Рішення від 26.09.2024 по справі 260/3765/24

ЗАКАРПАТСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

26 вересня 2024 року м. Ужгород№ 260/3765/24

Закарпатський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Гебеш С.А., розглянувши у порядку письмового провадження за правилами спрощеного провадження адміністративну справу за позовом Головного управління Державної податкової служби у Закарпатській області до Комунального підприємства "Комунал-Сервіс" Великоберезнянської селищної ради про стягнення податкового боргу, -

ВСТАНОВИВ:

Позивач - Головне управління Державної податкової служби у Закарпатській області звернулося до Закарпатського окружного адміністративного суду з позовною заявою до "Комунал-Сервіс" Великоберезнянської селищної ради про стягнення податкового боргу у розмірі 451249,68 грн по платежам:

- 13030100 «Рентна плата за користування надрами для видобування інших корисних копалин загальнодержавного значення» в розмірі 409 905,41 грн, у т.ч. пеня в розмірі 3 965,11 грн;

- 13020100 «Рентна плата за спеціальне використання води (крім рентної плати за спеціальне використання води водних об'єктів місцевого значення)» в розмірі 31 561,12 грн, у т.ч. пеня в розмірі 194,67 грн;

- 19010200 «Надходження від скидів забруднюючих речовин безпосередньо у водні об'єкти» в розмірі 9 783,15 грн, у т.ч. пеня в розмірі 547,78 грн.

Позов обґрунтовано тим, що відповідач має податковий борг, проте всупереч вимогам чинного законодавства він є не погашеним.

Ухвалою Закарпатського окружного адміністративного суду від 06.06.2024 року відкрито спрощене позовне провадження без виклику сторін.

15.07.2024 року відповідач подав до суду клопотання, в якому вказав на те, ними сплачено 296420,00 грн в рахунок погашення податкового боргу зі сплати рентної плати за користування надрами для видобування корисних копалин загальнодержавного значення, в підтвердження чого додано платіжну інструкцію №5 від 11.07.2024 року (а.с. 61).

31.07.2024 року Головним управлінням ДПС у Закарпатській області подано до суду заяву про зменшення позовних вимоги, відповідно до якої позивач просить суд, з урахуванням частково сплаченого боргу у розмірі 296420,00 грн за платежем 13030100 «Рентна плата за користування надрами для видобування інших корисних копалин загальнодержавного значення» стягнути податковий борг у сумі 154 829,68 грн, у тому числі пеня у розмірі 4 707,56 грн за платежами:

- 13030100 «Рентна плата за користування надрами для видобування інших корисних копалин загальнодержавного значення» в розмірі 113485,41 грн, у т.ч. пеня в розмірі 3 965,11 грн;

- 13020100 «Рентна плата за спеціальне використання води (крім рентної плати за спеціальне використання води водних об'єктів місцевого значення)» в розмірі 31 561,12 грн, у т.ч. пеня в розмірі 194,67 грн;

- 19010200 «Надходження від скидів забруднюючих речовин безпосередньо у водні об'єкти» в розмірі 9 783,15 грн, у т.ч. пеня в розмірі 547,78 грн.

Частиною 5 ст. 262 КАС України визначено, що суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої зі сторін про інше. За клопотанням однієї із сторін або з власної ініціативи суду розгляд справи проводиться в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін.

З огляду на викладене вище та відсутність клопотань сторін про розгляду справи у судовому засіданні, справа розглядається в порядку спрощеного провадження без проведення судового засідання та виклику осіб, які беруть участь у справі, на підставі наявних у справі матеріалів.

Фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється відповідно до вимог ч. 4 ст. 229 КАС України.

Розглянувши матеріали справи, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд дійшов наступних висновків.

Судом встановлено, Комунальне підприємство "Комунал-Сервіс" Великоберезнянської селищної ради (далі - Відповідач), код ЄДРПОУ 36917235, внесене до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань за місцезнаходженням: 89000, Закарпатська область, Ужгородський район, смт. Великий Березний, вул. Шевченка, буд. 12 та перебуває на обліку в податковому органі як платник податків та зборів.

Як вбачається із матеріалів справи, за відповідачем рахується податковий борг у сумі 154829,68 гривні, по платежам:

- 13030100 «Рентна плата за користування надрами для видобування інших корисних копалин загальнодержавного значення» в розмірі 113485,41 грн, у т.ч. пеня в розмірі 3 965,11 грн;

- 13020100 «Рентна плата за спеціальне використання води (крім рентної плати за спеціальне використання води водних об'єктів місцевого значення)» в розмірі 31 561,12 грн, у т.ч. пеня в розмірі 194,67 грн;

- 19010200 «Надходження від скидів забруднюючих речовин безпосередньо у водні об'єкти» в розмірі 9 783,15 грн, у т.ч. пеня в розмірі 547,78 грн.

Що стосується платежу 13030100 «Рентна плата за користування надрами для видобування інших корисних копалин загальнодержавного значення».

Як вбачається із матеріалів справи, відповідачем до податкового органу самостійно подано розрахунки з рентної плати за користування надрами для видобування корисних копалин:

- № 9304897567 від 06.02.2023 року за 4 квартал 2022 року, як додаток 1 до податкової декларації з рентної плати, із самостійно визначеною сумою податкового зобов'язання в розмірі 54 880,51 грн. (а.с. 22-23);

- № 9097618067 від 01.05.2023 року за 1 квартал 2023 року, як додаток 1 до податкової декларації з рентної плати, із самостійно визначеною сумою податкового зобов'язання в розмірі 64 853,50 грн (а.с. 24-25);

- № 9191025388 від 01.08.2023 року за 2 квартал 2023 року, як додаток 1 до податкової декларації з рентної плати, із самостійно визначеною сумою податкового зобов'язання в розмірі 74 844,45 грн (а.с. 26-27);

- № 9292687285 від 02.11.2023 року за 3 квартал 2023 року, як додаток 1 до податкової декларації з рентної плати, із самостійно визначеною сумою податкового зобов'язання в розмірі 74 217,25 грн (а.с. 28-29);

- № 9382547117 від 09.02.2024 року за 4 квартал 2023 року, як додаток 1 до податкової декларації з рентної плати, із самостійно визначеною сумою податкового зобов'язання в розмірі 77 834,03 грн (а.с. 30-31);

- № 9102462000 від 23.04.2024 року за 1 квартал 2024 року, як додаток 1 до податкової декларації з рентної плати, із самостійно визначеною сумою податкового зобов'язання в розмірі 69 957,24 грн (а.с. 32-33).

Судом встановлено, що відповідачем частково сплачено податковий борг за платежем 13030100 «Рентна плата за користування надрами для видобування інших корисних копалин загальнодержавного значення», а саме у сумі 1897,92 грн та 296420,00 грн. Несплаченим за вказаним платежем залишається борг у розмірі 154829,68 грн.

Відповідно до пп. 252.1.1. п.252.1 ст. 252 Податкового кодексу України (далі - ПКУ) платниками рентної плати за користування надрами для видобування корисних копалин є суб'єкти господарювання, у тому числі громадяни України, іноземці та особи без громадянства, зареєстровані відповідно до закону як підприємці, які набули права користування об'єктом (ділянкою) надр на підставі отриманих спеціальних дозволів на користування надрами(далі - спеціальний дозвіл) в межах конкретних ділянок надр з метою провадження господарської діяльності з видобування корисних копалин, у тому числі під час геологічного вивчення (або геологічного вивчення з подальшою дослідно-промисловою розробкою) в межах зазначених у таких спеціальних дозволах об'єктах (ділянках) надр.

Згідно з п. 252.6. ст. 252 ПКУ базою оподаткування рентною платою за користування надрами для видобування корисних копалин є вартість обсягів видобутих у податковому (звітному) періоді корисних копалин (мінеральної сировини), яка окремо обчислюється для кожного виду корисної копалини (мінеральної сировини) для кожної ділянки надр на базових умовах поставки (склад готової продукції гірничого підприємства).

Відповідно до п. 252.25. ст. 252 ПКУ платник рентної плати та уповноважена особа сплачують податкові зобов'язання: 252.25.1. за місцезнаходженням ділянки надр, з якої видобуті корисні копалини, у разі розміщення такої ділянки надр у межах території України.

Базовий податковий (звітний) період для рентної плати дорівнює календарному кварталу (пункт 257.1. ст. 257 ПКУ).

Платники рентної плати самостійно обчислюють суму податкових зобов'язань з рентної плати (пункт 257. 2. ст. 257 ПКУ).

Сума податкових зобов'язань з рентної плати, визначена у податковій декларації за податковий (звітний) період, сплачується платником до бюджету протягом 10 календарних днів після закінчення граничного строку подання такої податкової декларації (пункт 257.5. ст. 257 ГІКУ).

Відповідно до пп. 258.1.1. п.258.1. ст. 258 ПКУ на платника рентної плати покладається відповідальність за правильність обчислення, повноту і своєчасність її внесення до бюджету, а також за своєчасність подання контролюючим органам відповідних податкових декларацій згідно із нормами цього Кодексу та інших законодавчих актів.

Відповідачем, у порушення вищенаведених норм ПКУ, самостійно задекларовані суми податкового зобов'язання, згідно із вищевказаною поданою податковою звітністю, повністю не сплачено.

Що стосується платежу 13020100 «Рентна плата за спеціальне використання води (крім рентної плати за спеціальне використання води водних об'єктів місцевого значення)»

Судом встановлено, що Відповідачем до податкового органу самостійно подано розрахунки з рентної плати за спеціальне використання води:

- № 9304897566 від 06.02.2023 за 4 квартал 2022 року, як додаток 5 до податкової декларації з рентної плати, із самостійно визначеною сумою податкового зобов'язання в розмірі 7 809,92 грн (а.с. 35). Відповідачем частково сплачено зобов'язання в розмірі 1 897,92 грн, у зв'язку з чим, несплаченою залишається сума заборгованості в розмірі 5 912,00 грн;

- № 9304897586 від 06.02.2023 за 4 квартал 2022 року, як додаток 5 до податкової декларації з рентної плати, із самостійно визначеною сумою податкового зобов'язання в розмірі 1 414,81 грн (а.с. 34);

- № 9097618086 від 01.05.2023 за 1 квартал 2023 року в розмірі 975,59 грн (а.с. 36);

- № 9097618042 від 01.05.2023, яким визначено суму податкового зобов'язання за 1 квартал 2023 року, як додаток 5 до податкової декларації з рентної плати, із самостійно визначеною сумою податкового зобов'язання в розмірі 3 106,48 грн (а.с. 37);

- № 9191025373 від 01.08.2023 за 2 квартал 2023 року, як додаток 5 до податкової декларації з рентної плати, із самостійно визначеною сумою податкового зобов'язання в розмірі 3 825,57 грн (а.с. 48);

- № 9191025395 від 01.08.2023 за 2 квартал 2023 року, як додаток 5 до податкової декларації з рентної плати, із самостійно визначеною сумою податкового зобов'язання в розмірі 1 465,18 грн (а.с. 47);

- № 9292687260 від 02.11.2023 за 3 квартал 2023 року, як додаток 5 до податкової декларації з рентної плати, із самостійно визначеною сумою податкового зобов'язання в розмірі 914,52 грн (а.с. 46);

- № 9292687258 від 02.11.2023 за 3 квартал 2023 року, як додаток 5 до податкової декларації з рентної плати, із самостійно визначеною сумою податкового зобов'язання в розмірі 4 252,26 грн (а.с.45);

- № 9382547141 від 09.02.2024 за 4 квартал 2023 року, як додаток 5 до податкової декларації з рентної плати, із самостійно визначеною сумою податкового зобов'язання в розмірі 1 003,71 грн (а.с. 44);

- № 9382547146 від 09.02.2024 за 4 квартал 2023 року, як додаток 5 до податкової декларації з рентної плати, із самостійно визначеною сумою податкового зобов'язання в розмірі 4 073,18 грн (а.с. 43);

- № 9102461912 від 23.04.2024 за 1 квартал 2024 року, як додаток 5 до податкової декларації з рентної плати, із самостійно визначеною сумою податкового зобов'язання в розмірі 881,58 грн (а.с. 42);

- № 9102461910 від 23.04.2024 за 1 квартал 2024 року, як додаток 5 до податкової декларації з рентної плати, із самостійно визначеною сумою податкового зобов'язання в розмірі 3 541,57 грн (а.с. 41).

Відповідно до п. 255.1 ст. 252 ПКУ платниками рентної плати за спеціальне використання води є первинні водокористувачі - суб'єкти господарювання незалежно від форми власності: юридичні особи, їх філії, відділення, представництва, інші відокремлені підрозділи без утворення юридичної особи, постійні представництва нерезидентів, а також фізичні особи -підприємці, які використовують та/або передають вторинним водокористувачам воду, отриману шляхом забору води з водних об'єктів; суб'єкти господарювання незалежно від форми власності: юридичні особи, їх філії, відділення, представництва, інші відокремлені підрозділи без утворення юридичної особи, постійні представництва нерезидентів, а також фізичні особи - підприємці, які використовують воду для потреб гідроенергетики, водного транспорту і рибництва.

Рентна плата обчислюється виходячи з фактичних обсягів використаної води(підземної, поверхневої) водних об'єктів, встановлених у дозволі на спеціальне водокористування, лімітів використання води, ставок рентної плати та коефіцієнтів (Підпункт 255.11.2. п. 255.1 1 ст. 255 ПКУ).

Обсяг фактично використаної води обчислюється водокористувачами самостійно на підставі даних первинного обліку згідно з показаннями вимірювальних приладів (Підпункт 255.1 1.10. п. 255.1 1 ст. 255 ГІКУ).

Базовий податковий (звітний) період для рентної плати дорівнює календарному кварталу (пункт 257.1. ст. 257 ПКУ).

Платники рентної плати самостійно обчислюють суму податкових зобов'язань з рентної плати (пункт 257. 2. ст. 257 ПКУ).

Сума податкових зобов'язань з рентної плати, визначена у податковій декларації за податковий (звітний) період, сплачується платником до бюджету протягом 10 календарних днів після закінчення граничного строку подання такої податкової декларації (пункт 257.5. ст. 257 ПКУ).

Згідно до пункту 257.3. статті 257 Податкового кодексу України, платник рентної плати до закінчення визначеного розділом II цього Кодексу граничного строку подання податкових декларацій за податковий (звітний) період, визначений цією статтею, подає до відповідного контролюючого органу за формою, встановленою у порядку, передбаченому статтею 46 цього Кодексу, податкову декларацію, яка містить додатки з рентної плати за спеціальне використання води - за місцем податкової реєстрації.

Відповідно до пп. 258.1.1. п.258.1. ст. 258 ПКУ на платника рентної плати покладається відповідальність за правильність обчислення, повноту і своєчасність її внесення до бюджету, а також за своєчасність подання контролюючим органам відповідних податкових декларацій згідно із нормами цього Кодексу та інших законодавчих актів.

Відповідачем, у порушення вищенаведених норм ПКУ, самостійно задекларовані суми податкового зобов'язання, згідно із вищевказаною поданою податковою звітністю, повністю не сплачено.

Що стосується платежу « 19010200 «Надходження від скидів забруднюючих речовин безпосередньо у водні об'єкти».

Відповідачем до податкового органу самостійно подано:

- розрахунок за скиди забруднюючих речовин безпосередньо у водні об'єкти» №9292687209 від 02.11.2023 за 3 квартал 2023 року, як додаток 2 до Податкової декларації екологічного податку з самостійно визначеною сумою податкового зобов'язання у розмірі 2 910,86 грн (а.с. 40);

- розрахунок за скиди забруднюючих речовин безпосередньо у водні об'єкти» №9382548839 від 09.02.2024 за 4 квартал 2023 року, як додаток 2 до Податкової декларації екологічного податку з самостійно визначеною сумою податкового зобов'язання у розмірі 3 478,43 грн (а.с. 39);

- розрахунок за скиди забруднюючих речовин безпосередньо у водні об'єкти» №9102526349 від 23.04.2023 за 4 квартал 2023 року, як додаток 2 до Податкової декларації екологічного податку з самостійно визначеною сумою податкового зобов'язання у розмірі 2 846,08 грн (а.с. 38).

Відповідно до пункту 240.1. статті 240 Податкового кодексу України, платники екологічного податку є суб'єкти господарювання, юридичні особи, що не провадять господарську (підприємницьку) діяльність, бюджетні установи, громадські та інші підприємства, установи та організації, постійні представництва нерезидентів, включаючи тих, які виконують агентські (представницькі) функції стосовно таких нерезидентів або їх засновників, під час провадження діяльності яких на території України і в межах її континентального шельфу та виключної (морської) економічної зони здійснюються викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами забруднення (підпункт 240.1.1. пункту 240.1. статті 240 Податкового кодексу України), скиди забруднюючих речовин безпосередньо у водні об'єкти (підпункт 240.1.2. пункту 240.1. статті 240 Податкового кодексу України).

Згідно пункту 249.1. статті 249 Податкового кодексу України, суми податку обчислюються за податковий (звітний) квартал платниками податку.

Базовий податковий (звітний) період дорівнює календарному кварталу. Платники податку складають податкові декларації за формою, встановленою у порядку, передбаченому статтею 46 цього Кодексу, подають їх протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем податкового (звітного) кварталу, до контролюючих органів та сплачують податок протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем граничного строку подання податкової декларації, (підпункт 250.1., 250.2. статті 250 Податкового кодексу України.

Відповідачем, у порушення вищенаведених норм ПК України, самостійно задекларовані суми податкового зобов'язання, згідно із вищевказаною поданою податковою звітністю, повністю не сплачено.

Разом з тим, відповідно до ст. 129 ПК України, відповідачу було проведено нарахування пені на борг минулих років (з урахуванням вимог Закону України щодо періоду поширення коронавірусної хвороби (COVID-19) у сумі 4 707,56 грн за платежами:

- 13030100 «Рентна плата за користування надрами для видобування інших корисних копалин загальнодержавного значення» в розмірі 3 965,11 грн;

- 13020100 «Рентна плата за спеціальне використання води (крім рентної плати за спеціальне використання води водних об'єктів місцевого значення)» в розмірі 194,67 грн;

- 19010200 «Надходження від скидів забруднюючих речовин безпосередньо у водні об'єкти» в розмірі 547,78 грн.

Вказана сума пені залишається Відповідачем не сплаченою.

Згідно пп. 14.1.162 п. 14.1 ст. 14 ПКУ пеня - сума коштів у вигляді відсотків, нарахована на суми грошових зобов'язань у встановлених цим Кодексом випадках та не сплачена у встановлені законодавством строки.

Відповідно до ст. 67 Конституції України кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.

Статтею 16 ПКУ передбачено, що одним із обов'язків платника податків є обов'язок сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи.

Відповідно до пп. 14.1.175 п. 14.1 ст. 14 ПКУ податковий борг - сума узгодженого грошового зобов'язання, не сплаченого платником податків у встановлений цим Кодексом строк, та непогашеної пені, нарахованої у порядку, визначеному цим Кодексом.

Відповідно до ст. 59 ПКУ у разі коли у платника податків виник податковий борг, контролюючий орган надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.

В силу пп. 14.1.153 п. 14.1 ст. 14 ПКУ податкова вимога - письмова вимога контролюючого органу до платника податків щодо погашення суми податкового боргу.

У зв'язку з несплатою узгоджених сум Відповідачу на підставі п. 59.1 ст. 59 ПКУ, виставлено податкову вимогу №174368-55 від 19.06.2020 року про наявність податкового боргу за узгодженими податковими зобов'язаннями. Указану податкову вимогу було вручено відповідачу 23.06.2020 року.

Податкова вимога є дійсною протягом усього терміну безперервного існування податкового боргу платника податків з моменту його утворення та до моменту його повного погашення за всіма видами податків і зборів. При цьому, грошові зобов'язання, які складають податковий борг, можуть змінюватися як кількісно, так і за видами податків. Проте у разі зміни суми податкового боргу, зокрема його збільшення, нормами ПКУ не передбачено обов'язку контролюючого органу повторно формувати та вручати платнику податків податкову вимогу.

Відповідно до пп. 20.1.19 п. 20.1 ст. 20 ПКУ органи державної податкової служби мають право застосовувати до платників податків передбачені законом фінансові (штрафні) санкції (штрафи) за порушення податкового чи іншого законодавства, контроль за додержанням якого покладено на контролюючі органи; стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми грошових зобов'язань та/або податкового боргу у випадках, порядку та розмірі, встановлених цим Кодексом та іншими законами України; стягувати суми недоїмки із сплати єдиного внеску; стягувати суми простроченої заборгованості суб'єктів господарювання перед державою (Автономною Республікою Крим чи територіальною громадою міста) за кредитами (позиками), залученими державою (Автономною Республікою Крим чи територіальною громадою міста) або під державні (місцеві) гарантії, а також за кредитами із бюджету в порядку, визначеному цим Кодексом та іншими законами України.

Відповідно до п. 95.3 ст. 95 ПКУ стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, та з рахунків платників податків у системі електронного адміністрування податку на додану вартість, відкритих в центральному органі виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання контролюючим органам, у розмірі суми податкового боргу або його частини.

Згідно із п. 95.4 ст. 95 ПКУ, контролюючий орган на підставі рішення суду здійснює стягнення коштів у рахунок погашення податкового боргу за рахунок готівки, що належить такому платнику податків. Стягнення готівкових коштів здійснюється у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.

Відповідно до пп. 20.1.34 п. 20.1 ст. 20 ПКУ, контролюючі органи мають право звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, що обслуговують такого платника податків, на суму податкового боргу або його частини.

За загальним правилом, що випливає з принципу змагальності, кожна сторона повинна подати докази на підтвердження обставин, на які вона посилається, або на спростування обставин, про які стверджує інша сторона.

Відповідно до ч. 1 ст. 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення. Згідно ч. 1 ст. 72 КАС України, доказами у справі є будь які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Позивачем доведено та наявними в матеріалах справи підтверджено податковий борг відповідача у сумі 154 829,68 грн. та правомірність звернення до суду з зазначеним позовом, у зв'язку з чим вимоги позовної заяви є обґрунтованими, підтверджені належними та допустимими доказами, відповідачем не спростовані та підлягають до задоволення повністю.

Згідно з ч. 2 ст. 139 КАС України, судові витрати з відповідача не стягуються.

Керуючись ст.ст. 5, 19, 77, 78, 139, 243, 246, 262 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ВИРІШИВ:

Адміністративний позов Головного управління Державної податкової служби у Закарпатській області до Комунального підприємства "Комунал-Сервіс" Великоберезнянської селищної ради про стягнення податкового боргу - задовольнити повністю.

Стягнути з Комунального підприємства "Комунал-Сервіс" Великоберезнянської селищної ради, код ЄДРПОУ 36917235 із місцезнаходженням: 89000, Закарпатська область, Ужгородський район, смт. Великий Березний, вул. Шевченка, буд. 12, податковий борг у розмірі 154 829,68 грн (сто п'ятдесят чотири тисячі вісімсот двадцять дев'ять гривень шістдесят вісім копійок) за платежами: 13030100 «Рентна плата за користування надрами для видобування інших корисних копалин загальнодержавного значення» в розмірі 113 485,41 грн, у тому числі пеня в розмірі 3 965,11 грн; 13020100 «Рентна плата за спеціальне використання води (крім рентної плати за спеціальне використання води водних об'єктів місцевого значення)» в розмірі 31 561,12 грн, у тому числі пеня в розмірі 194,67 грн; 19010200 «Надходження від скидів забруднюючих речовин безпосередньо у водні об'єкти» в розмірі 9 783,15 грн, у тому числі пеня в розмірі 547,78 грн за рахунок коштів, що належать платнику податків на праві власності, у тому числі тих, які знаходяться на рахунках у банках.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

Рішення суду може бути оскаржене до Восьмого апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

СуддяС.А. Гебеш