про зупинення провадження
24 вересня 2024 року Справа № 280/7414/24 м.Запоріжжя
Запорізький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Сіпаки А.В., розглянувши в порядку письмового провадження клопотання про зупинення провадження у справі за позовом ОСОБА_1 до ІНФОРМАЦІЯ_1 , до ІНФОРМАЦІЯ_2 про визнання протиправним та скасування наказу, зобов'язання вчинити певні дії,
В провадженні Запорізького окружного адміністративного суду знаходиться вищезазначена справа.
Ухвалою суду від 13.08.2024 відкрито спрощене позовне провадження у справі за правилами, встановленими статтею 262 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України). Відповідачу запропоновано у 15-денний строк з дня отримання ухвали надати відзив на позовну заяву.
24.09.2024 від представника позивача надійшло клопотання про зупинення провадження у справі до набрання законної сили судовим рішенням у справі №280/7414/24.
Обґрунтовуючи клопотання представник позивача зазначив, що оскільки, на момент звільнення з військової служби позивачці не в повному обсязі було виплачено грошове забезпечення, остання була змушена звернути до суду за захистом свої прав. Так, в провадженні Запорізького окружного адміністративного суду перебуває на розгляді справа за позовом ОСОБА_1 до ІНФОРМАЦІЯ_2 про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії. Представник позивача вважає, що вирішення по суті позовних вимог у справі №280/8643/24 може вплинути на вирішення по суті позовних вимог, заявлених позивачем у справі №280/7414/24.
Відповідно до приписів КАС України, справу розглянуто судом в порядку письмового провадження за наявними у справі матеріалами.
Вирішуючи заявлене клопотання, суд враховує наступне.
Предметом спору у цій справі є визнання протиправним та скасування наказу та зобов'язання вчинити певні дії.
Суд встановив, що ухвалою Запорізького окружного адміністративного суду від 23.09.2024 відкрито провадження у справі №280/8643/24 за позовом ОСОБА_1 до ІНФОРМАЦІЯ_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 .
В межах адміністративної справи №280/8643/24 ОСОБА_1 заявлено наступні позовні вимоги:
визнати протиправними дії ІНФОРМАЦІЯ_2 що полягають у не здійсненні нарахування та виплати індексації грошового забезпечення ОСОБА_1 за період з 27.02.2024 по 07.07.2024;
зобов'язати ІНФОРМАЦІЯ_3 здійснити нарахування та виплату ОСОБА_1 індексацію грошового забезпечення за період з 27.02.2024 по 07.07.2024 із застосуванням при нарахуванні та виплаті індексації грошового забезпечення місяця для обчислення індексу споживчих цін для розрахунку індексації грошового забезпечення (базового місяця) - березень 2018 року, відповідно до Порядку проведення індексації грошових доходів населення, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України №1078 від 17.07.2003, та з урахуванням постанови Кабінету Міністрів України від 09.12.2015 № 1013 “Про упорядкування структури заробітної плати, особливості проведення індексації та внесення змін до деяких нормативно-правових актів».
Відповідно до частин 1-3 статті 1 Закону України “Про військовий обов'язок і військову службу» від 25.03.92 № 2232-XII(далі - Закон № 2232-XII) захист Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України є конституційним обов'язком громадян України. Військовий обов'язок установлюється з метою підготовки громадян України до захисту Вітчизни, забезпечення особовим складом Збройних Сил України, інших утворених відповідно до законів України військових формувань, а також правоохоронних органів спеціального призначення та Державної спеціальної служби транспорту, посади в яких комплектуються військовослужбовцями. Військовий обов'язок включає у тому числі проходження військової служби.
Частиною 1 статті 2 Закону № 2232-XII визначено, що військова служба є державною службою особливого характеру, яка полягає у професійній діяльності придатних до неї за станом здоров'я і віком громадян України, іноземців та осіб без громадянства, пов'язаній з обороною України, її незалежності та територіальної цілісності.
Згідно із частиною 7 статті 26 Закону № 2232-XII, звільнення військовослужбовців з військової служби здійснюється в порядку, передбаченому Положенням про проходження громадянами України військової служби у Збройних Силах України.
Указом Президента України від 10.12.2008 № 1153/2008 затверджено Положення про проходження громадянами України військової служби у Збройних Силах України (далі - Положення).
За змісту пункту 242 Положення вбачається, що після надходження до військової частини письмового повідомлення про звільнення військовослужбовця з військової служби або після видання наказу командира (начальника) військової частини про звільнення військовослужбовець повинен здати в установлені строки посаду та підлягає розрахунку, виключенню зі списків особового складу військової частини і направленню на військовий облік до районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки за вибраним місцем проживання. Особи, звільнені з військової служби, зобов'язані у п'ятиденний строк прибути до районних (міських) територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки для взяття на військовий облік.
Особа, звільнена з військової служби, на день виключення зі списків особового складу військової частини має бути повністю забезпечена грошовим, продовольчим і речовим забезпеченням. Військовослужбовець до проведення з ним усіх необхідних розрахунків не виключається без його згоди зі списків особового складу військової частини.
Отже, прийняття судом рішення за наслідками розгляду справи №280/8643/24 щодо правомірності/неправомірності дій ІНФОРМАЦІЯ_2 має значення для вирішення цього спору (№280/7414/24).
Відповідно до ч.4 ст.78 КАС України обставини, встановлені рішенням суду у господарській, цивільній або адміністративній справі, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді іншої справи, у якій беруть участь ті самі особи або особа, стосовно якої встановлено ці обставини, якщо інше не встановлено законом.
Суд врахував, що зупинення провадження можливе за наявності обставин, що перешкоджають або унеможливлюють вирішення спору з дотриманням встановлених принципів адміністративного судочинства.
Так, частиною 1 ст.236 КАС України визначено вичерпний перелік підстав, за наявності яких суд зобов'язаний зупинити провадження у адміністративній справі. Зокрема, п.3 ч.1 ст.236 КАС України встановлено, що суд зупиняє провадження у справі в разі об'єктивної неможливості розгляду цієї справи до вирішення іншої справи, що розглядається в порядку конституційного провадження, адміністративного, цивільного, господарського чи кримінального судочинства, - до набрання законної сили судовим рішенням в іншій справі.
У зв'язку з цим, суд дійшов висновку зупинити провадження у справі до набрання законної сили рішенням Запорізького окружного адміністративного суду за наслідками розгляду справи №280/8643/24. Отже, відповідне клопотання представника позивача є обґрунтованим та підлягає задоволенню.
Керуючись ст.ст. 236, 241-246, 255, 295 КАС України, суд,
Клопотання представника позивача про зупинення провадження у справі, - задовольнити.
Зупинити провадження у справі №280/7417/24 за позовом ОСОБА_1 до ІНФОРМАЦІЯ_1 , до ІНФОРМАЦІЯ_2 про визнання протиправним та скасування наказу, зобов'язання вчинити певні дії, до набрання законної сили рішенням Запорізького окружного адміністративного суду за наслідками розгляду справи №280/8643/24.
Зобов'язати сторони повідомити суд про усунення обставин, які зумовили зупинення провадження у справі.
Копію даної ухвали направити учасникам справи.
Ухвала набирає законної сили з моменту підписання.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Третього апеляційного адміністративного суду шляхом подачі апеляційної скарги в 15-денний строк з дня її підписання.
Апеляційна скарга подається безпосередньо до суду апеляційної інстанції.
Суддя А.В. Сіпака