Ухвала від 25.09.2024 по справі 344/17312/24

Справа № 344/17312/24

Провадження № 1-кс/344/6985/24

УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

25 вересня 2024 року м. Івано-Франківськ

Слідчий суддя Івано-Франківського міського суду Івано-Франківської області ОСОБА_1 , за участю секретаря ОСОБА_2 , розглянувши клопотання слідчого відділу розслідування особливо тяжких злочинів СУ ГУНП в Івано-Франківській області ОСОБА_3 , про доступ до речей і документів, в рамках кримінального провадження № 120240900000000321 від 02.05.2024 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 307 КК України,-

ВСТАНОВИВ:

Слідчий відділу розслідування особливо тяжких злочинів СУ ГУНП в Івано-Франківській області ОСОБА_3 , за погодженням із прокурором відділу Івано-Франківської обласної прокуратури ОСОБА_4 , звернувся з клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, в обґрунтування якого посилався на те, що слідчим управлінням Головного управління Національної поліції в Івано-Франківській області проводиться досудове розслідування по кримінальному провадженні ЄРДР № 12024090000000321 від 02.05.2024 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст.307 КК України.

Здобуто інформацію про те, що група осіб на території Івано-Франківської області займається незаконним виробництвом, зберіганням та збутом психотропної речовини "амфетамін".

В результаті проведення негласних слідчих (розшукових) дій, на підставі ухвали слідчого судді Івано-Франківського міського суду, встановлено, що вказана група осіб в злочинній діяльності, може використовувати номери мобільних телефонів: НОМЕР_1 , НОМЕР_2 , НОМЕР_3 , НОМЕР_4 , НОМЕР_5 , НОМЕР_6 , НОМЕР_7 , НОМЕР_8 , НОМЕР_9 , НОМЕР_10 , НОМЕР_11 , НОМЕР_12 , НОМЕР_13 , НОМЕР_14 , НОМЕР_15 , НОМЕР_16 , НОМЕР_17 , НОМЕР_18 , НОМЕР_19 , НОМЕР_20 , НОМЕР_21 , в зв'язку з чим виникла необхідність встановити належність мобільних номерів абонентам мобільного зв'язку, оскільки це дасть можливість встановити повне коло осіб причетних до вчинення злочину.

Беручи до уваги те, що відомості, які можуть перебувати у володінні оператора мобільного зв'язку компанії ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » самі по собі мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, що надасть можливість їх використання як доказів, а тому виникла необхідність отримати тимчасовий доступ до речей і документів, а саме доступ до інформації по вказаних номерах телефонів щодо вхідних та вихідних дзвінків, смс-повідомлень, нульових з'єднань, інтернет з'єднань, у період часу з 00:00 год. 01.01.2023 по теперішній час включно, із зазначенням ІМЕІ - мобільних терміналів, у яких працювали дані номери, номерів сім-карт, які працювали у вказаних ІМЕІ та з прив'язкою до базових ретрансляторів операторів мобільного зв'язку за полями «А» та «Б», із зазначенням номера сектора, азимутів, сотої, координат базових станцій, яким вони в цей час обслуговувались, анкетних даних власників даних номерів у разі наявності укладеного договору з оператором зв'язку про надання відповідних послуг, інформації про те, з яких банківських карт, терміналів самообслуговування та із зазначенням яких даних поповнювались рахунки.

Іншим способом здобути необхідні відомості, ніж отримати тимчасовий доступ до документів шляхом їх вилучення, що мають доказове значення у кримінальному провадженні, неможливо. Тому просив надати дозвіл на тимчасовий доступ до вказаних документів.

Слідчий ОСОБА_3 , прокурор ОСОБА_4 , в судове засідання не прибули, про час та місце розгляду клопотання були належним чином повідомлені. У поданому клопотанні просить розгляд даного клопотання проводити без їх участі.

Представник ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », у володінні якого знаходиться зазначені документи, відповідно до ч. 2 ст. 163 КПК України, в судове засідання не викликався.

Як передбачено ч. 4 ст. 107 КПК України, у разі неприбуття в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у судовому провадженні, чи в разі, якщо відповідно до положень цього Кодексу судове провадження здійснюється судом за відсутності осіб, фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження в суді не здійснюється.

Слідчий суддя дослідивши матеріали клопотання, які подані та документи додані до нього, вважаю наступне.

Клопотання слідчого відповідає вимогам ч. 2 ст. 160 КПК України.

Відповідно до п.7 ч.1 ст.162 КПК України інформація, яка знаходиться в операторів та провайдерів телекомунікацій, про зв'язок, абонента, надання телекомунікаційних послуг, у тому числі отримання послуг, їх тривалості, змісту, маршрутів передавання тощо належать до охоронюваної законом таємниці, яка міститься в речах і документах.

Частиною 6 ст.163 КПК України встановлено, що слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п'ятою цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.

Згідно ч.5 ст.163 КПК України слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: 1) перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; 2) самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв'язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні.

Встановлено, що слідчим управлінням Головного управління Національної поліції в Івано-Франківській області проводиться досудове розслідування по кримінальному провадженні ЄРДР № 12024090000000321 від 02.05.2024 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст.307 КК України.

Слідчим доведено, що у оператора мобільного зв'язку ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » перебуває інформація, яка в сукупності з іншими речами і документами даного кримінального провадження має суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, а також беручи до уваги можливість використання її як доказу інформації, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою даної інформації.

Зважаючи на вказані вище обставини, а також те, що вони мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, містять охоронювану законом таємницю, те що іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів неможливо, приходжу до висновку, що клопотання підставне та його слід задовольнити.

Керуючись ст.ст. 162-166 КПК України, слідчий суддя ,-

ПОСТАНОВИВ:

Клопотання - задовольнити.

Надати слідчим слідчої групи, а саме: ОСОБА_5 , ОСОБА_3 , ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10 , ОСОБА_11 , ОСОБА_12 , ОСОБА_13 , дозвіл на тимчасовий доступ до речей і документів, а саме інформації, яка перебуває у володінні оператора мобільного зв'язку ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », що знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 , за номерами абонентів НОМЕР_1 , НОМЕР_2 , НОМЕР_3 , НОМЕР_4 , НОМЕР_5 , НОМЕР_6 , НОМЕР_7 , НОМЕР_8 , НОМЕР_9 , НОМЕР_10 , НОМЕР_11 , НОМЕР_12 , НОМЕР_13 , НОМЕР_14 , НОМЕР_15 , НОМЕР_16 , НОМЕР_17 , НОМЕР_18 , НОМЕР_19 , НОМЕР_20 , НОМЕР_21 щодо вхідних та вихідних дзвінків, смс-повідомлень, нульових з'єднань, інтернет з'єднань, у період часу з 00:00 год. 01.01.2023 по теперішній час включно, із зазначенням ІМЕІ - мобільних терміналів, у яких працювали дані номери, номерів сім-карт, які працювали у вказаних ІМЕІ та з прив'язкою до базових ретрансляторів операторів мобільного зв'язку за полями «А» та «Б», із зазначенням номера сектора, азимутів, сотої, координат базових станцій, яким вони в цей час обслуговувались, анкетних даних власників даних номерів у разі наявності укладеного договору з оператором зв'язку про надання відповідних послуг, інформації про те, з яких банківських карт, терміналів самообслуговування та із зазначенням яких даних поповнювались рахунки та забезпечити тимчасовий доступ й можливість вилучення наступної інформації на паперовому або електронному носії.

У разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями Кримінального процесуального кодексу України з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.

Ухвала діє один місяць з дня її постановлення та оскарженню не підлягає.

Оригінал ухвали виготовлено у двох примірниках.

Слідчий суддя ОСОБА_14

Попередній документ
121848626
Наступний документ
121848628
Інформація про рішення:
№ рішення: 121848627
№ справи: 344/17312/24
Дата рішення: 25.09.2024
Дата публікації: 26.09.2024
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Кримінальне
Суд: Івано-Франківський міський суд Івано-Франківської області
Категорія справи: Кримінальні справи (з 01.01.2019); Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про; тимчасовий доступ до речей і документів
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Розглянуто: рішення набрало законної сили (25.09.2024)
Дата надходження: 23.09.2024
Предмет позову: -
Учасники справи:
головуючий суддя:
АТАМАНЮК БОГДАН МИКОЛАЙОВИЧ
суддя-доповідач:
АТАМАНЮК БОГДАН МИКОЛАЙОВИЧ