Справа № 344/15982/24
Провадження № 3/344/5860/24
25 вересня 2024 року м. Івано-Франківськ
Суддя Івано-Франківського міського суду Івано-Франківської області Зеленко О.В., розглянувши матеріали справи про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , студента, РНОКПП не встановлено, за ч.1 ст.44 Кодексу України про адміністративні правопорушення,-
ОСОБА_1 вчинив незаконне зберігання наркотичних засобів без мети збуту в невеликих розмірах, за наступних обставин.
Так, 11 липня 2024 року близько 23 год 20 хв у м. Івано-Франківськ по вул. С. Стрільців, 42а ОСОБА_1 зберігав при собі паперовий згорток з невідомою речовиною рослинного походження та пристрій для викурювання із залишками невідомої речовини, яка відповідно до висновку експерта №СЕ-19/109-24/10043-НЗПРАП від 29.07.2024 є особливо небезпечним наркотичним засобом - канабісом, у кількості 0,163 г, та особливо небезпечним наркотичним засобом - екстрактом канабісу, у кількості 0,150 г, зберігання яких заборонено.
У судовому засіданні ОСОБА_1 , якому роз'яснено вимоги ст.268 КУпАП, вину визнав, щиро розкаявся у вчиненому правопорушенні, вказав, що не працює, самостійного доходу та власного майна не має.
Відповідно до ст. 9 КУпАП, адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Відповідно до ст. 251 КУпАП, доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи у його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Згідно з ч.1 ст.44 КУпАП, адміністративна відповідальність настає за незаконні виробництво, придбання, зберігання, перевезення, пересилання наркотичних засобів або психотропних речовин без мети збуту в невеликих розмірах.
Дослідивши матеріали справи, вважаю, що вину ОСОБА_1 доведено зібраними в справі доказами, зокрема даними протоколу про адміністративне правопорушення серії ВАД №250436 від 16.08.2024, рапортами, протоколом огляду місця події від 12.07.2024, письмовим поясненням, висновком експерта №СЕ-19/109-24/10043-НЗПРАП від 29.07.2024.
Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення серії ВАД №250436 від 16.08.2024, 11 липня 2024 року близько 23 год 20 хв у м. Івано-Франківськ по вул. С. Стрільців, 42а ОСОБА_1 зберігав при собі паперовий згорток з невідомою речовиною рослинного походження та пристрій для викурювання із залишками невідомої речовини, яка відповідно до висновку експерта №СЕ-19/109-24/10043-НЗПРАП від 29.07.2024 є особливо небезпечним наркотичним засобом - канабісом, у кількості 0,163 г, та особливо небезпечним наркотичним засобом - екстрактом канабісу, у кількості 0,150 г, зберігання яких заборонено.
Відповідно до огляду місця події від 12.07.2024, під час проведення поверхневої перевірки ОСОБА_1 повідомив, що у його сумці є заборонена речовина.
Як вбачається з висновку експерта №СЕ-19/109-24/10043-НЗПРАП від 29.07.2024, надана на дослідження рослинна речовина у згортку містить особливо небезпечний наркотичний засіб, обіг якого заборонено, канабіс з домішками. Кількість канабісу без домішок та у перерахунку на суху речовину становить 0,163 г. На поверхнях наданого пристрою для куріння виявлено особливо небезпечний наркотичний засіб, обіг якого заборонено, екстракт канабісу. Кількість екстракту канабісу становить 0,150 г.
Таким чином, дії ОСОБА_1 слід кваліфікувати за ч.1 ст.44 КУпАП як незаконне зберігання наркотичних засобів без мети збуту в невеликих розмірах.
За таких обставин, встановлюючи наявність адміністративного правопорушення в діях особи, щодо якої складено протокол, та даючи оцінку фактичним даним, наявним в матеріалах справи, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, вважаю, що вина ОСОБА_1 у вчиненні правопорушення, передбаченого ч.1 ст.44 КУпАП, повністю доводиться дослідженими в судовому засіданні доказами.
Відповідно до ст.13 КУпАП, до осіб віком від шістнадцяти до вісімнадцяти років, які вчинили адміністративні правопорушення, застосовуються заходи впливу, передбачені статтею 24-1 цього Кодексу. У разі вчинення особами віком від шістнадцяти до вісімнадцяти років адміністративних правопорушень, передбачених статтями 44, 51, 89, 121-127, 130, статтею 139, частиною третьою статті 154, частиною другою статті 156, статтями 173, 173-4, 174, 183-1, 185, 190-195 цього Кодексу, вони підлягають адміністративній відповідальності на загальних підставах. З урахуванням характеру вчиненого правопорушення та особи правопорушника до зазначених осіб (за винятком осіб, які вчинили правопорушення, передбачені статтею 185) можуть бути застосовані заходи впливу, передбачені статтею 24-1 цього Кодексу.
Відповідно до ст.24-1 КУпАП, за вчинення адміністративних правопорушень до неповнолітніх у віці від шістнадцяти до вісімнадцяти років можуть бути застосовані такі заходи впливу: 1) зобов'язання публічно або в іншій формі попросити вибачення у потерпілого; 2) попередження; 3) догана або сувора догана; 4) передача неповнолітнього під нагляд батькам або особам, які їх замінюють, чи під нагляд педагогічному або трудовому колективу за їх згодою, а також окремим громадянам на їх прохання.
Враховуючи характер вчиненого правопорушення, особу порушника, ступінь його вини, майновий стан, ставлення до вчиненого правопорушення, щире каяття як обставину, що пом'якшує відповідальність, та відсутність обставин, що обтяжують відповідальність, вважаю, що до нього слід застосувати захід адміністративного впливу - попередження.
Керуючись ст. ст. 7, 13, 24-1, 44, 221, 283, 284, 285 КУпАП,-
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні правопорушення, передбаченого ч.1 ст.44 КУпАП, та застосувати захід адміністративного впливу - попередження.
На постанову може бути подана апеляційна скарга до Івано-Франківського апеляційного суду через Івано-Франківський міський суд упродовж десяти днів з дня винесення постанови.
Суддя Олеся ЗЕЛЕНКО