Рішення від 24.09.2024 по справі 320/35216/23

КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

24 вересня 2024 року Київ справа №320/35216/23

Київський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Горобцової Я.В., розглянувши у порядку письмового провадження за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Служби у справах дітей та сім'ї Святошинської районної в місті Києві державної адміністрації про визнання рішення протиправним та зобов'язання вчинити певні дії,

ВСТАНОВИВ:

До Київського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява ОСОБА_1 до Служби у справах дітей та сім'ї Святошинської районної в місті Києві державної адміністрації, в якій позивач просить суд:

- визнати протиправним рішення Служби у справах дітей та сім'ї Святошинської районної в місті Києві державної адміністрації від 15.05.2023 №40-986 «Про видачу посвідчення багатодітної сім'ї», яким ОСОБА_1 відмовлено у видачі посвідчення багатодітної сім'ї;

- зобов'язати Службу у справах дітей та сім'ї Святошинської районної в місті Києві державної адміністрації видати ОСОБА_1 посвідчення батьків багатодітної сім'ї.

Позовні вимоги обґрунтовано тим, що позивачка є матір'ю трьох дітей: ОСОБА_2 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 ), ОСОБА_3 ( ІНФОРМАЦІЯ_2 ) та ОСОБА_4 ( ІНФОРМАЦІЯ_3 ). Батьком всіх дітей ОСОБА_1 є ОСОБА_5 , з яким позивач не реєструвала шлюб і з яким вона та її діти не проживають разом. Вказує, що діти постійно проживають з позивачем за адресою: АДРЕСА_1 при цьому вона самостійно їх виховує, піклується про них та дбає про їх розвиток.

Після народження третьої дитини, ОСОБА_1 звернулася за місцем свого проживання, через ЦНАП Святошинського району м. Києва, до Служби у справах дітей та сім'ї Святошинської районної в місті Києві державної адміністрації із заявою про установлення статусу, видачу посвідчень батькам багатодітної сім'ї та дитини багатодітної сім'ї.

За наслідком розгляду вказаної заяви, Службою у справах дітей та сім'ї Святошинської районної в місті Києві державної адміністрації позивачу було відмовлено у видачі посвідчення багатодітної сім'ї, про що Служба у справах дітей та сім'ї винесла Рішення від 15.05.2023 №40-986 «Про видачу посвідчення багатодітної сім'ї».

У вказаному Рішенні відповідач зазначив, що відповідно до Закону України «Про охорону дитинства», багатодітна сім'я - сім'я, в якій подружжя (чоловік та жінка) перебуває у зареєстрованому шлюбі, разом проживає та виховує трьох і більше дітей, у тому числі кожного з подружжя, або один батько (одна мати), який (яка) проживає разом з трьома і більше дітьми та самостійно їх виховує. Оскільки в поданому пакетів документів відсутнє підтвердження відомостей про факт виховання дітей одним із батьків у задоволенні заяви позивача відмовлено.

Не погоджуючись із вищезазначеними діями відповідача та вважаючи їх протиправними, позивач звернулася до суду з даним позовом.

Ухвалою Київського окружного адміністративного суду від 09.01.2024 відкрито провадження по справі за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників за наявними матеріалами справи.

Відповідач не скористався своїм правом щодо подання відзиву на позовну заяву, заяв/клопотань суду не направлено, а відтак враховуючи положення частини шостої статті 162 Кодексу адміністративного судочинства України суд вирішує справу за наявними матеріалами у разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин.

Згідно з частиною 6 статті 162 Кодексу адміністративного судочинства України, у разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд вирішує справу за наявними матеріалами.

Розглянувши подані документи і матеріали, з'ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд встановив таке.

Позивач, зареєстрована за адресою: АДРЕСА_2 .

Позивач є матір'ю трьох дітей ОСОБА_2 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 ) що підтверджується свідоцтвами про народження серії НОМЕР_1 (повторно), ОСОБА_3 ( ІНФОРМАЦІЯ_2 ) що підтверджується свідоцтвами про народження серії НОМЕР_2 (повторно) та ОСОБА_4 ( ІНФОРМАЦІЯ_3 ) що підтверджується свідоцтвами про народження серії НОМЕР_3 (повторно) виданими Святошинським відділом державної реєстрації актів цивільного стану у місті Києві Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ), відповідно.

Згідно із зазначеними свідоцтвами про народження матір'ю ОСОБА_2 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 ), ОСОБА_3 ( ІНФОРМАЦІЯ_2 ) та ОСОБА_4 є ОСОБА_1 , а батьком ОСОБА_5 .

Відповідно до інформації про задеклароване/зареєстроване місце проживання Відділу з питань реєстрації місця проживання/перебування фізичних осіб Святошинської РДА від 05.05.2023 адресою місця проживання ОСОБА_2 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 ), ОСОБА_3 ( ІНФОРМАЦІЯ_2 ) та ОСОБА_4 зазначено: АДРЕСА_2 .

Позивач звернулася до через Центр надання адміністративних послуг Святошинського району м. Києва до Служби у справах дітей та сім'ї Святошинської районної в місті Києві державної адміністрації із заявами №66010-007457711-607-29, №66010-007457720 від 05.05.2023 про отримання посвідчення батьків багатодітної сім'ї та дитини з багатодітної сім'ї.

За наслідком розгляду вказаної заяви, Службою у справах дітей та сім'ї Святошинської районної в місті Києві державної адміністрації позивачу було відмовлено у видачі посвідчення багатодітної сім'ї, про що Служба у справах дітей та сім'ї винесла Рішення від 15.05.2023 №40-986 «Про видачу посвідчення багатодітної сім'ї».

У вказаному Рішенні відповідач зазначив, що відповідно до Закону України «Про охорону дитинства», багатодітна сім'я - сім'я, в якій подружжя (чоловік та жінка) перебуває у зареєстрованому шлюбі, разом проживає та виховує трьох і більше дітей, у тому числі кожного з подружжя, або один батько (одна мати), який (яка) проживає разом з трьома і більше дітьми та самостійно їх виховує.

Оскільки в поданому пакетів документів відсутнє підтвердження відомостей про факт виховання дітей одним із батьків у задоволенні заяви позивача відмовлено.

Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам, суд зазначає таке.

Відповідно до статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Статтею 1 Закону України «Про охорону дитинства» визначено: багатодітна сім'я - сім'я, в якій подружжя (чоловік та жінка) перебуває у зареєстрованому шлюбі, разом проживає та виховує трьох і більше дітей, у тому числі кожного з подружжя, або один батько (одна мати), який (яка) проживає разом з трьома і більше дітьми та самостійно їх виховує. До складу багатодітної сім'ї включаються також діти, які навчаються за денною або дуальною формою здобуття освіти у закладах загальної середньої, професійної (професійно-технічної), фахової передвищої та вищої освіти, - до закінчення закладів освіти, але не довше ніж до досягнення ними 23 років;

Відповідно до статті 3 Закону України «Про охорону дитинства» всі діти на території України, незалежно від раси, кольору шкіри, статі, мови, релігії, політичних або інших переконань, національного, етнічного або соціального походження, майнового стану, стану здоров'я та народження дітей і їх батьків (чи осіб, які їх замінюють) або будь-яких інших обставин, мають рівні права і свободи, визначені цим Законом та іншими нормативно-правовими актами.

Стаття 52 Конституції України гарантує рівність дітей у своїх правах незалежно від походження, а також від того, народжені вони у шлюбі чи поза ним.

Відповідно до частин другої, четвертої статті 3 Сімейного кодексу України сім'ю складають особи, які спільно проживають, пов'язані спільним побутом, мають взаємні права та обов'язки. Сім'я створюється на підставі шлюбу, кровного споріднення, усиновлення, а також на інших підставах, не заборонених законом і таких, що не суперечать моральним засадам суспільства.

Статтею 21 Сімейного кодексу України визначено, що шлюбом є сімейний союз жінки та чоловіка, зареєстрований у органі державної реєстрації актів цивільного стану. Проживання однією сім'єю жінки та чоловіка без шлюбу не є підставою для виникнення у них прав та обов'язків подружжя.

Однак особи, що перебувають у фактичних шлюбних відносинах, за змістом Сімейного кодексу України вважаються сім'єю.

Статтею 125 Сімейного кодексу України визначено, що у випадку якщо мати та батько дитини не перебувають у шлюбі між собою, походження дитини від батька визначається, зокрема, за заявою батька дитини.

Як вже зазначалося вище судом, ОСОБА_1 та її троє дітей: ОСОБА_2 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 ), ОСОБА_3 ( ІНФОРМАЦІЯ_2 ) та ОСОБА_4 ( ІНФОРМАЦІЯ_3 ) проживають за адресою: АДРЕСА_3 . З батьком дітей - ОСОБА_5 позивач не перебувала в шлюбі та не проживає.

Листом Міністерства України у справах сім'ї, молоді та спорту від 16.02.2010 №4.1/1562 роз'яснено Міністерству праці та соціальної політики України, що сім'ї, які утворені шляхом повторного шлюбу батьків та спільного виховання трьох і більше дітей від попередніх шлюбів без їх усиновлення, можуть бути віднесені до категорії багатодітних сімей.

Отже багатодітна сім'я - це сім'я в якій виховується троє та більше дітей (рідних, усиновлених та дітей, над якими встановлено опіку чи піклування).

Встановлення статусу багатодітної сім'ї та видача посвідчень відноситься до повноважень Служби у справах дітей та сім'ї Святошинської районної в місті Києві державної адміністрації.

Для встановлення статусу багатодітної сім'ї достатньо лише самого факту наявності трьох і більше дітей, незалежно від ступеню кровної спорідненості з батьками, наявності зареєстрованого шлюбі між батьками та формами опіки.

Механізм виготовлення і видачі посвідчень батьків багатодітної сім'ї та дитини з багатодітної сім'ї визначає Порядок виготовлення і видачі посвідчень батьків багатодітної сім'ї та дитини з багатодітної сім'ї, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 02.03.2010 №209 (далі - Порядок №209).

Посвідчення є документами, що підтверджують статус багатодітної сім'ї і дітей з такої сім'ї та їх право на отримання пільг згідно із Законом України «Про охорону дитинства» та іншими актами законодавства (пункт 2 Порядку №209).

Відповідно до пункту 3 Порядку №209 посвідчення видаються структурними підрозділами районних, районних у мм. Києві та Севастополі держадміністрацій, виконавчими органами міських (міст обласного значення), районних у містах (у разі утворення) рад, сільських, селищних, міських рад об'єднаних територіальних громад (далі - структурний підрозділ/виконавчий орган) і центрами надання адміністративних послуг одному з батьків незалежно від місця проживання протягом десяти робочих днів з дати подання заяви.

Заява для оформлення посвідчення батьків багатодітної сім'ї та посвідчення дитини з багатодітної сім'ї подається одним із батьків структурному підрозділу / виконавчому органу, що видає посвідчення, або центру надання адміністративних послуг за формою, затвердженою Мінсоцполітики (пункт 3-1 вказаного Порядку).

Згідно пункту 3-2 Порядку №209 у заяві зазначаються відомості про осіб, яким видаватимуться посвідчення:

прізвища, імена та по батькові батьків, місце і дата народження, серія та номер паспорта громадянина України, а також унікальні номери запису особи (за наявності) в Єдиному державному демографічному реєстрі, відомості про реєстраційний номер облікової картки платника податків (крім фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовилися від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків, повідомили про це відповідному контролюючому органу і мають про це відмітку в паспорті або які не є громадянами України);

прізвища, імена, по батькові, місце і дата народження дітей, їх унікальні номери запису особи в Єдиному державному демографічному реєстрі та відомості про реєстраційний номер облікової картки платника податків (за наявності).

До заяви додаються:

одна фотокартка (кольорова або чорно-біла) розміром 30 х 40 міліметрів;

у разі народження дитини або навчання особи віком від 18 до 23 років за денною формою навчання за межами України - копія свідоцтва про народження дитини або довідки із закладу освіти. Такі документи подаються за умови їх легалізації, якщо інше не передбачено законом та міжнародним договором України, та з перекладом на українську мову. Вірність перекладу або справжність підпису перекладача засвідчується нотаріально;

у разі реєстрації повторного шлюбу та проживання із дітьми від попереднього шлюбу - документи, що підтверджують факт виховання дитини одним із батьків (копія рішення суду із зазначенням місця проживання дитини з одним із батьків після розірвання шлюбу; копія рішення суду про позбавлення батька чи матері батьківських прав, визнання батька чи матері недієздатним (недієздатною), безвісти відсутнім (відсутньою); копія свідоцтва про смерть батька чи матері, копія свідоцтва про народження дитини у разі внесення змін у зв'язку з усиновленням);

у разі продовження строку дії посвідчення, якщо дитина навчається за денною формою навчання у закладі загальної середньої, професійної (професійно-технічної), фахової передвищої, вищої освіти, - довідка про підтвердження зарахування до закладу освіти або про переведення на наступний курс навчання в межах відповідної програми підготовки (інформація підтверджується заявником кожного семестру, до закінчення закладу освіти, але не довше ніж до досягнення особою 23 років).

Дітям з багатодітної сім'ї посвідчення видаються з шести років (пункт 6 Порядку №209).

Матеріалами справи підтверджено, що 05.05.2023 позивач звернулася через Центра надання адміністративних послуг Святошинського району м. Києва до Служби у справах дітей та сім'ї Святошинської районної в місті Києві державної адміністрації із заявами №66010-007457711-607-29, №66010-007457720 від 05.05.2023 про отримання посвідчення батьків багатодітної сім'ї та дитини з багатодітної сім'ї.

За наслідком розгляду вказаної заяви, Службою у справах дітей та сім'ї Святошинської районної в місті Києві державної адміністрації позивачу було відмовлено у видачі посвідчення багатодітної сім'ї, про що Служба у справах дітей та сім'ї винесла Рішення від 15.05.2023 №40-986 «Про видачу посвідчення багатодітної сім'ї».

У вказаному Рішенні відповідач зазначив, що відповідно до Закону України «Про охорону дитинства», багатодітна сім'я - сім'я, в якій подружжя (чоловік та жінка) перебуває у зареєстрованому шлюбі, разом проживає та виховує трьох і більше дітей, у тому числі кожного з подружжя, або один батько (одна мати), який (яка) проживає разом з трьома і більше дітьми та самостійно їх виховує.

Оскільки в поданому пакетів документів відсутнє підтвердження відомостей про факт виховання дітей одним із батьків у задоволенні заяви позивача відмовлено.

Разом з тим, суд наголошує, що визначальною ознакою для видачі посвідчення багатодітної сім'ї у відповідності Порядку №209 є місце фактичного проживання багатодітної сім'ї, а не факт офіційної реєстрації шлюбу.

Відповідно до положень частин другої, четвертої статті 3 Сімейного кодексу України сім'ю складають особи, які спільно проживають, пов'язані спільним побутом, мають взаємні права та обов'язки. Сім'я створюється на підставі шлюбу, кровного споріднення, усиновлення, а також на інших підставах, не заборонених законом і таких, що не суперечать моральним засадам суспільства.

Конституційний Суд України у своєму рішення від 03.06.1999 №5-рп 99 надав офіційне тлумачення терміну «член сім'ї»: членами сім'ї є, зокрема, особи, які постійно з ним мешкають і ведуть спільне господарство. До таких осіб належать не тільки близькі родичі (рідні брати, сестри, онуки, дід і баба), але й інші родичі чи особи, які не перебувають з особою у безпосередніх родинних зв'язках (брати, сестри дружини (чоловіка); неповнорідні брати і сестри; вітчим, мачуха; опікуни, піклувальники, пасинки, падчерки й інші). Обов'язковими умовами для визначення їх членами сім'ї, крім спільного проливання, ї ведення спільного господарства, тобто наявність спільних витрат, спільного бюджету, спільного харчування, купівлі майна для спільного користування, участь у витратах та утримання житла, його ремонт, надання взаємної допомоги, наявність усних чи письмових домовленостей про порядок користування житловим приміщенням, інших обставин, які засвідчують реальність сімейних відносин.

Тобто, термін «сім'я» означає створення сім'ї не лише шляхом реєстрації шлюбу, кровного споріднення, усиновлення, а має більш широкі критерії для його визначення.

З огляду на зазначене, суд вважає, Службою у справах дітей та сім'ї Святошинської районної в місті Києві державної адміністрації протиправно відмовлено позивачу у видачі посвідчень батьків з багатодітної сім'ї та дитини з багатодітної сім'ї.

Крім того, відповідачем не було надано позивачу жодних повідомлень про необхідність надання додаткових чи необхідних документів на підтвердження відомостей про факт виховання дітей одним із батьків, як це передбачено Порядком №209.

В свою чергу, наведені норми Порядку не визначають право відповідача відступати від його вимог та надавати посвідчення батьків багатодітної сім'ї за умови подання неповного пакету документів, перелік яких чітко визначений Порядком №209 та не передбачає множинного трактування щодо необхідних документів органом уповноваженим розглядати заяви про видачу посвідчення багатодітної сім'ї.

Однак, судовим розглядом встановлено, що відмова відповідача прийнята без повного з'ясування обставин справи та документів наданих позивачем.

Як видно з положень Рекомендації Комітету Європи №R(80)2 стосовно здійснення адміністративними органами влади дискреційних повноважень, прийнятої Комітетом 11.03.1980, під дискреційними повноваженнями слід розуміти повноваження, які адміністративний орган, приймаючи рішення, може здійснювати з певною свободою розсуду, тобто, коли такий орган може обирати з кількох юридично допустимих рішень те, яке він вважає найкращим за даних обставин.

Згідно із пунктом 1.6 Методології проведення антикорупційної експертизи, затвердженої наказом Міністерства юстиції України від 23.06.2010 №1380/5, дискреційні повноваження - сукупність прав та обов'язків органів державної влади та місцевого самоврядування, осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, що надають можливість на власний розсуд визначити повністю або частково вид і зміст управлінського рішення, яке приймається, або можливість вибору на власний розсуд одного з декількох варіантів управлінських рішень, передбачених нормативно-правовим актом, проектом нормативно-правового акта.

Таким чином, дискреція - це елемент управлінської діяльності, вона пов'язана з владними повноваженнями і їх носіями - органами державної влади та місцевого самоврядування, їх посадовими і службовими особами. Дискрецію не можна ототожнювати тільки з формалізованими повноваженнями - вона характеризується відсутністю однозначного нормативного регулювання дій суб'єкта, він не може ухилятися від реалізації своєї компетенції, але й не має права виходити за її межі.

Дискреційні повноваження - це законодавчо встановлена компетенція владних суб'єктів, яка визначає ступінь самостійності її реалізації з урахуванням принципу верховенства права; ці повноваження полягають у застосуванні суб'єктами адміністративного розсуду при здійсненні дій і прийнятті рішень. У більш звуженому розумінні дискреційні повноваження - це можливість діяти за власним розсудом, в межах закону, можливість застосувати норми закону та вчиняти конкретні дії (або дію) серед інших, кожні з яких окремо є відносно правильними (законними).

Відповідно до частин першої, другої статті 2 КАС України завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб'єктів владних повноважень.

У справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: 1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5) добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Згідно з частинами першою, другою статті 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

З врахуванням наведеного, суд дійшов висновку, що обраний позивачем спосіб захисту його порушеного права є правильним, а тому позов підлягає до задоволення у повному обсязі.

Щодо розподілу судових витрат, суд зазначає таке.

Відповідно до частини першої статті 139 КАС при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

Позивачем сплачено судовий збір на загальну суму 1073,60 грн.

Зважаючи на задоволення позовних вимог, понесені позивачем судові витрати у вигляді сплаченого судового збору на суму 1073,60 грн підлягають стягненню на його користь за рахунок бюджетних асигнувань відповідача.

Керуючись статтями 139, 243, 245, 246, 255, 262, 295, 297 КАС України, суд

ВИРІШИВ:

Адміністративний позов задовольнити повністю.

Визнати протиправним рішення Служби у справах дітей та сім'ї Святошинської районної в місті Києві державної адміністрації від 15.05.2023 №40-986 «Про видачу посвідчення багатодітної сім'ї», яким ОСОБА_1 відмовлено у видачі посвідчення багатодітної сім'ї.

Зобов'язати Службу у справах дітей та сім'ї Святошинської районної в місті Києві державної адміністрації (код ЄДРПОУ 37498740; адреса: вул. Гната Юри, буд. 9, кімната 422, м. Київ, 03148) видати ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_4 ; адреса: АДРЕСА_3 ) посвідчення батьків багатодітної сім'ї.

Стягнути на користь ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_4 ; адреса: АДРЕСА_3 ) судові витрати зі сплати судового збору у розмірі 1073 (одна тисяча сімдесят три) гривні 60 копійок за рахунок бюджетних асигнувань Служби у справах дітей та сім'ї Святошинської районної в місті Києві державної адміністрації (код ЄДРПОУ 37498740; адреса: вул. Гната Юри, буд. 9, кімната 422, м. Київ, 03148).

Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду подається до Шостого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення.

У разі оголошення судом лише вступної та резолютивної частини рішення, або розгляду справи в порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом тридцяти днів з дня складення повного тексту рішення.

Суддя Я.В. Горобцова

Горобцова Я.В.