про відкриття позовного провадження
Єдиний унікальний номер: 378/728/24
Провадження № 2/378/315/24
30.09.2024 року суддя Ставищенського районного суду Київської області Скороход Т. Н. , вивчивши матеріали позовної заяви Товариства з обмеженою відповідальністю «Споживчий центр» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за кредитним договором, -
До суду з вказаним позовом звернулося ТОВ «Споживчий центр» (місцезнаходження: 01032, м. Київ, Саксаганського, 133-А, код ЄДРПОУ: 37356833) до ОСОБА_1 (останнє відоме зареєстроване місце проживання АДРЕСА_1 ) з посиланням на те, що 19 квітня 2024 року між ТОВ «Споживчий центр» та ОСОБА_1 укладено кредитний договір (оферти) № 19.04.2024-100003066, відповідно до умов якого відповідачу надано кредит у розмірі 3000 грн. строком на 98днів, зі сплатою денної процентної ставки в розмірі 1,18 % та комісії пов'язаної з наданням кредиту у розмірі 10% від суми кредиту, що становить 300 грн.. За невиконання або неналежне виконання кожного окремого зобов'язання незалежно від суми невиконаного або неналежно виконаного зобов'язання нараховується неустойка у розмірі 30 грн. за кожен день невиконання або неналежне виконання. ТОВ «Споживчий центр» свої зобов'язання за договором виконало в повному обсязі. Відповідач свої зобов'язання належним чином не виконував, у зв'язку з чим станом на 18.09.2024 утворилася заборгованість у розмірі 9210 грн., в тому числі: 3000 грн. - по тілу кредиту; 4410 грн. - по відсотках; 300 грн. - по комісії, пов'язаній із наданням кредиту; 1500 грн. - по неустойці за кожен день невиконання кожного окремого зобов'язання, чим порушуються права та інтереси ТОВ «Споживчий центр».
Позивач просить суд стягнути з відповідача на користь ТОВ «Споживчий центр» заборгованість за вказаним кредитним договором в розмірі 9210 грн. та судові витрати.
Підстав для залишення заяви без руху, повернення заяви, відмови у відкритті провадження у справі на даній стадії немає.
Позивач в позовній заяві просить справу розглядати в порядку спрощеного позовного провадження без участі представника.
Згідно ч. 1 ст. 274 ЦПК України у порядку спрощеного позовного провадження розглядаються малозначні справи та справи, що виникають з трудових відносин.
За умовами ч. 6 ст. 19 ЦПК України, для цілей цього Кодексу малозначними справами є: справи, у яких ціна позову не перевищує тридцяти розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб; справи незначної складності, визнані судом малозначними, крім справ, які підлягають розгляду лише за правилами загального позовного провадження, та справ, ціна позову в яких перевищує вісімдесят розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Оскільки ціна позову не перевищує тридцяти розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб та предмет позовних вимог не підпадає під обмеження, які визначені ч. 4 ст. 274 ЦПК України, - вказана справа може бути розглянута в порядку спрощеного провадження.
За приписами ч. 5 ст. 279 ЦПК України суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь - якої із сторін про інше. За клопотанням однієї із сторін або з власної ініціативи суду розгляд справи проводиться в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін.
Вирішуючи питання щодо участі сторін з метою повного з'ясування всіх обставин справи суд вважає за необхідне розгляд справи проводити в судовому засіданні з повідомленням сторін.
Керуючись ст. 187 ЦПК України,-
Відкрити провадження по справі за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Споживчий центр» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за кредитним договором.
Справу розглядати в порядку спрощеного позовного провадження.
Призначити судове засідання в приміщенні Ставищенського районного суду Київської області за адресою: селище Ставище, вул. Героїв України, 4 Київської області на 10 годин 30 хвилин 17 жовтня 2024 року.
Про розгляд справи повідомити представника позивача та відповідача шляхом направлення судової повістки поштовим зв'язком.
Роз'яснити відповідачу право подати клопотання про розгляд справи за правилами загального позовного провадження. Визначити строк для подання заяви із запереченнями щодо розгляду справи в порядку спрощеного позовного провадження протягом 5 (п'яти) днів із дня вручення ухвали про відкриття провадження.
Встановити відповідачу строк для подання відзиву на позов протягом 15 (п'ятнадцяти) днів із дня вручення ухвали про відкриття провадження.
Відповідач має право надіслати: 1) суду - відзив на позовну заяву і всі письмові та електронні докази (які можливо доставити до суду), висновки експертів і заяви свідків, що підтверджують заперечення проти позову; 2) позивачу копію відзиву та доданих до нього документів. У відзиві відповідач викладає заперечення проти позову. Вимоги до відзиву передбачені ст. 178 ЦПК України. У разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд має право вирішити спір за наявними матеріалами справи.
Відповідач має право пред'явити зустрічний позов у строк для подання відзиву.
Встановити позивачу триденний строк з дня отримання відзиву для надання відповіді на відзив до суду та відповідачу за правилами, встановленими частинами третьою-п'ятою статті 178 ЦПК України.
Запропонувати відповідачу у триденний строк з дня отримання відповіді на відзив подати до суду заперечення проти такої відповіді, тобто викласти свої пояснення, міркування і аргументи щодо наведених позивачем у відповіді на відзив пояснень, міркувань і аргументів і мотиви їх визнання або відхилення, і документів, що підтверджують надіслання (надання) заперечень і доданих до нього доказів позивачу.
Інформацію щодо справи учасники справи можуть отримати на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за посиланням http://st.ko.court.gov.ua/sud1024/.
Суддя Т. Н. Скороход