Справа № 187/921/24
3-в/0187/9/24
іменем України
24 вересня 2024 року селище Петриківка
Петриківський районний суд Дніпропетровської області у складі: головуючого судді Говорухи В.О., за участю секретаря судового засідання Єрмолаєвої О.В., розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду подання начальника Дніпровського районного сектору № 1 філії Державної установи «Центр пробації» у Дніпропетровській області про вирішення питання, пов'язаного з виконанням постанови стосовно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , місце проживання: АДРЕСА_1 , притягнутого до адміністративної відповідальності 10.06.2024 за ч. 1 ст. 183-1 КУпАП,-
16.09.2024 начальник Дніпровського районного сектору № 1 філії Державної установи «Центр пробації» у Дніпропетровській області звернулася до суду з поданням про вирішення питання пов'язаного з виконанням постанови стосовно ОСОБА_1 .
В обґрунтування подання зазначено, що 24.07.2024 на виконання до Дніпровського районного сектору № 1 з питань пробації надійшла постанова Петриківського районного суду Дніпропетровської області відносно ОСОБА_1 . На домашню адресу правопорушника було направлено два виклики, про необхідність його явки до уповноваженого органу з питань пробації, однак за викликом останній не з'явився.
05.08.2024 в ході телефонної розмови з правопорушником встановлено, що він на теперішній час проживає в АДРЕСА_2 . Після перевірки вищевказаної адреси факт проживання не підтвердився.
Згідно наявної інформації від Іванівського старостинського округу громадянин ОСОБА_1 за адресою вказаною у постанові суду, а саме: АДРЕСА_1 на теперішній час не проживає.
Даний факт унеможливлює виконання рішення Петриківського районного суду від 10.06.2024 року.
Учасники судового розгляду в судове засідання не з'явилися, причини неявки суду не повідомлено.
Суд, вивчивши письмові докази у справі, дійшов висновку, що подання не підлягає задоволенню з наступних підстав.
Відповідно до ст. 31-1 КУпАП суспільно корисні роботи полягають у виконанні особою, яка вчинила адміністративне правопорушення, оплачуваних робіт, вид яких та перелік об'єктів, на яких порушники повинні виконувати ці роботи, визначає відповідний орган місцевого самоврядування. Суспільно корисні роботи призначаються районним, районним у місті, міським чи міськрайонним судом (суддею) на строк від ста двадцяти до трьохсот шістдесяти годин і виконуються не більше восьми годин, а неповнолітніми - не більше двох годин на день. Суспільно корисні роботи не призначаються особам, визнаним інвалідами I або II групи, вагітним жінкам, жінкам, старше 55 років та чоловікам, старше 60 років.
Як передбачено ст. 325-1 КУпАП постанова районного, районного у місті, міського чи міськрайонного суду (судді) про накладення адміністративного стягнення у вигляді суспільно корисних робіт надсилається на виконання органу центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері виконання кримінальних покарань, не пізніше дня, наступного за днем набрання постановою законної сили. Виконання стягнення у вигляді суспільно корисних робіт здійснюється шляхом залучення порушників до суспільно корисної праці, вид якої визначається відповідним органом місцевого самоврядування. За виконання суспільно корисних робіт порушнику нараховується плата за виконану ним роботу. Оплата праці здійснюється погодинно за фактично відпрацьований час у розмірі не меншому, ніж встановлений законом мінімальний розмір оплати праці.
Порядок виконання адміністративного стягнення у вигляді суспільно корисних робіт визначений Порядком виконання адміністративних стягнень у вигляді громадських робіт, виправних робіт та суспільно корисних робіт, затверджений наказом Міністерства юстиції України N474/5 від 19.03.2013 (далі Порядок).
Так, згідно розділу 11 Порядку виконання стягнення у вигляді суспільно корисних робіт покладається на уповноважений орган з питань пробації. Виконання стягнення у вигляді суспільно корисних робіт здійснюється шляхом залучення порушників до суспільно корисної праці, вид якої та перелік об'єктів, на яких порушники повинні виконувати ці роботи, визначається відповідним органом місцевого самоврядування. Строк стягнення у вигляді суспільно корисних робіт обчислюється в годинах, протягом яких порушник виконував визначену суспільно корисну працю. Суспільно корисні роботи виконуються не більше восьми годин на день, неповнолітніми - двох годин на день. Щороку на початку року уповноважений орган з питань пробації надсилає запити до органів місцевого самоврядування та власникам підприємств щодо погодження переліку об'єктів, на яких порушники відбуватимуть суспільно корисні роботи, та видів таких робіт.
Відповідно до пункту 13.10 Порядку передбачено, якщо у призначений день порушник не з'явився за викликом до уповноваженого органу з питань пробації, на наступний день уповноважений орган з питань пробації надсилає повторний виклик. Якщо порушник не з'явився до уповноваженого органу з питань пробації після двох викликів, уповноважений орган з питань пробації надсилає запит до відповідного органу реєстрації, органу державної виконавчої служби, органу поліції з метою з'ясування факту проживання (перебування) порушника за вказаним у постанові суду місцем проживання.
Пунктом 13.13 Порядку передбачено, що якщо після встановлення місця проживання порушника з'ясовано, що він за цим місцем не проживає, місцеперебування його невідоме та наявні підстави, що унеможливлюють виконання постанови суду (судді), уповноважений орган з питань пробації вносить до суду, який виніс постанову, подання щодо вирішення питань, пов'язаних з виконанням постанови.
Таким чином, з метою з'ясування факту проживання (перебування) порушника за вказаним у постанові суду місцем проживання, враховуючи встановлене місце проживання ОСОБА_1 в м. Кам'янське, крім направлення запиту до органу реєстрації місця проживання, слід надіслати відповідні запити до органу державної виконавчої служби і органу поліції. І вже за результатами отриманих відомостей в ході опрацювання наведених запитів та за наявності підстави, що унеможливлюють виконання постанови суду (судді), уповноважений орган з питань пробації вносить до суду, який виніс постанову, подання щодо вирішення питань, пов'язаних з виконанням постанови.
Отже, органом пробації, на виконанні у якого знаходиться постанова Петриківського районного суду Дніпропетровської області від 10.06.2024 про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 183-1 КУпАП, не вжито всіх передбачених Порядком заходів для визначення місця проживання ОСОБА_1 та наявності підстав, що унеможливлюють виконання рішення суду, зокрема визначених п. 13.10 Порядку, а тому подане до суду подання передчасне та задоволенню не підлягає.
На підставі викладеного, керуючись ст. 298-300, 304, 305, 325-1 - 325-4 КУпАП України, суд -
У задоволенні подання начальника Дніпровського районного сектору № 1 філії Державної установи «Центр пробації» у Дніпропетровській області про вирішення питання, пов'язаного з виконанням постанови стосовно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 - відмовити.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги та може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпровського апеляційного суду через суд першої інстанції шляхом подачі апеляційної скарги в десяти денний строк з дня винесення постанови.
Суддя: В. О. Говоруха