Справа № 706/854/24
2-о/706/72/24
25 вересня 2024 року Христинівський районний суд Черкаської області
в складі:
головуючого - судді Орендарчука М.П.,
за участі секретаря судового засідання Пізняк Т.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Христинівці Черкаської області цивільну справу за заявою ОСОБА_1 , представник заявниці ОСОБА_2 , заінтересована особа: Уманська міська рада, про встановлення факту родинних відносин,
ОСОБА_1 через свого представника ОСОБА_2 звернулась до суду із заявою про встановлення факту родинних відносин.
Просила встановити факт родинних відносин, а саме що вона є рідною сестрою ОСОБА_3 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 .
В обґрунтування заяви заявниця покликалась на такі обставини.
ІНФОРМАЦІЯ_1 померла її сестра ОСОБА_3 . Після смерті сестри вона звернулася до приватного нотаріуса Волошенюк Л.О. з приводу відкриття спадкової справи, де після її відкриття їй повідомила нотаріус про необхідність встановлення родинних зав'язків та підтвердження їх документально. При огляді своїх документів вона знайшла всі документи, крім документу, що підтверджує зміну прізвища сестри після одруження. Так, від народження вона мала прізвище ОСОБА_4 , а її сестра була ОСОБА_5 , що підтверджується їх свідоцтвом про народження. В подальшому вона переїхала проживати до міста Умань Черкаської області, а її сестра виїхала до м. Челябінськ рф, де одружилася та змінила прізвище на?
ОСОБА_3 . Через деякий час вона повернулася в Україну і проживала спочатку в м. Біла Церква Київської області, а потім переїхала проживати до м. Умань, де і померла ІНФОРМАЦІЯ_1 . Вона також переїхала до міста Умань також одружилася і змінила прізвище на ОСОБА_1 .. На даний час вона проживає в смт Верхнячка Уманського району Черкаської області. При перевірці документів, які залишилися після смерті сестри вона не знайшла її свідоцтва про шлюб, а отримати дублікат чи інший офіційний документ про укладення шлюбу не можливо через збройну агресію рф, а дані є лише в м. Челябінськ, де було укладено шлюб. Метою звернення до суду є встановлення факту родинних зав'язків для подальшого оформлення прав на спадкове майно в нотаріальному порядку.
Заявниця ОСОБА_1 та її представник ОСОБА_2 у судове засідання не з'явились, проте від представника заявниці ОСОБА_2 до суду надійшла заява з проханням розглянути заяву без їх участі, в якій також зазначено, що вони вимоги заяви підтримують повністю.
Представник заінтересованої особи Уманської міської радиу судове засідання не з'явився, однак від заінтересованої особи до суду надійшла заява, про те, що Уманська міська рада не заперечує проти задоволення заяви.
За таких обставин суд вважає за можливе розглянути справу за відсутності учасників справи.
Дослідивши письмові докази: копії свідоцтва про народження, паспорта, свідоцтва про одруження заявниці, свідоцтва про народження, трудової книжки, свідоцтва про смерть ОСОБА_6 , письмові пояснення ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , інші письмові докази, суд вважає, що заява підлягає задоволенню повністю з таких підстав.
Судом встановлено, що ІНФОРМАЦІЯ_1 померла ОСОБА_3 , рідна сестра заявниці ОСОБА_1 .
Після смерті ОСОБА_3 відкрилась спадщина.
Заявниця ОСОБА_9 звернулась з заявою про прийняття спадщини після смерті сестри, однак нотаріус повідомив їй про відсутність документів, що підтверджують родинні відносини, оскільки свідоцтво про шлюб ОСОБА_3 у заявниці відсутнє.
Факт родинних відносин між заявницею ОСОБА_1 та її сестрою ОСОБА_3 підтверджується письмовими доказами, наявними у справі, зокрема, копіями свідоцтва про народження ОСОБА_1 , дошлюбне прізвище ОСОБА_10 , та ОСОБА_3 , дошлюбне прізвище ОСОБА_10 , де вказано батьків: батько - ОСОБА_11 , мати - ОСОБА_12 , свідоцтва про одруження заявниці, відповідно до якого вона змінила прізвище на « ОСОБА_13 », трудової книжки ОСОБА_3 , в якій вчинено запис прізвище - ( ОСОБА_10 ) ОСОБА_3 , письмовими поясненнями ОСОБА_7 , ОСОБА_8 .
Відповідно до довідки Челябинського архіву РАЦС від 14.04.1944 , актовий запис про шлюб між ОСОБА_14 та ОСОБА_5 зареєстрований 10.07.1954, прізвище після шлюбу ОСОБА_15 .
Проаналізувавши перелічені докази на предмет відповідності у них прізвищ, імен та по батькові, дати, місця народження і проживання, оцінивши їх в своїй сукупності, є достатні підстави вважати встановленим родинний зв'язок між заявницею ОСОБА_1 та ОСОБА_3 як рідними сестрами.
Встановлення факту родинних відносин між заявницею ОСОБА_1 та померлою ОСОБА_3 необхідне для оформлення заявницею ОСОБА_1 права на спадщину.
Керуючись ст. 315 ч.1 п.1, 319 ЦПК України, суд
Заяву ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1 ), представник заявниці ОСОБА_2 ( АДРЕСА_2 , реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_2 ), заінтересована особа: Уманська міська рада(20301, Черкаська область, м. Умань, вул.Соборності, 1, код ЄДРПОУ 26535796), про встановлення факту родинних відносин задовольнити повністю.
Встановити факт родинних відносин, а саме що ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , (паспорт серія НОМЕР_3 , виданий Уманським МВ УМВС України в Черкаській області, 02.10.1996 року) є рідною сестрою ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 (свідоцтво про смерть серія НОМЕР_4 від 23.01.2024 року).
Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку безпосередньо до Черкаського апеляційного суду шляхом подачі протягом тридцяти днів з дня складеннярішення апеляційної скарги.
Суддя М. П. Орендарчук