ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
про залишення позовної заяви без руху
"26" вересня 2024 р. Справа № 346/4522/24
м. Івано-Франківськ
Суддя Івано-Франківського окружного адміністративного суду Могила А.Б. розглянувши матеріали позовної заяви фізичної-особи підприємця ОСОБА_1 до Державної податкової служби України в м.Києві про визнання протиправним та скасування повідомлення-рішення,-
Фізична-особа підприємець ОСОБА_1 звернулася в суд з адміністративним позовом до Державної податкової служби України в м.Києві про визнання протиправним та скасування повідомлення-рішення від 25.07.2024 №22695 в частині застосування штрафу в сумі 49412,13 грн.
Ухвалою Коломийського міськрайонного суду Івано-Франківської області від 21.08.2024 адміністративну справу за позовом фізичної-особи підприємця ОСОБА_1 до Державної податкової служби України в м.Києві про скасування повідомлення-рішення передано за підсудністю до Івано-Франківського окружного адміністративного суду.
До Івано-Франківського окружного адміністративного суду справа надійшла 23.09.2024.
Для розгляду даної адміністративної справи автоматизованою системою документообігу Івано-Франківського окружного адміністративного суду 23.09.2024 визначено суддю Могилу А.Б.
Перевіряючи позовну заяву на відповідність вимогам процесуального закону, суд дійшов висновку про залишення її без руху з огляду на те, що така не відповідає вимогам статей 160, 161 Кодексу адміністративного судочинства України.
Згідно з пунктом 2 частини 5 статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України в позовній заяві зазначаються: повне найменування (для юридичних осіб) або ім'я (прізвище, ім'я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб); поштовий індекс; ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України); реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серія паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості відомі позивачу), відомі номери засобів зв'язку, офіційна електронна адреса або адреса електронної пошти.
У пункті 9 частини 1 статті 4 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що відповідач - суб'єкт владних повноважень, а у випадках, визначених законом, й інші особи, до яких звернена вимога позивача.
Суд зазначає, що ФОП ОСОБА_1 визначено у позовній заяві відповідачем Державну податкову службу України в м.Києві.
Проте, позивачем у позові не зазначено вірний ідентифікаційний код відповідача в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України та вказано недостовірні відомості стосовно місцезнаходження відповідача Державної податкової служби України в м.Києві.
У форматі вказаних позивачем даних щодо коду ЄДРПОУ 43005393 судом з'ясовано, що такі відомості відповідають коду ЄДРПОУ Державної податкової служби України.
Частиною 4 статті 161 Кодексу адміністративного судочинства України визначено обов'язок позивача додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази - позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).
Відповідно до пункту 4 частини 5 статті 44 Кодексу адміністративного судочинства України учасники справи зобов'язані подавати наявні у них докази в порядку та строки, встановлені законом або судом, не приховувати докази.
Якщо доказ не може бути поданий у встановлений законом строк з об'єктивних причин, учасник справи повинен про це письмово повідомити суд та зазначити: доказ, який не може бути подано; причини, з яких доказ не може бути подано у зазначений строк. Учасник справи також повинен надати докази, які підтверджують, що він здійснив усі залежні від нього дії, спрямовані на отримання відповідного доказу (ч.4 ст.79 Кодексу адміністративного судочинства України).
Згідно із частинами 1, 2 статті 94 Кодексу адміністративного судочинства України письмовими доказами є документи (крім електронних документів), які містять дані про обставини, що мають значення для правильного вирішення спору. Письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії, якщо інше не визначено цим Кодексом. Якщо для вирішення спору має значення лише частина документа, подається засвідчений витяг з нього.
Позивач просить суд визнати протиправним та скасувати повідомлення-рішення від 25.07.2024 №22695 в частині застосування штрафу в сумі 49412,13 грн.
Проте, позивачем до позовної заяви не додано копію повідомлення-рішення від 25.07.2024 №22695. При цьому, позивач в позовній заяві не зазначила причини, з яких таке рішення не може бути подане.
Копії документів вважаються засвідченими належним чином, якщо їх засвідчено в порядку, встановленому чинним законодавством. Учасник справи, який подає письмові докази в копіях (електронних копіях), повинен зазначити про наявність у нього або іншої особи оригіналу письмового доказу. Учасник справи підтверджує відповідність копії письмового доказу оригіналу, який знаходиться у нього, своїм підписом із зазначенням дати такого засвідчення (ч.4-5 ст.94 Кодексу адміністративного судочинства України).
Однак, долучені позивачем до позовної заяви документи не містять відповідних відміток про їх засвідчення, а отже не можуть вважатися належними доказами по справі.
Частиною 3 статті 161 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що до позовної заяви додається документ про сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Правові засади справляння судового збору, платників, об'єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначає Закон України "Про судовий збір".
Відповідно до частини 1 статті 4 Закону України "Про судовий збір" судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Частиною 3 статті 4 Закону України "Про судовий збір" встановлено, що за подання до адміністративного суду адміністративного позову майнового характеру, який подано фізичною особою або фізичною особою - підприємцем сплачується судовий збір за ставкою 1 відсоток ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб та не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Статтею 7 Закону України "Про Державний бюджет України на 2024 рік", який вступив в дію з 01.01.2024, встановлено, що прожитковий мінімум на одну працездатну особу в розрахунку на місяць з 01.01.2024 становив 3028 грн.
Отже, розмір судового збору за подання до адміністративного суду цього позову складає 1211,20 грн.
Разом з тим, позивачем документу про сплату судового збору або документу, який підтверджує підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону, до позовної заяви не долучено.
Відповідно до частини 1 статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України суддя встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення.
Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави несплати судового збору у встановленому законом розмірі, суд в такій ухвалі повинен зазначити точну суму судового збору, яку необхідно сплатити (доплатити).
У зв'язку з вищевикладеним, згідно з вимогами статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України позовну заяву слід залишити без руху та надати позивачу строк для усунення недоліків.
На підставі наведеного, керуючись статтями 160, 161, 169 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя, -
Позовну заяву фізичної-особи підприємця ОСОБА_1 до Державної податкової служби України в м.Києві про визнання протиправним та скасування повідомлення-рішення - залишити без руху.
Надати позивачу десятиденний строк з дня вручення (отримання) копії цієї ухвали для усунення недоліків шляхом:
- зазначення ідентифікаційного коду юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України та відомості, визначені у пункті 2 частини 5 статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України щодо відповідача;
- подання до суду належним чином засвідченої копії повідомлення-рішення від 25.07.2024 №22695, або ж вказати причини, з яких таке повідомлення-рішення не може бути подане;
- подання до суду належним чином засвідчених копій письмових доказів долучених до позовної заяви;
- подання до суду документу про сплату судового збору в розмірі встановленому статтею 4 Закону України "Про судовий збір" в сумі 1211,20 грн., або документів, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Роз'яснити, що в разі неусунення недоліків у визначений строк позовна заява буде повернена.
Відповідно до статті 256 Кодексу адміністративного судочинства України ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Ухвала окремо від рішення суду оскарженню не підлягає.
Суддя /підпис/ Могила А.Б.