Справа № 766/15271/24
н/п 3/766/7907/24
26.09.2024 року м. Херсон
Суддя Херсонського міського суду Херсонської області Радченко Г.А., вивчивши матеріали справи, які надійшли від Відділу поліції № 2 Херсонського РУП ГУНП в Херсонській області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП не встановлений, громадянки України, проживаючої за адресою: АДРЕСА_1 , зареєстрованої за адресою: АДРЕСА_2 , пенсіонерки,
за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 173 КУпАП,
В провадження судді Херсонського міського суду Херсонської області Радченко Г.А. надійшли матеріалами справи про адміністративне правопорушення, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 .
Пунктом 2 частини першої статті 278 КУпАП визначено, що орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує питання, чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення.
Відповідно до ст. 256 КУпАП в протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи.
У протоколі, що надійшов на розгляд суду вказано, що місцем проживання ОСОБА_1 є: АДРЕСА_1 . Разом з тим, за вказаною адресою судом направлялася повістка про виклик ОСОБА_1 на 26.09.2024 року, яка повернулася до суду з відміткою, що адресат за вказаною адресою відсутній.
З огляду на викладене у суду виникають сумніви щодо достовірності адреси проживання ОСОБА_1 , що вказана у протоколі про адміністративне правопорушення.
До компетенції суддів, згідно зі ст. 221 КУпАП, відноситься лише розгляд справ про адміністративні правопорушення. Питання складення протоколу про адміністративне правопорушення відноситься виключно до відання уповноважених на те осіб, передбачених ст. 255 КУпАП та іншими законами.
Таким чином, виконання вимог ч. 1 ст. 257 КУпАП, щодо надіслання протоколу органу (посадовій особі), уповноваженому розглядати справу про адміністративне правопорушення, можливо лише після складення уповноваженою особою протоколу, що відповідає вимогам ст. ст. 254, 256 КУпАП.
З огляду на викладене, встановлена у даній справі невідповідність протоколу про адміністративне правопорушення вимогам ст. 256 КУпАП унеможливлює подальший розгляд справи та є підставою для повернення протоколу для належного його оформлення.
Крім того, слід відзначити, що згідно вимог ст. 277 КУпАП справи про адміністративні правопорушення, передбачені 173 КУпАП розглядаються протягом доби. Разом з тим, ОСОБА_1 не була доставлена до суду для розгляду справи про адміністративне правопорушення на підставі складеного на неї протоколу.
Враховуючи вищезазначене, керуючись ст. ст. 221, 278, 283-285, 294, КУпАП, суддя
постановив:
Протокол про адміністративне правопорушення від 22.08.2024 серії ВАД № 114324 відносно ОСОБА_1 за ст. 173 КУпАП - повернути до Відділу поліції № 2 Херсонського РУП ГУНП в Херсонській області для належного оформлення та доставлення порушниці.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя Г.А. Радченко