Постанова від 14.08.2024 по справі 308/12945/24

308/12945/24

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

14.08.2024 року місто Ужгород

Суддя Ужгородського міськрайонного суду Закарпатської області Придачук О.А., розглянувши матеріали про адміністративне порушення відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , що проживає за адресою: АДРЕСА_1 , за ч.2 ст. 204-1 КУпАП

ВСТАНОВИВ:

З протоколу про адміністративне правопорушення серії ЗхРУ № 142926 від 27.03.2024 року вбачається, що 27.05.2024 року о 10 год. 00 хв. ОСОБА_1 був виявлений та затриманий інспектором групи моніторингу обстановки спільно з прикордонним оперативно-розшуковим відділом, на відстані 5000 м. до державного кордону України, на напрямку 309 прикордонного знаку, на ділянці відповідальності впс «Ужгород», за спробу незаконного перетину державного кордону в пішому порядку з України в Словацьку Республіку поза пунктами пропуску, в складі групи осіб.

В судове засідання ОСОБА_1 не з'явився, хоча про час та місце розгляду справи був повідомлений, належним чином, про що свідчить довідка про доставку смс повідомлення щодо документу «Судова повістка про виклик до суду в справі цивільній, адміністративній, про адміністративне правопорушення, іншій» на 14.08.2024 року на 08:30 год. на вказаний ОСОБА_1 телефонний номер, які доставлені ОСОБА_1 08.08.2024 року.

Дослідивши матеріали справи про адміністративне правопорушення приходжу до наступного.

Відповідно до ст. 280 КУпАП орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи

Частиною 2 статті 7 та статтею 245 КУпАП передбачено, що провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності, всебічного і об'єктивного з'ясування всіх обставин кожної справи, правильного і справедливого її вирішення.

Диспозицією частини другої статті 204-1 КУпАП передбачена відповідальність за перетинання або спробу перетинання державного кордону України будь-яким способом поза пунктами пропуску через державний кордон України або в пунктах пропуску через державний кордон України без відповідних документів або з використанням підробленого документа чи таких, що містять недостовірні відомості про особу, чи без дозволу відповідних органів влади вчинені групою осіб або особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню за одне з порушень, передбачених частиною першою цієї статті,

Суб'єктивна сторона правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 204-1 КУпАП, характеризується наявністю прямого умислу.

Отже, для наявності в діях ОСОБА_1 складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 204-1 КУпАП, необхідно встановити факт спроби перетину ним державного кордону з України в Словаччину поза встановленими пунктами пропуску та наявність прямого умислу на незаконний перетин державного кордону.

Згідно ст. 10 КУпАП адміністративне правопорушення визнається вчиненим умисно, коли особа, яка його вчинила, усвідомлювала протиправний характер своєї дії чи бездіяльності, передбачала її шкідливі наслідки і бажала їх або свідомо допускала настання цих наслідків.

Статтею 251 КУпАП визначено, що доказами по справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Разом з тим, до матеріалів справи не додано належних доказів, які б свідчили про наявність у діях ОСОБА_1 об'єктивної та суб'єктивної сторони адміністративного правопорушення передбаченого ч.2 ст. 204-1 КУпАП.

Відповідно до письмового пояснення від 27.05.2024 року ОСОБА_1 було затримано на вокзалі в м. Ужгород за адресою: м. Ужгород, вул. Станційна, 8. ОСОБА_1 пояснив, що прибув у м. Ужгород потягом та перебував на вокзалі, у нього не було наміру перетнути кордон.

Як убачається з наданого протоколу про адміністративне правопорушення та доданих до нього матеріалів ОСОБА_1 затримано на відстані 5000 м. від державного кордону, що є значною відстанню до лінії державного кордону України з Словацькою Республікою. Він знаходився на вокзалі в м. Ужгороді за адресою: м. Ужгород, вул. Станційна, 8

Крім того, згідно протоколу особистого огляду, огляду речей та вилучення речей і документів від 27.05.2024 року, іноземної чи національної валюти у ОСОБА_1 не виявлено.

З огляду на зазначене, з наданих суду доказів неможливо встановити прямий умисел в діях особи, яка притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 щодо спроби незаконного перетину державного кордону України поза пунктами пропуску.

Згідно ст. 129 Конституції України, однією з основних засад судочинства, є забезпечення доведеності вини.

У відповідності до вимог ст. 7 ч. 1 КУпАП ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановленому законом.

Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 247 КУпАП провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю у разі відсутності події і складу адміністративного правопорушення.

На підставі наведеного, враховуючи, що в матеріалах справи по адміністративне правопорушення відсутні докази вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, передбаченого ч.2 ст. 204-1 КУпАП, справа підлягає закриттю за відсутністю складу адміністративного правопорушення.

Керуючись ст. ст.204-1 ч.2, 247 п. 1, 283-285, 287-294 КУпАП

ПОСТАНОВИВ:

Провадження в справі про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , за ч.2 ст. 204-1 КУпАП - закрити, за відсутністю в діях ОСОБА_1 складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч.2 ст. 204-1 КУпАП.

Постанову може бути оскаржено на протязі десяти днів з дня винесення постанови.

Суддя: О.А. Придачук