Справа № 686/25712/24
Провадження № 3/686/8265/24
30 вересня 2024 року м. Хмельницький
Суддя Хмельницького міськрайонного суду Хмельницької області Порозова І.Ю., розглядаючи справу про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , мешканця АДРЕСА_1 ,
за ч. 3 ст. 130 Кодексу України про адміністративне правопорушення,
встановила:
УПП у Хмельницькій області до Хмельницького міськрайонного суду Хмельницькій області направлено для розгляду матеріали справи про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ч. 3 ст. 130 Кодексу України про адміністративне правопорушення.
За змістом протоколу серії ААД №979593 ОСОБА_1 , 15.09.2024 року о 10 год. 50 хв. в м. Хмельницькому по вул. Проскурівського Підпілля, 110, в порушення п. 2.5 Правил дорожнього руху керував транспортним засобом «ВАЗ 21063», д.н.з. НОМЕР_1 , маючи ознаки алкогольного сп'яніння (запах алкоголю з порожнини рота, порушення мови, порушення координації рухів) від проходження огляду на стан сп'яніння у встановленому законодавством порядку відмовився. Порушення вчинено повторно протягом року. Вказані дії кваліфіковано за ч.3 ст.130КУпАП.
Дослідивши матеріали справи суддя дійшла висновку, що вона підлягає поверненню до УПП у Хмельницькій області для доопрацювання, виходячи із наступних підстав.
Приписами ст.278 КУпАП визначено, що орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення повинен вирішити, у тому числі й питання про те, чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення (п. 2), а в разі неправильного їх складення повернути для належного оформлення (доопрацювання).
Згідно ч. 1 ст. 256 КУпАП протокол про адміністративне правопорушення, як документ, що засвідчує факти неправомірних дій, є основним джерелом доказів, складається по встановленій формі і повинен містити дані, необхідні для розгляду справи по суті, а саме: дату і місце його складення, посаду, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.
Однак, всупереч вищевказаних вимог, у протоколі про адміністративне правопорушення серії ААД №979593 не викладено суті вчиненого порушення за ч.3 ст.130 КУпАП, яка передбачає відповідальність за дії, передбачені частиною першою цієї статті, вчинені особою, яка двічі протягом року піддавалася адміністративному стягненню за керування транспортними засобами у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують її увагу та швидкість реакції, за відмову від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.
Натомість зміст правопорушення, викладеного у протоколі підпадає під вимоги ч.2 ст.130 КУпАП, за якою відповідальність настає за керування транспортними засобами особами в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, а також передача керування транспортним засобом особі, яка перебуває в стані такого сп'яніння чи під впливом таких лікарських препаратів, а так само відмова особи, яка керує транспортним засобом, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, вчинено повторно протягом року.
Наведена вище суперечність є істотною і не може бути усунута в суді.
З огляду на викладене, протокол не може розглядатись суддею без усунення порушень, допущених при його складенні, оскільки неповнота передбачених законом даних унеможливлює визначення відповідно до ст. 276 КУпАП компетентного суду уповноваженого розглядати вказане правопорушення та надання належної правової оцінки викладеним у протоколі обставинам.
За наведених обставин матеріали справи на підставі п. 2 ст. 278 КУпАП слід повернути до УПП в Хмельницькій області для доопрацювання (належного оформлення).
Керуючись ст.ст. 7, 245, 278 КУпАП,
постановила:
Справу про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч. 3 ст. 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення повернути до УПП у Хмельницькій області для доопрацювання (належного оформлення).
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя: