Ухвала від 24.09.2024 по справі 757/34494/23-ц

УХВАЛА

24 вересня 2024року м. Київ

Справа № 757/34494/23

Провадження: № 22-ц/824/14671/2024

Київський апеляційний суд у складі колегії суддів судової палати з розгляду цивільних справ: головуючого (судді-доповідача) Невідомої Т. О., суддів Нежури В. А., Соколової В. В.

розглянувши апеляційну скаргу адвоката Логінова Дениса Вікторовича в інтересах ОСОБА_1

на ухвалу Печерського районного суду міста Києва від 09 квітня 2024 року, постановлену під головуванням судді Григоренко І. В.,

у справі за заявою ОСОБА_1 про встановлення факту постійного проживання зі спадкодавцем та встановлення факту прийняття спадщин, заінтересовані особи: Київська міська рада, Калинівська селищна рада,

УСТАНОВИВ:

Ухвалою Печерського районного суду міста Києва від 09 квітня 2024 року заяву ОСОБА_1 про встановлення факту постійного проживання зі спадкодавцем та встановлення факту прийняття спадщини залишено без розгляду.

Повний текст судового рішення складений 09.04.2024 року.

Не погодившись із таким судовим рішенням, адвокат Логінов Д. В. в інтересах ОСОБА_1 10 липня 2024 року направив засобами поштового зв'язку апеляційну скаргу безпосередньо до Київського апеляційного суду, в якій одночасно порушив питання про поновлення строку на апеляційне оскарження, посилаючись на те, що копію оскаржуваного судового рішення отримав 05 липня 2024 року.

16 липня 2024 року матеріали цивільної справи витребувано із суду першої інстанції.

18 вересня 2024 року цивільна справа №757/34494/23 надійшла до Київського апеляційного суду.

Вирішуючи порушене скаржником питання, суд виходить з наступного.

За правилом ч. 5 ст. 268 ЦПК України датою ухвалення рішення є дата його проголошення (незалежно від того, яке рішення проголошено-повне чи скорочене). Датою ухвалення рішення, ухваленого за відсутності учасників справи, є дата складення повного судового рішення.

Відповідно до ч. 1ст. 354 ЦПК України, апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів, а на ухвалу суду - протягом п'ятнадцяти днів з дня його (її) проголошення.

Згідно п. 2 ч. 2ст. 354 ЦПК України, учасник справи, якому повне рішення або ухвала суду не були вручені у день його (її) проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом п'ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду

Як убачається із матеріалів справи, ухвала Печерського районного суду м. Києва від 09 квітня 2024 року постановлена судом першої інстанції за відсутності учасників справи.

Згідно супровідного листа, копію оскаржуваного судового рішення судом першої інстанції направлено учасникам справи 12 квітня 2024 року (а. с. 146), однак, інформації про вручення чи не вручення копії ухвали Печерського районного суду м. Києва від 09 квітня 2024 року матеріали справи не містять.

Згідно даних з Єдиного державного реєстру судових рішень, ухвала Печерського районного суду м. Києва від 09 квітня 2024 року надіслана судом: 16.05.2024. Зареєстровано: 16.05.2024. Забезпечено надання загального доступу: 17.05.2024.

В апеляційній скарзі скаржник зазначив, що копію оскаржуваного судового рішення року отримав у приміщенні суду 05 липня 2024 року, що підтверджується відміткою на ухвалі Печерського районного суду м. Києва від 09 квітня 2024 року, яка долучена до апеляційної скарги.

Апеляційна скарга адвокатом Логіновим Д. В. направлена 10 липня 2024 року, тобто, у п'ятнадцятиденний строк, передбачений ст. 354 ЦПК України, з моменту отримання копії судового рішення.

Зважаючи на викладене, строк на апеляційне оскарження скаржником пропущений з поважних причин, а тому суд вважає за можливе його поновити.

За своїм змістом апеляційна скарга відповідає вимогам ст. 356 ЦПК України та оплачена судовим збором у відповідності до вимог Закону України «Про судовий збір».

Перешкод для відкриття апеляційного провадження не встановлено.

Керуючись, ст.ст. 31,32, 359-361, 366 ЦПК України, суд

УХВАЛИВ:

Поновити адвокату Логінову Денису Вікторовичу в інтересах ОСОБА_1 строк на апеляційне оскарження ухвали Печерського районного суду міста Києва від 09 квітня 2024 року.

Відкрити апеляційне провадження у справі за апеляційною скаргою адвоката Логінова Дениса Вікторовича в інтересах ОСОБА_1 на ухвалу Печерського районного суду міста Києва від 09 квітня 2024 року, постановлену під головуванням судді Григоренко І. В., у справі за заявою ОСОБА_1 про встановлення факту постійного проживання зі спадкодавцем та встановлення факту прийняття спадщин, заінтересовані особи: Київська міська рада, Калинівська селищна рада.

Надіслати учасникам справи копію апеляційної скарги та додатних до неї матеріалів, роз'яснити їм право подати відзив на апеляційну скаргу, який за формою та змістом має відповідати вимогам статті 360 ЦПК України, у строк до 14 жовтня 2024 року.

Ухвала набирає законної сили з моменту підписання, є остаточною, оскарженню в касаційному порядку не підлягає.

Головуючий Т. О. Невідома

Судді: В. А. Нежура

В. В. Соколова

Попередній документ
121837600
Наступний документ
121837602
Інформація про рішення:
№ рішення: 121837601
№ справи: 757/34494/23-ц
Дата рішення: 24.09.2024
Дата публікації: 26.09.2024
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Цивільне
Суд: Київський апеляційний суд
Категорія справи: Цивільні справи (з 01.01.2019); Справи окремого провадження; Справи про встановлення фактів, що мають юридичне значення, з них:; інших фактів, з них:.
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Розглянуто у апеляційній інстанції (06.11.2024)
Результат розгляду: змінено
Дата надходження: 09.08.2023
Предмет позову: про встановлення факту постійного проживання зі спадкодавцем та встановлення факту прийняття спадщини
Розклад засідань:
15.01.2024 15:00 Печерський районний суд міста Києва
29.02.2024 11:40 Печерський районний суд міста Києва
09.04.2024 11:15 Печерський районний суд міста Києва