання спільного злочинного умислу щодо проведення незаконних виборів депутатів «Державної Ради Республіки Крим та представницьких органів муніципальних утворень Республіки Крим» другого скликання, керуючись незаконно прийнятими законодавчими документами: «Конституцією Республіки Крим» від 11.04.2014, Федеральним законом від 12 червня 2002 року № 67-ФЗ «Про основні гарантії виборчих прав і права на участь у референдумі громадян Російської Федерації», «Закону Республіки Крим» від 26 лютого 2019 року № 572?ЗРК / 2019 «Про вибори депутатів Державної ради Республіки Крим», виконуючи обов'язки члена виборчої комісії з вирішальним голосом, забезпечила проведення 08.09.2019 виборів депутатів до «Державної Ради Республіки Крим та представницьких органів муніципальних утворень Республіки Крим» другого скликання, у результаті чого було незаконно обрано 75 «депутатів»: 50 «депутатів» по «республіканському виборчому округу» і 25 «депутатів» в «одномандатних виборчих округах».

Окупаційною владою зазначені вибори були визнані дійсними, про що було складено постанова «виборчої комісії Республіки Крим» № 33/285-2 від 11.09.2019 року про результати виборів депутатів Державної Ради Республіки Крим другого скликання 08.09.2019 року, на основі протоколів і рішень окружних виборчих комісій про результати виборів по одномандатним виборчим округам. При цьому, проведення вказаних виборів явно шкодило суверенітетові, територіальній цілісності та недоторканності України і являло собою підривну діяльність Російської Федерації проти України.

Продовжуючи свою злочину діяльність та на виконання Указу президента РФ № 367 від 17.06.2021 року «О назначении выборов депутатов Государственной Думы Федерального Собрания Российской Федерации нового созыва», громадянка України ОСОБА_5 , діючи на виконання спільного злочинного умислу з представниками Російської Федерації щодо проведення на тимчасово окупованій території АР Крим незаконних виборів депутатів до Державної думи РФ, надаючи допомогу офіційним представникам Російської Федерації в підривній діяльності проти України на шкоду її суверенітетові та територіальній цілісності, здійснила дії направлені на організацію та проведення незаконних виборів на території півострову Крим.

Таким чином, громадянка України, ОСОБА_5 у період з 17.06.2021 року по 19.09.2021 року, виконуючи обов'язки члена виборчої комісії «Республіки Крим з правом вирішального голосу», організувала та забезпечила проведення на тимчасово окупованій території АР Крим 19.09.2021 року незаконних виборів депутатів до Державної думи Російської Федерації. При цьому, проведення вказаних виборів явно шкодило суверенітетові, територіальній цілісності та недоторканності України і являло собою підривну діяльність Російської Федерації проти України.

09.09.2019 року, у вказному кримінальному провадженнi складено письмове повiдомлення про пiдозру ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженці м. Сімферополь, громадяниці України, яка зареєстрована за адресою: АДРЕСА_2 у вчиненнi злочинів, передбачених ч. 1 та ч. 3 ст. 109, ч. 1 та ч. 2 ст. 110, ч. 1 ст. 111 КК України.

23.09.2021 року у зв'язку із отриманням нових фактичних даних стосовно обставин вчинення злочину та отриманням відповідних доказів, що підтверджують її умисну протиправну діяльність складено письмове повідомлення про зміну раніше повідомленої підозри ОСОБА_5 у вчиненні злочинів, ч. 1 та ч. 3 ст. 109, ч. 1 та ч. 2 ст. 110, ч. 1 ст. 111 КК України.

10.08.2023 року у зв'язку із отриманням нових фактичних даних стосовно обставин вчинення злочину та отриманням відповідних доказів, що підтверджують її умисну протиправну діяльність складено письмове повідомлення про зміну раніше повідомленої підозри ОСОБА_5 у вчиненні злочинів, ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 109, ч. 2 ст. 110, ч. 1 ст. 111 КК України.

На виконання вимог ст. 135 КПК України у зв'язку з тим, що підозрювана ОСОБА_5 перебуває на ТОТ АР Крим повістки про виклик її до прокуратури АР Крим та слідчого управління ГУ СБУ в АР Крим опубліковані в газеті «Урядовий кур'єр», яка являється друкованим засобом масової інформації загальнодержавної сфери розповсюдження, також повістки про виклик підозрюваної ОСОБА_5 опубліковані на офіційному веб-сайті Офісу Генерального прокурора.

Також копія повідомлення про підозру громадянці ОСОБА_5 було направлено на офіційну електрону пошту «Избирательной комиссии Республики Крым» ikrk2014@mail.ru з метою вручення його підозрюваній, яка проживає на тимчасово окупованій території АР Крим.

Проте, ОСОБА_5 за вказаними повістками не прибула, причин неприбуття та жодних заяв чи клопотань про перенесення часу проведення процесуальних дій до органу досудового розслідування не надала. У зв'язку із викладеним у органу досудового розслідування існують вагомі підстави вважати, що ОСОБА_5 переховується від органу досудового розслідування та суду.

У зв'язку з тим, що підозрювана переховується від органів досудового розслідування з метою ухилення від кримінальної відповідальності і його місцезнаходження невідоме, 23.10.2019 року ОСОБА_5 оголошено у розшук.

Згідно наявної інформації підозрювана ОСОБА_5 постійно проживає на тимчасово окупованій території АР Крим, державний кордон і адміністративну межу з тимчасово окупованою територією України АР Крим не перетинала.

Завданням арешту майна є запобігання можливості його приховування, пошкодження, псування, зникнення, втрати, знищення, використання, перетворення, пересування, передачі, відчуження. Слідчий, прокурор повинні вжити необхідних заходів з метою виявлення та розшуку майна, на яке може бути накладено арешт у кримінальному провадженні, зокрема шляхом витребування необхідної інформації у Національного агентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів, інших державних органів та органів місцевого самоврядування, фізичних і юридичних осіб.

В свою чергу, санкції статей ч. 1 ст. 109, ч. 2 ст. 110, ч. 1 ст. 111 КК України, за якою обґрунтовано підозрюється громадянка України, ОСОБА_5 передбачає можливість конфіскації майна, як виду покарання.

Документами, які підтверджують право власності на майно, що належить арештувати, є відомості одержані безпосередньо від державних органів (їх реєстрів).

Згідно інформацією з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, у громадянки України ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНКОПП НОМЕР_1 , на праві приватної власності перебувають об'єкти нерухомості: житловий будинок, розташований за адресою : АДРЕСА_1 . Загальна площа (кв.м.) 62.6. Підставою виникнення права власності: договір купівлі-продажу, серія та номер 3562, виданий 03.12.2013 приватним нотаріусом ОСОБА_6 , земельна ділянка, розташована за адресою: АДРЕСА_1 . Кадастровий номер 0110100000:03:008:0794, площа (га): 0.0459. Підставою виникнення права власності: договір купівлі-продажу, серія та номер 3560, виданий 03.12.2013 року приватним нотаріусом ОСОБА_6 .

Застосування зазначених вище обмежень у виді арешту майна надасть змогу зберегти майно, унеможливить його подальше приховання, відчуження, та, в подальшому, забезпечить можливість здійснити конфіскацію майна як виду покарання.

Крім того, арешт майна є важливим елементом здійснення завдань кримінального провадження, своєчасне застосування якого може запобігти непоправним негативним наслідкам при розслідуванні кримінального правопорушення. Для ефективного розслідування орган досудового розслідування має потребу у збережені цього майна до встановлення фактичних обставин вчинення злочинів.

Таким чином, з метою запобігання можливості приховування та відчуження цього майна, необхідно накласти арешт із забороною вчиняти будь-які дії щодо відчуження, розпорядження та користування вказаним майном.

У судовому засіданні слідчий клопотання підтримав, просив його задовольнити.

Враховуючи те, що майно, на яке слідчий просить накласти арешт, не було тимчасово вилучене, крім того, слідчим зазначаються ризики того, що з майном можуть вчинятися дії з його подальшого відчуження, тому з метою забезпечення арешту майна, розгляд клопотання в силу ч. 2 ст. 172 КПК України можливо здійснити без повідомлення власника майна.

Суд, вивчивши клопотання, вислухавши думку слідчого, дослідивши матеріали додані до клопотання, дійшов такого висновку.

Відповідно до п. 7 ч. 2 ст. 131 КПК України, арешт майна є заходом забезпечення кримінального провадження.

Згідно з положеннями п. 1 ч. 2 ст. 132 КПК України, клопотання про застосування заходів забезпечення кримінального провадження на підставі ухвали слідчого судді подається до місцевого суду, в межах територіальної юрисдикції якого знаходиться орган досудового розслідування, якщо інше не передбачено пунктом 2 цієї частини.

Як вбачається з долученої до матеріалів клопотання виписки з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, слідче управління Головного управління Служби безпеки України в Автономній Республіці Крим знаходиться за адресою: вул. Юрія Поправки, 14 А, м. Київ, відтак, клопотання подано за правилами підсудності.

Відповідно до ч. 1, 2 ст. 170 КПК України арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом кримінального правопорушення, підлягає спеціальній конфіскації у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, конфіскації у юридичної особи, для забезпечення цивільного позову, стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди, можливої конфіскації майна. Арешт майна скасовується у встановленому цим Кодексом порядку.

Арешт майна допускається з метою забезпечення: 1) збереження речових доказів; 2) спеціальної конфіскації; 3) конфіскації майна як виду покарання або заходу кримінально-правового характеру щодо юридичної особи; 4) відшкодування шкоди, завданої внаслідок кримінального правопорушення (цивільний позов), чи стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди.

Згідно з положеннями ч. 5 ст. 170 КПК України, у випадку, передбаченому пунктом 3 частини другої цієї статті, арешт накладається на майно підозрюваного, обвинуваченого, засудженого або юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, за наявності достатніх підстав вважати, що суд у випадках, передбачених Кримінальним кодексом України, може призначити покарання у виді конфіскації майна або застосувати до юридичної особи захід кримінально-правового характеру у виді конфіскації майна.

Відповідно до ч. 1 ст. 42 КПК України, підозрюваним є особа, якій у порядку, передбаченому ст. 276-279 цього Кодексу, повідомлено про підозру, особа, яка затримана за підозрою у вчиненні кримінального правопорушення, або особа, щодо якої складено повідомлення про підозру, однак його не вручено, проте вжито заходів для вручення у спосіб, передбачений цим Кодексом для вручення повідомлень.

09.09.2019 року у вказному кримінальному провадженнi складено письмове повiдомлення про пiдозру ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженці м. Сімферополь, громадяниці України, яка зареєстрована за адресою: АДРЕСА_2 у вчиненнi злочинів, передбачених ч. 1 та ч. 3 ст. 109, ч. 1 та ч. 2 ст. 110, ч. 1 ст. 111 КК України.

23.09.2021 року у зв'язку із отриманням нових фактичних даних стосовно обставин вчинення злочину та отриманням відповідних доказів, що підтверджують її умисну протиправну діяльність складено письмове повідомлення про зміну раніше повідомленої підозри ОСОБА_5 у вчиненні злочинів, ч. 1 та ч. 3 ст. 109, ч. 1 та ч. 2 ст. 110, ч. 1 ст. 111 КК України.

10.08.2023 року у зв'язку із отриманням нових фактичних даних стосовно обставин вчинення злочину та отриманням відповідних доказів, що підтверджують її умисну протиправну діяльність складено письмове повідомлення про зміну раніше повідомленої підозри ОСОБА_5 у вчиненні злочинів, ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 109, ч. 2 ст. 110, ч. 1 ст. 111 КК України.

Відтак, ОСОБА_5 набула статусу підозрюваної у скоєнні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 28, ч.1 ст. 109, ч. 2 ст. 110, ч.1 ст. 111 КК України.

23.10.2019 року ОСОБА_5 оголошено у розшук. Здійснення розшукових заходів доручено співробітникам відділу ЗНД Головного управління СБУ в АР Крим (з дислокацією в м. Херсон).

Судом не встановлено, що клопотання суперечить вищезазначеним вимогам КПК України, тобто не містить правових підстав для арешту майна, достатності доказів, що вказують на вчинення кримінального правопорушення, вказівки на розумність та співрозмірність обмеження права власності завданням кримінального провадження або не є пропорційним, тобто не відповідає тяжкості правопорушення і становитиме особистий і надмірний тягар для володільця майна, тому підлягає задоволенню шляхом накладення арешту.

Згідно ч. 4 ст. 173 КПК України у разі задоволення клопотання слідчий суддя, суд застосовує найменш обтяжливий спосіб арешту майна. Слідчий суддя, суд зобов'язаний застосувати такий спосіб арешту майна, який не призведе до зупинення або надмірного обмеження правомірної підприємницької діяльності особи, або інших наслідків, які суттєво позначаються на інтересах інших осіб.

Документами, які підтверджують право власності на майно, що арештовується, підтверджується інформацією з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, у громадянки України ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНКОПП НОМЕР_1 , на праві приватної власності перебувають об'єкти нерухомості: житловий будинок, розташований за адресою: АДРЕСА_1 . Загальна площа (кв.м.) 62.6. Підставою виникнення права власності: договір купівлі-продажу, серія та номер 3562, виданий 03.12.2013 приватним нотаріусом ОСОБА_6 , земельна ділянка, розташована за адресою: АДРЕСА_1 . Кадастровий номер 0110100000:03:008:0794, площа (га): 0.0459. Підставою виникнення права власності: договір купівлі-продажу, серія та номер 3560, виданий 03.12.2013 приватним нотаріусом ОСОБА_6 .

Взявши до уваги вищевикладене, кваліфікацію кримінального правопорушення за фактом вчинення якого розслідується кримінальне провадження та в межах якого подано дане клопотання, враховуючи наслідки від вжиття такого заходу забезпечення кримінального провадження для інших осіб, а також забезпечуючи розумність та співрозмірність обмеження права власності завданням кримінального провадження, слідча суддя приходить до висновку, що вимога слідчого є обґрунтованою.

Отже, враховуючи вищевикладене, клопотання слідчого про накладення арешту підлягає задоволенню.

На підставі викладеного, керуючись ст. 170-173, 175, 309, 372, ст. 392, ст. 532 КПК України, слідча суддя,-

ПОСТАНОВИВ:

клопотання старшого слідчого 1 відділу слідчого управління Головного управління Служби безпеки України в Автономній Республіці Крим ОСОБА_30 про арешт майна у кримінальному провадженні № 22021011000000007 від 08.02.2021 року, за ознаками вчинення кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 28, ч.1 ст. 109, ч. 2 ст. 110, ч. 1 ст. 111 КК України - задовольнити.

Накласти арешт на майно власником якого на праві приватної власності є громадянка України ОСОБА_5 ІНФОРМАЦІЯ_1 , а саме на об'єкт нерухомості: житловий будинок, розташований за адресою: АДРЕСА_1 . Загальна площа (кв.м.) 62.6. Підставою виникнення права власності: договір купівлі-продажу, серія та номер 3562, виданий 03.12.2013 приватним нотаріусом ОСОБА_6 , реєстраційний номер об'єкта нерухомого майна 109628901101., земельна ділянка, розташована за адресою: АДРЕСА_1 . Кадастровий номер 0110100000:03:008:0794, площа (га): 0.0459. Підставою виникнення права власності: договір купівлі-продажу, серія та номер 3560, виданий 03.12.2013 року приватним нотаріусом ОСОБА_6 , реєстраційний номер об'єкта нерухомого майна 202347101101.

Заборонити державним реєстраторам та органам державної реєстрації прав (в тому числі, але не виключно Міністерству юстиції України та його територіальним органам), виконавчим органам сільських, селищних та міських рад, Київській міській, районним у місті Києві державним адміністраціям, акредитованим суб'єктам, нотаріусам, іншим особам та органам, які виконують функції державного реєстратора, вчиняти реєстраційні дії щодо об'єктів нерухомості, а саме: житлового будинку, розташованого за адресою: АДРЕСА_1 .; Загальною площею (кв.м.) 62.6, земельної ділянки, розташованої за адресою: АДРЕСА_1 . Кадастровий номер 0110100000:03:008:0794, площа (га): 0.0459.

Контроль за виконанням ухвали покласти на слідчих СУ ГУ СБУ в АР Крим, які здійснюють досудове розслідування та прокурорів, які здійснюють процесуальне керівництво.

Ухвала підлягає негайному виконанню.

Ухвала може бути оскаржена до Київського апеляційного суду протягом 5 днів з моменту її оголошення.

Роз'яснити сторонам кримінального провадження, що підозрюваний, захисник, законний представник, інший власник або володілець майна, представник юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, які не були присутні при розгляді питання про арешт майна, мають право заявити клопотання про скасування арешту майна повністю або частково, арешт майна також може бути скасовано повністю чи частково ухвалою слідчого судді під час досудового розслідування за їх клопотанням, якщо вони доведуть, що в подальшому в застосуванні цього заходу відпала потреба або арешт накладено необґрунтовано.

Слідча суддя: