Ухвала від 23.09.2024 по справі 320/41537/24

КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА

про відкриття спрощеного провадження в адміністративній справі

23 вересня 2024 року справа № 320/41537/24

Суддя Київського окружного адміністративного суду Кушнова А.О., розглянувши позовну заяву Керівника Подільської окружної прокуратури міста Києва в інтересах держави до Департаменту охорони культурної спадщини виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) про визнання протиправною бездіяльності, зобов'язання вчинити певні дії,

ВСТАНОВИВ:

До Київського окружного адміністративного суду звернувся Керівник Подільської окружної прокуратури міста Києва в інтересах держави з позовом до Департаменту охорони культурної спадщини виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), в якому просить суд:

- визнати протиправною бездіяльність Департаменту охорони культурної спадщини виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) щодо невжиття заходів з метою взяття на облік будинку №26 на Андріївському узвозі у Подільському районі міста Києва шляхом ініціювання занесення його до Переліку об'єктів культурної спадщини;

- зобов'язати Департамент охорони культурної спадщини виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) виконати вимоги законодавства України, передбачені розділом ІІ Порядку обліку об'єктів культурної спадщини, який затверджено наказом Міністерства культури України від 11.03.2013 №158 (у редакції наказу Міністерства культури України від 01.03.2024 №158), щодо вжиття заходів із оформлення Картки виявлення об'єкта культурної спадщини на будинок №26 на Андріївському узвозі у Подільському районі міста Києва;

- зобов'язати Департамент охорони культурної спадщини виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) розглянути Картку виявлення об'єкта культурної спадщини на будинок №26 на Андріївському узвозі у Подільському районі міста Києва та прийняти відповідне рішення про віднесення цього будинку до нерухомих об'єктів культурної спадщини і складення на нього облікової картки;

- зобов'язати Департамент охорони культурної спадщини виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) розробити та передати розроблену облікову документацію на будинок №26 на Андріївському узвозі у Подільському районі міста Києва на розгляд Консультативної ради з питань охорони культурної спадщини при Департаменті охорони культурної спадщини виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) для вирішення питання про внесення цього будинку до Переліку об'єктів культурної спадщини міста Києва.

Спір виник із публічно-правових відносин та відповідно до статті 19 Кодексу адміністративного судочинства України належить до юрисдикції адміністративних судів і підлягає розгляду у порядку адміністративного судочинства.

Позовна заява відповідає вимогам, встановленим статтями 160, 161 та 172 Кодексу адміністративного судочинства України, та подана з дотриманням правил підсудності особою, яка має адміністративну процесуальну дієздатність.

Підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених Кодексом адміністративного судочинства України, немає.

Відповідно до положень статей 257 Кодексу адміністративного судочинства України справа підлягає розгляду за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні).

У позовній заяві викладено клопотання про залучення до участі у справі в якості третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача, Міністерство культури та інформаційної політики України, з приводу чого суд зазначає таке.

Згідно з частиною другою статті 49 Кодексу адміністративного судочинства України треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, можуть вступити у справу на стороні позивача або відповідача до закінчення підготовчого засідання або до початку першого судового засідання, якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження, у разі коли рішення у справі може вплинути на їхні права, свободи, інтереси або обов'язки. Вони можуть бути залучені до участі у справі також за клопотанням учасників справи. Якщо адміністративний суд при вирішенні питання про відкриття провадження у справі або при підготовці справи до судового розгляду встановить, що судове рішення може вплинути на права і обов'язки осіб, які не є стороною у справі, суд залучає таких осіб до участі в справі як третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору.

Предметом спору у цій справі є вимога про визнання протиправною бездіяльності Департаменту охорони культурної спадщини виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) щодо невжиття заходів з метою взяття на облік будинку №26 на Андріївському узвозі у Подільському районі міста Києва шляхом ініціювання занесення його до Переліку об'єктів культурної спадщини.

Відповідно до частини першої статті 3 Закону України "Про охорону культурної спадщини" державне управління у сфері охорони культурної спадщини покладається на Кабінет Міністрів України, спеціально уповноважені органи охорони культурної спадщини.

До спеціально уповноважених органів охорони культурної спадщини (далі - органи охорони культурної спадщини) належать: центральні органи виконавчої влади, що забезпечують формування та реалізують державну політику у сфері охорони культурної спадщини; орган виконавчої влади Автономної Республіки Крим; обласні, районні, Київська та Севастопольська міські державні адміністрації; виконавчий орган сільської, селищної, міської ради.

Відповідно до Положення про Міністерство культури та інформаційної політики України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 16.10.2019 №885, Міністерство є головним органом у системі центральних органів виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сферах культури, державної мовної політики, популяризації України у світі, державного іномовлення, інформаційного суверенітету України (у частині повноважень з управління цілісним майновим комплексом Українського національного інформаційного агентства "Укрінформ") та інформаційної безпеки, а також забезпечує формування та реалізацію державної політики у сферах кінематографії, відновлення та збереження національної пам'яті, міжнаціональних відносин, релігії та захисту прав національних меншин в України, мистецтв, охорони культурної спадщини, музейної справи, вивезення, ввезення і повернення культурних цінностей.

Згідно з пунктом 4 Положення про Міністерство культури та інформаційної політики України визначено, що основними завданнями Міністерства культури є, зокрема, забезпечення формування та реалізації державної політики у сфері охорони культурної спадщини.

Враховуючи вказане, суд вважає, що рішення у цій справі може вплинути на інтереси Міністерства культури та інформаційної політики України, внаслідок чого останнє має бути залучено до участі у справі в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні позивача.

Згідно з ч.11 ст.171 КАС України якщо при відкритті провадження у справі було вирішено питання про залучення третіх осіб, позивач не пізніше двох днів з дня вручення копії ухвали про відкриття провадження у справі повинен направити таким третім особам копії позовної заяви з додатками, а докази такого направлення надати суду до початку підготовчого засідання або до початку розгляду справи по суті, якщо справа розглядається за правилами спрощеного позовного провадження.

Визнавши подані матеріали достатніми для прийняття позовної заяви до розгляду та відкриття провадження у справі, керуючись статтями 49, 171, 243, 248, 257, 259-262 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

УХВАЛИВ:

1. Відкрити провадження в адміністративній справі.

Справа буде розглядатися одноособово суддею Кушновою А.О. за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами.

2. Залучити до участі у справі в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні позивача:

- Міністерство культури та інформаційної політики України (ідентифікаційний код 43220275, місцезнаходження: 01601, м.Київ, вул. Івана Франка, 19; info@mkip.gov.ua).

3. Зобов'язати позивача не пізніше двох днів з дня вручення копії ухвали про відкриття провадження у справі направити третім особам копію позовної заяви з додатками, а докази такого направлення надати суду до початку розгляду справи по суті.

4. Витребувати докази у справі від позивача:

- копії правовстановлюючих документів на об'єкт нерухомого майна за адресою: м. Київ, Подільський район, Андріївський узвіз, буд. 26;

- письмові пояснення про те, чи вчиняв позивач дії, направлені на укладення охоронного договору на об'єкт культурної спадщини за адресою: м. Київ, Подільський район, Андріївський узвіз, буд. 26.

від відповідача:

- копію Положення про Департамент охорони культурної спадщини КМДА;

Витребувані докази надати суду впродовж 15 днів з дня отримання цієї ухвали із доказами направлення іншим учасникам.

5. Запропонувати відповідачу протягом п'ятнадцяти днів з дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі подати до суду відзив на позовну заяву та/або клопотання про розгляд справи у судовому засіданні з повідомленням сторін.

Роз'яснити відповідачу, що відповідно до частин 3, 4 статті 162 Кодексу адміністративного судочинства України до відзиву мають бути додані документи, що підтверджують надіслання (надання) відзиву і доданих до нього доказів іншим учасникам справи.

У разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин справа буде вирішена за наявними матеріалами.

6. Запропонувати позивачеві протягом п'яти днів з дня отримання відзиву на позовну заяву подати до суду відповідь на відзив та/або клопотання про розгляд справи у судовому засіданні з повідомленням сторін.

7. Запропонувати відповідачу подати до суду заперечення щодо наведених позивачем у відповіді на відзив пояснень, міркувань та аргументів протягом п'яти днів з дня отримання відповіді на відзив.

8. Запропонувати третій особі подати пояснення щодо позову у 10-денний строк з моменту отримання копії позовної заяви з додатками, з доказами направлення копій пояснень іншим учасникам справи.

9. Роз'яснити учасникам справи про можливість отримання інформації по справі, що розглядається, на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за посиланням: http://adm.ko.court.gov.ua/sud1070/.

10. Копію ухвали суду надіслати (надати) учасникам справи (їх представникам), зокрема, шляхом направлення тексту ухвали електронною поштою, факсимільним повідомленням (факсом, телефаксом), телефонограмою.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та не підлягає оскарженню. Заперечення на ухвалу можуть бути включені до апеляційної скарги на рішення суду.

Суддя Кушнова А.О.