Справа № 162/629/24
Провадження № 3/162/445/2024
24 вересня 2024 року селище Любешів
Суддя Любешівського районного суду Волинської області Глинянчук В.Д., з участю прокурора Смітюха В.Г., особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, ОСОБА_1 , захисника Ткачука М.Л., розглянувши справи, що надійшли з Управління стратегічних розслідувань у Волинській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України, про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, уродженця і жителя АДРЕСА_1 , лікаря-хірурга та директора комунального підприємства «Любешівська багатопрофільна лікарня» Любешівської селищної ради, РНОКПП НОМЕР_1 ,
у вчиненні проступків, передбачених частинами першою, другою статті 172-7 Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі - КУпАП),
встановив:
ОСОБА_1 , з 22 листопада 2022 року будучи директором Комунального підприємства «Любешівська багатопрофільна лікарня» Любешівської селищної ради та суб'єктом відповідальності згідно з підпунктом «а» пункту 2 частини першої статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», всупереч пунктам 2, 3 частини першої статті 28 цього Закону, не повідомив Любешівську селищну раду не пізніше наступного робочого дня з моменту, коли дізнався чи повинен був дізнатися, про наявність реального конфлікту інтересів, видав та підписав наказ № 16-ос/к від 06 січня 2023 року, на підставі якого йому особисто встановлено надбавку за здійснення оперативних втручань залежності від обсягу, складності і характеру праці при роботі в стаціонарі у розмірі 30 % посадового окладу, що становить 985 гривень на місяць, а в загальному за 2023 рік - 11820 гривень.
ОСОБА_1 , з 22 листопада 2022 року будучи директором Комунального підприємства «Любешівська багатопрофільна лікарня» Любешівської селищної ради та суб'єктом відповідальності згідно з підпунктом «а» пункту 2 частини першої статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», всупереч пунктам 2, 3 частини першої статті 28 цього Закону, не повідомив Любешівську селищну раду не пізніше наступного робочого дня з моменту, коли дізнався чи повинен був дізнатися, про наявність реального конфлікту інтересів, видав та підписав наказ № 29-ос/к від 19 січня 2023 року «Про преміювання медичних працівників КП «Любешівська багатопрофільна лікарня», на підставі якого йому особисто нараховано та виплачено премію у розмірі 5 тисяч гривень.
ОСОБА_1 , з 22 листопада 2022 року будучи директором Комунального підприємства «Любешівська багатопрофільна лікарня» Любешівської селищної ради та суб'єктом відповідальності згідно з підпунктом «а» пункту 2 частини першої статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», всупереч пунктам 2, 3 частини першої статті 28 цього Закону, не повідомив Любешівську селищну раду не пізніше наступного робочого дня з моменту, коли дізнався чи повинен був дізнатися, про наявність реального конфлікту інтересів, видав та підписав наказ № 27-од від 23 січня 2023 року «Про преміювання медичних працівників КП «Любешівська багатопрофільна лікарня» в умовах реального конфлікту інтересів, на підставі якого йому особисто нараховано та виплачено премію у розмірі 2863,81 гривень.
ОСОБА_1 , з 22 листопада 2022 року будучи директором Комунального підприємства «Любешівська багатопрофільна лікарня» Любешівської селищної ради та суб'єктом відповідальності згідно з підпунктом «а» пункту 2 частини першої статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», всупереч пунктам 2, 3 частини першої статті 28 цього Закону, не повідомив Любешівську селищну раду не пізніше наступного робочого дня з моменту, коли дізнався чи повинен був дізнатися, про наявність реального конфлікту інтересів, видав та підписав наказ № 44-од від 24 лютого 2023 року «Про преміювання медичних працівників КП «Любешівська багатопрофільна лікарня» в умовах реального конфлікту інтересів, на підставі якого йому особисто нараховано та виплачено премію у розмірі 1637,88 гривень.
ОСОБА_1 , з 22 листопада 2022 року будучи директором Комунального підприємства «Любешівська багатопрофільна лікарня» Любешівської селищної ради та суб'єктом відповідальності згідно з підпунктом «а» пункту 2 частини першої статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», всупереч пунктам 2, 3 частини першої статті 28 цього Закону, не повідомив Любешівську селищну раду не пізніше наступного робочого дня з моменту, коли дізнався чи повинен був дізнатися, про наявність реального конфлікту інтересів, видав та підписав наказ № 56-од від 28 березня 2023 року «Про преміювання медичних працівників КП «Любешівська багатопрофільна лікарня» в умовах реального конфлікту інтересів, на підставі якого йому особисто нараховано та виплачено премію у розмірі 1637,88 гривень.
ОСОБА_1 , з 22 листопада 2022 року будучи директором Комунального підприємства «Любешівська багатопрофільна лікарня» Любешівської селищної ради та суб'єктом відповідальності згідно з підпунктом «а» пункту 2 частини першої статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», всупереч пунктам 2, 3 частини першої статті 28 цього Закону, не повідомив Любешівську селищну раду не пізніше наступного робочого дня з моменту, коли дізнався чи повинен був дізнатися, про наявність реального конфлікту інтересів, видав та підписав наказ № 21-ос/к від 16 січня 2024 року, на підставі якого йому особисто встановлено надбавку за здійснення оперативних втручань у залежності від обсягу, складності й характеру їх праці при роботі у стаціонарі в розмірі 30 % посадового окладу, що за період з січня по червень 2024 року становить 7304,81 гривні.
Герець у судовому засіданні свою винуватість у вчиненні проступків визнав, у судовому засіданні пояснив, що крім головного лікаря, він є лікарем-хірургом Любешівської багатопрофільної лікарні. Встановлені доплати та премії є надбавками до визначеної законодавством мінімальної заробітної плати лікаря відповідно до постанов Кабінету Міністрів України № 2 від 12 січня 2022 року та № 28 від 13 січня 2023 року. Просив врахувати, що у Любешівській селищній раді відсутній механізм встановлення надбавок та премій керівникам комунальних підприємств.
Крім пояснень, винуватість ОСОБА_2 стверджено розпорядженням Любешівської селищної ради № 103-ОС від 18 листопада 2022 року, статутом та контрактом з директором Комунального підприємства «Любешівська багатопрофільна лікарня», наказами по цьому підприємству № 16-ос/к від 06 січня 2023 року, № 29-ос/к від 19 січня 2023 року, № 27-од від 23 січня 2023 року, № 44-од від 24 лютого 2023 року, № 56-од від 28 березня 2023, № 21-ос/к від 16 січня 2024 року, довідками про доходи.
Відповідно до абзаців 13, 14 частини першої статті 1 Закону України «Про запобігання корупції» приватний інтерес - будь-який майновий чи немайновий інтерес особи, у тому числі зумовлений особистими, сімейними, дружніми чи іншими позаслужбовими стосунками з фізичними чи юридичними особами, у тому числі ті, що виникають у зв'язку з членством або діяльністю в громадських, політичних, релігійних чи інших організаціях; реальний конфлікт інтересів - суперечність між приватним інтересом особи та її службовими чи представницькими повноваженнями, що впливає на об'єктивність або неупередженість прийняття рішень, або на вчинення чи невчинення дій під час виконання зазначених повноважень.
Отже, в діях ОСОБА_2 наявний склад правопорушень, передбачених частинами першою та другою статті 172-7 КУпАП.
Вирішуючи питання про стягнення, відповідно до статті 33 КУпАП констатую відсутність обставин, що пом'якшують чи обтяжують відповідальність за адміністративне правопорушення.
Згідно з характеристикою любешівського селищного голови Герець характеризується виключно позитивно.
Враховуючи характер скоєного, відомості про особу Герця вважаю, що для досягнення визначених статтею 23 КУпАП цілей в цьому випадку на підставі частини другої статті 36 КУпАП необхідно застосувати стягнення в межах санкції за більш серйозне правопорушення з числа вчинених -- за частиною другою статті 172-7 КУпАП, у виді штрафу у визначеному законом мінімальному розмірі.
Згідно із статтею 40-1 КУпАП з особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, необхідно стягнути судовий збір.
Керуючись пунктом 1 частини першої статті 284 КУпАП,
постановив:
Визнати винуватим ОСОБА_1 у вчиненні правопорушень, передбачених частинами першою, другою статті 172-7 Кодексу України про адміністративні правопорушення, і накласти стягнення у межах санкції частини другої статті 172-7 Кодексу України про адміністративні правопорушенняу виді штрафу у розмірі двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 3400 (три тисячі чотириста) гривень (рахунок № UA258999980313060106000003490; отримувач: ГУК у Волин.обл/смтЛюбешiв/21081100; код банку отримувача (МФО) 899998; код отримувача (код за ЄДРПОУ) 38009371; банк отримувача: Казначейство України (ЕАП); призначення платежу: адміністративні штрафи та інші санкції).
Стягнути з ОСОБА_1 у користь держави 605 (шістсот п'ять) гривень 60 копійок судового збору (отримувач: ГУК у м. Києві (м. Київ); код отримувача 22030106; рахунок № UA908999980313111256000026001; банк отримувача Казначейство України (ЕАП); код банку отримувача: 899998; призначення платежу: судовий збір у справі про адміністративне правопорушення, Любешівський районний суд, ЄДРПОУ 37993783).
У разі несплати ОСОБА_1 штрафу у строк, установлений частиною першою статті 307 Кодексу України про адміністративні правопорушення, упорядку примусового виконання постанови стягнути подвійний його розмір, визначений цією постановою.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
На постанову протягом десяти днів з дня її винесення може бути подано апеляційну скаргу до Волинського апеляційного суду через Любешівський районний суд Волинської області.
Суддя Любешівського районного суду
Волинської області В.Д. Глинянчук