24 вересня 2024 року Справа 160/25258/24
Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Озерянської С.І. розглянувши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до Виконкому Криворізької міської ради Дніпропетровської області Центр надання Адміністративних послуг "ВІЗА" виконкому Криворізької міської ради про визнання протиправною бездіяльність та зобов'язання вчинити певні дії, -
19.09.2024 року ОСОБА_1 звернувся до Дніпропетровського окружного адміністративного суду з позовною заявою, в якій просить визнати протиправною бездіяльність державного реєстратора у відмові у проведенні реєстраційних дій за заявою про державну реєстрацію права власності на квартиру за адресою: АДРЕСА_1 ; зобов'язати державного реєстратора провести реєстраційні дії за заявою про державну реєстрацію права власності на квартиру за адресою: АДРЕСА_1 .
Згідно пункту 3 частини 1 статті 171 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу.
Відповідно до частини 1 статті 5 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб'єкта владних повноважень порушені її права, свободи або законні інтереси, і просити про їх захист шляхом: 1) визнання протиправним та нечинним нормативно-правового акта чи окремих його положень; 2) визнання протиправним та скасування індивідуального акта чи окремих його положень; 3) визнання дій суб'єкта владних повноважень протиправними та зобов'язання утриматися від вчинення певних дій; 4) визнання бездіяльності суб'єкта владних повноважень протиправною та зобов'язання вчинити певні дії; 5) встановлення наявності чи відсутності компетенції (повноважень) суб'єкта владних повноважень; 6) прийняття судом одного з рішень, зазначених у пунктах 1-4 цієї частини та стягнення з відповідача - суб'єкта владних повноважень коштів на відшкодування шкоди, заподіяної його протиправними рішеннями, дією або бездіяльністю.
Згідно пункту 4 частини 5 статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України, в позовній заяві зазначається: зміст позовних вимог і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів.
Поняття терміну "відповідач" наведено в пункті 9 частини 1 статті 4 Кодексу адміністративного судочинства України, як суб'єкта владних повноважень, а у випадках, визначених законом, й іншої особи, до яких звернена вимога позивача.
В свою чергу, суб'єкт владних повноважень - орган державної влади (у тому числі без статусу юридичної особи), орган місцевого самоврядування, їх посадова чи службова особа, інший суб'єкт при здійсненні ними публічно-владних управлінських функцій на підставі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень, або наданні адміністративних послуг.
З тексту позовної заяви вбачається, що позивачем в якості відповідача зазначено Виконком Криворізької міської ради Дніпропетровської області Центр надання Адміністративних послуг "ВІЗА" виконкому Криворізької міської ради.
В свою чергу, Центр Адміністративних послуг "ВІЗА" виконкому Криворізької міської ради є діючим робочим органом виконкому Криворізької міської ради без статусу юридичної особи.
Суд враховує, що рішенням Криворізької міської ради від 31.07.2024 №2920 затверджено Положення про Центр адміністративних послуг «Віза» («Центр Дії») виконкому Криворізької міської ради, з метою забезпечення права членів Криворізької міської територіальної громади на адміністративні та інші публічні послуги утворено Центр адміністративних послуг «Віза» («Центр Дії») виконкому Криворізької міської ради.
Відповідно до пункту 1.2 Положення, центр це постійно діючий робочий орган виконкому Криворізької міської ради, у якому надаються адміністративні, інші публічні послуги, згідно з переліком, що визначається рішенням міської ради.
Таким чином Центр адміністративних послуг «Віза» є діючим робочим органом виконкому Криворізької міської ради.
Беручи до уваги викладене, суд приходить до висновку, що позовні вимоги позивача стосуються повноважень Виконавчого комітету Криворізької міської ради, які здійснювалися через Центр адміністративних послуг «Віза».
Крім того, позивачем заявлені позовні вимоги про визнання протиправною бездіяльність у відмові у проведенні реєстраційних дій про державну реєстрацію права власності на квартиру та зобов'язання провести реєстраційні дії про державну реєстрацію права власності на квартиру до державного реєстратора, який в якості відповідача не зазначений.
Отже заявлена позивачем прохальна частина позову не узгоджується з наведеними вище вимогами Кодексу адміністративного судочинства України.
Враховуючи зазначене, позивачу необхідно надати уточнену позовну заяву в якій уточнити суб'єктний склад сторін у справі (уточнити відповідачів) або уточнити позовні вимоги.
Частиною 1 статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Оскільки, позовна заява подана без додержання вимог, встановлених статтею 161 Кодексу адміністративного судочинства України, суд вважає за необхідне залишити позовну заяву без руху.
На підставі викладеного, керуючись статтями 160-161, 169 Кодексу адміністративного судочинства України, суд-
Позовну заяву ОСОБА_1 до Виконкому Криворізької міської ради Дніпропетровської області Центр надання Адміністративних послуг "ВІЗА" виконкому Криворізької міської ради про визнання протиправною бездіяльність та зобов'язання вчинити певні дії - залишити без руху.
Встановити позивачу строк - десять днів з дня отримання копії цієї ухвали, для усунення недоліків позовної заяви, а саме: надати уточнену позовну заяву в якій уточнити суб'єктний склад сторін у справі (уточнити відповідачів) або уточнити позовні вимоги та надати докази направлення уточненої позовної заяви відповідачу.
Роз'яснити позивачу, що відповідно до пункту 1 частини 4 статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України, позовна заява повертається позивачеві, якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви, яку залишено без руху, у встановлений судом строк.
Повернення позовної заяви не позбавляє права повторного звернення до адміністративного суду в порядку, встановленому законом.
Копію ухвали направити особі, що звернулася із адміністративним позовом.
Ухвала набирає законної сили в порядку статті 256 Кодексу адміністративного судочинства України та оскарженню не підлягає.
Суддя С.І. Озерянська