Постанова від 08.08.2024 по справі 308/11845/24

308/11845/24

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

08.08.2024 року місто Ужгород

Суддя Ужгородського міськрайонного суду Закарпатської області Придачук О.А., за участю прокурора Закарпатської спеціаліованої прокуратури у сфері оброни Західного регіону- Малишка Д.В., розглянувши матеріали справи про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , старшого інспектора прикордонної служби групи адміністративно-юрисдикційної діяльності впс « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (тип Б) НОМЕР_1 прикордонного загону ДПС України, мешканця АДРЕСА_1 , за ч.1 ст.172-15 КУпАП

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_2 , будучи військовослужбовцем за контрактом та займаючи посаду старшого інспектора прикордонної служби групи адміністративно-юрисдикційної діяльності впс « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (тип Б) НОМЕР_1 прикордонного загону ДПС України, в порушення вимог ст.ст. 12,11,16,121,122,127,128,129,130,199,216 Статуту внутрішньої служби Збройних Сил України, маючи реальну можливість діяти так, як того вимагають інтереси служби, всупереч отриманого наказу , в ніч з 18 на 19 червня 2024 року, в період з 02:30 по 03:00 год. здійснив фіктивний пуск навчального порушника у військовому містечку віпс « ІНФОРМАЦІЯ_3 » впс « ІНФОРМАЦІЯ_2 », інформацію про фіктивну перевірку обліковано в «Робочому зошиті чергового» та передано по лінії оперативно-чергової служби, що виразилось у послабленні контролю за виконанням відданого розпорядження старшому інспектору прикордонної служби групи адміністративно - юрисдикційної діяльності лейтенантом ОСОБА_1 щодо перевірки прикордонного наряду на напрямку зосередження основних зусиль в нічний час доби з 18 на 19 червня 2024 року.

Таким чином, ОСОБА_2 , будучи військовою службовою особою, через несумлінне ставлення до своїх обов'язків, недбало поставився до військової служби, в умовах особливого періоду, чим вчинив дії передбачені ч.2 ст. 172-15 КУпАП.

Прокурор у судовому засіданні просив притягнути ОСОБА_2 до адміністративної відповідальності за ч.2 ст.172-15 КУпАП та застосувати відносно нього адміністративне стягнення, передбачене санкцією вказаної статті.

ОСОБА_2 в судове засідання не з'явився, хоча про час та місце розгляду справи був повідомлений належним чином, про що свідчать дані Укрпошти щодо вручення поштового відправлення № 0600278027136, а також довідка про доставку смс повідомлення щодо документу «Судова повістка про виклик до суду в справі цивільній, адміністративній, про адміністративне правопорушення, іншій» на 08.08.2024 року на 08:30 год на вказаний ОСОБА_2 телефонний номер, яке доставлене ОСОБА_2 18.07.2024 року. Окрім того відомості про дату та час розгляду справи містяться на Судовій владі Україні на офіційній сторінці Ужгородського міськрайонного суду за посиланням: https://ug.zk.court.gov.ua.

З огляду на те, що особа, яка притягується до адміністративної відповідальності, будучи обізнаним про складання щодо нього протоколу про адміністративне правопорушення, не вжив заходів для явки до суду, не подав письмових заперечень проти протоколу, тому суддя вважає, що наведена поведінка учасника процесу є такою, що направлена на затягування розгляду справи, з метою спливу строку притягнення до адміністративної відповідальності, передбаченого статтею 38 КУпАП.

Європейський Суд з прав людини у рішенні «Пономарьов проти України» від 3 квітня 2008 наголосив, що «сторони в розумні інтервали часу мають вживати заходів, щоб дізнатись про стан відомого їм судового провадження». Крім того, враховуючи принцип судочинства, зазначений в практиці ЄСПЛ, яким визнано пріоритет публічного інтересу над приватним, суддя вважає за необхідне провести розгляд справи за відсутності особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, оскільки безпідставне умисне затягування справи нівелює завдання Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Заслухавши думку прокурора, дослідивши матеріали справи, суддя приходить до висновку про те, що у справі зібрана достатня кількість достовірних, належних та допустимих доказів, які вказують на доведеність вини ОСОБА_2 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.2 ст. 172-15 КУпАП.

У відповідності до положення ст. 9 КУпАП - адміністративним правопорушенням визнається протиправна, вина (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.

Частиною другою статті 172-15 КУпАП передбачено відповідальність за недбале ставлення військової службової особи до військової служби вчинене в умовах особливого періоду.

Відповідно до вимог ст.280 КУпАП при розгляді справи суд зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Ст. 251КУпАП визначає, щодо доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи,яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото-ікінозйомки, відеозапису чи засобів фото- ікінозйомки, відеозапису, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху,протоколом про вилучення речей і документів, атакож іншими документами.

Згідно зі ст. ст. 245, 252, 280 КУпАП завданням провадження у справах про адміністративні правопорушення є всебічне, повне та об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.

Вина ОСОБА_2 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.2 ст. 172-15 КУпАП підтверджується зібраними та дослідженими судом доказами, а саме протоколом про адміністративне правопорушення № 50 від 13.07.2024 року, висновком службового розслідування за фактом інформування відділу внутрішньої та власної безпеки по НОМЕР_1 прикордонному загону від 24.06.2024 року № 16.2/40367-24-вих «Щодо передумов до виникнення негативних явищ у НОМЕР_1 прикордонному загоні» , письмовими поясненнями ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , від 03.07.2024 року, року, письмовими поясненнями ОСОБА_1 від 03.07.2024 року, згідно яких він вину визнає, копію витгу з книги прикордонної служби , копією робочого зошита старшого зміни віпс «оноківці (тип В), копією робочого зошиту чергового віпс « ІНФОРМАЦІЯ_3 » (тип В), копією наказу начальника НОМЕР_1 прикордонного загону ДПС України від 26.03.2024 року № 279-ОС про призначення ОСОБА_1 старшим інспектором прикордонної служби групи адміністративно-юрисдикційної діяльності впс « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (тип Б) НОМЕР_1 прикордонного загону ДПС України, наявними у матеріалах справи.

Оцінюючи докази, у їх сукупності, суддя доходить висновку, що такі є належними, допустимими та такими, що узгоджуються між собою та повністю підтверджують вину ОСОБА_2 у вчиненні адміністративного правопорушення передбаченого ч.2 ст. 175-15 КУпАП.

Відповідно до ст. 23 КУпАП адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень як самим правопорушником так і іншими особами.

Згідно зі ст. 33 КУпАП стягнення за адміністративне правопорушення накладається у межах, установлених цим Кодексом та іншими законами України. При накладенні стягнення враховуються характер вчиненого правопорушення, особа порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність.

Виходячи з вищенаведеного, враховуючи характер вчиненого правопорушення, особу порушника, ступінь його вини, відсутність обставин, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, вважаю за необхідне накласти на ОСОБА_2 адміністративне стягнення у виді штрафу.

Відповідно до п. 12 ч.1 ст.5 Закону України «Про судовий збір» від сплати судового збору під час розгляду справи в усіх судових інстанціях звільняються військовослужбовці, військовозобов'язані та резервісти, які призвані на навчальні (або перевірочні) та спеціальні збори, - у справах, пов'язаних з виконанням військового обов'язку, а також під час виконання службових обов'язків.

Керуючись ст.ст.23,33, 172-15 ч.2, 283-285, 287-294 КУпАП, суддя

ПОСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.2 ст. 172-15 КУпАП, та накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі 17000,00 (сімнадцять тисяч) грн.

Постанову може бути оскаржено протягом десяти днів з дня винесення постанови.

Постанова може бути пред'явлена до виконання протягом трьох місяців з дня набрання нею законної сили.

Суддя: О.А. Придачук