Іменем України
16.09.2024 Справа №607/19978/24 Провадження №3/607/8424/2024
м. Тернопіль
Суддя Тернопільського міськрайонного суду Тернопільської області Марциновська І.В., розглянувши справу про адміністративне правопорушення за матеріалами, які надійшли від Тернопільської спеціалізованої прокуратури у сфері оборони західного регіону та від військової частини НОМЕР_1 Міністерства оборони України, про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, зареєстрованого та проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , реєстраційний номер облікової картки платника податків : НОМЕР_2 , військовослужбовця,
за вчинення адміністративних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 172-17, ч. 2 ст. 172-19, ч. 3 ст. 172-20 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
16.09.2024 на розгляд Тернопільського міськрайонного суду Тернопільської області від Тернопільської спеціалізованої прокуратури у сфері оборони західного регіону надійшли матеріали про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 172-19 Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі за текстом - КУпАП) (справа № 607/19978/24; провадження № 3/607/8424/2024).
Також 16.09.2024 на розгляд Тернопільського міськрайонного суду Тернопільської області від військової частини НОМЕР_1 Міністерства оборони України надійшли матеріали про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 172-20 КУпАП (справа № 607/19981/24; провадження № 3/607/8426/2024).
Крім цього, 16.09.2024 на розгляд Тернопільського міськрайонного суду Тернопільської області від військової частини НОМЕР_1 Міністерства оборони України надійшли матеріали про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 172-17 КУпАП (справа № 607/19984/24; провадження № 3/607/8429/2024).
Суд вважає, що спільний розгляд таких справ є доцільним та не суперечить вимогам закону, забезпечить реалізацію положень ст. 36 КУпАП, що також сприятиме забезпеченню прав ОСОБА_1 , який притягається до адміністративної відповідальності.
За таких підстав суд доходить висновку, що дані справи про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за вчинення адміністративних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 172-17, ч. 2 ст. 172-19, ч. 3 ст. 172-20 КУпАП, слід об'єднати в одне провадження, присвоївши об'єднаній справі єдиний номер справи № 607/19978/24; провадження № 3/607/8424/2024.
У протоколі про військове адміністративне правопорушення № 78/А4912 від 14.09.2024 зазначено, що згідно з наказом командира військової частини НОМЕР_1 (по стройовій частині) № 175 від 20.06.2024 та згідно з наказом командира військової частини НОМЕР_1 (по стройовій частині про склад добового наряду) № 254 НР від 11.09.2024 молодший сержант ОСОБА_1 , який проходить військову службу за мобілізацією, в АДРЕСА_2 заступив в добовий наряд з 18 год. 00 хв. 12.09.2024 до 18 год. 00 хв. 13.09.2024. У подальшому 13.09.2024 о 00 год. 40 хв. черговий по автопарку молодший сержант ОСОБА_1 під час перебування у добовому наряді в умовах особливо періоду самовільно залишив місце несення вартової служби. Своїми діями ОСОБА_1 порушив вимоги ст. 11, 16, 127, 128 Статуту внутрішньої служби Збройних Сил України та ст. 1-4 Дисциплінарного статуту Збройних Сил України.
Дії ОСОБА_1 командиром військової частини кваліфіковані за ч. 2 ст. 172-17 КУпАП.
Також у протоколі про вчинення адміністративного правопорушення № 54 від 13.09.2024 зазначено, що згідно з наказом командира військової частини НОМЕР_1 № 254 НР від 11.09.2024 молодший сержант ОСОБА_1 , який проходить військову службу за мобілізацією, в АДРЕСА_2 заступив в добовий наряд черговим автопарку зі зброєю, а саме з автоматом АКМ серії НОМЕР_3 . 13.09.2024 приблизно о 00 год. 40 хв. молодший сержант ОСОБА_1 в умовах особливого періоду самовільно покинув місце служби в добовому наряді, залишивши видану йому стрілецьку зброю автомат АКМ серії НОМЕР_3 без нагляду. Автомат АКМ серії НОМЕР_3 , який перебував без нагляду, у подальшому був виявлений черговим по військовій частині НОМЕР_1 майором ОСОБА_2 . Своїми діями ОСОБА_1 порушив вимоги ст. 11, 16, 20, 49 Статуту внутрішньої служби Збройних Сил України та ст. 4 Дисциплінарного статуту Збройних Сил України.
Дії ОСОБА_1 прокурором кваліфіковані за ч. 2 ст. 172-19 КУпАП.
Крім цього, у протоколі про військове адміністративне правопорушення № 77/А4912 від 14.09.2024 зазначено, що молодший сержант ОСОБА_1 , який проходить військову службу за мобілізацією, 13.09.2024 приблизно о 03 год. 20 хв. під час виконання обов'язків військової служби в АДРЕСА_2 в умовах особливого періоду перебував у стані алкогольного сп'яніння. Огляд на стан алкогольного сп'яніння проводився у медичному закладі КНП «Тернопільський обласний медичний центр соціально-небезпечних захворювань» Тернопільської обласної ради, де визначено рівень алкоголю в організмі 0,39 проміле та встановлений діагноз «Розлад психіки і поведінки внаслідок вживання алкоголю. Гостра інтоксикація неускладнена». Своїми діями ОСОБА_1 порушив вимоги ст. 11, 16, 127, 128 Статуту внутрішньої служби Збройних Сил України та ст. 1-4 Дисциплінарного статуту Збройних Сил України.
Дії ОСОБА_1 командиром військової частини кваліфіковані за ч. 3 ст. 172-20 КУпАП.
У судовому засіданні ОСОБА_1 пояснив, що повністю розуміє зміст роз'яснених йому прав, передбачених ст. 63 Конституції України та ст. 268 КУпАП, винуватим себе у вчинених адміністративних правопорушеннях визнав повністю. Просив накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу.
Заслухавши пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, дослідивши матеріали справи, суд дійшов такого висновку.
Відповідно до ч. 1 ст. 9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Згідно з ч. 4 ст. 15 КУпАП за вчинення військових адміністративних правопорушень військовослужбовці, а також військовозобов'язані та резервісти під час проходження зборів несуть відповідальність, передбачену главою 13-Б цього Кодексу, за умови, якщо ці правопорушення не тягнуть за собою кримінальну відповідальність.
Відповідно до п. 16 Статуту внутрішньої служби Збройних Сил України військовослужбовець зобов'язаний виконувати службові обов'язки, що визначають обсяг виконання завдань, доручених йому за посадою. Ці обов'язки визначаються статутами Збройних Сил України, а також відповідними посібниками, порадниками, положеннями, інструкціями.
Згідно з вимогами ст. 9, 11 Статуту внутрішньої служби Збройних Сил України військовослужбовці, зокрема зобов'язані свято та непорушно додержуватися Конституції України та законів України, сумлінно і чесно виконувати військовий обов'язок, вивчати військову справу, зразково виконувати свої службові обов'язки, не допускати негідних вчинків і стримувати від них інших військовослужбовців.
Статтею 127 Статуту внутрішньої служби Збройних Сил України визначено, що солдат у мирний і воєнний час відповідає за точне та вчасне виконання покладених на нього обов'язків і поставлених йому завдань, особисту бойову готовність, утримання своєї зброї та дорученої техніки у справному стані, збереження виданого йому майна.
Солдат підпорядковується командирові відділення.
Обов'язки солдата визначені у п. 128 Статуту внутрішньої служби Збройних Сил України.
Відповідно до ст. 241 Статуту внутрішньої служби Збройних Сил України кожний військовослужбовець повинен піклуватися про збереження свого здоров'я, не приховувати хвороб, суворо додержуватися правил особистої, громадської гігієни та утримуватися від шкідливих звичок (куріння і вживання алкоголю).
Військова дисципліна зобов'язує кожного військовослужбовця: додержуватися Конституції та законів України, Військової присяги, неухильно виконувати вимоги статутів Збройних Сил України, накази командирів; бути пильним, зберігати державну таємницю; додержуватися визначених статутами Збройних Сил України правил взаємовідносин між військовослужбовцями, зміцнювати військове товариство; виявляти повагу до командирів і один до одного, бути ввічливими і додержуватися військового етикету; поводитися з гідністю й честю, не допускати самому і стримувати інших від негідних вчинків; не вживати під час проходження військової служби (крім медичного призначення) наркотичні засоби, психотропні речовини чи їх аналоги, а також не вживати спиртні напої під час виконання обов'язків військової служби (ст. 4 Дисциплінарного статуту Збройних Сил України).
Відповідно до ст. 1 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» особливий період - це період функціонування національної економіки, органів державної влади, інших державних органів, органів місцевого самоврядування, Збройних Сил України, інших військових формувань, сил цивільного захисту, підприємств, установ і організацій, а також виконання громадянами України свого конституційного обов'язку щодо захисту Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України, який настає з моменту оголошення рішення про мобілізацію (крім цільової) або доведення його до виконавців стосовно прихованої мобілізації чи з моменту введення воєнного стану в Україні або в окремих її місцевостях та охоплює час мобілізації, воєнний час і частково відбудовний період після закінчення воєнних дій.
Законом України «Про затвердження Указу Президента України «Про часткову мобілізацію» від 17.03.2014 був затверджений Указ Президента України № 303 «Про часткову мобілізацію» від 17.03.2014, який набрав чинності 18.03.2014.
Також відповідно до Указу Президента України № 69/2022 «Про загальну мобілізацію» у зв'язку з військовою агресією Російської Федерації проти України та з метою забезпечення оборони держави, підтримання бойової і мобілізаційної готовності Збройних Сил України та інших військових формувань, на підставі пропозиції Ради національної безпеки і оборони України, відповідно до ч. 2 ст. 102, п. 1, 17, 20 ч. 1 ст. 106 Конституції України, було оголошено проведення в Україні загальної мобілізації на всій території держави.
Указом Президента України № 469/2024 від 23.07.2024 строк дії воєнного стану в Україні продовжений з 12.08.2024 строком на 90 діб.
Таким чином в Україні діє особливий період.
Особливий період закінчується з прийняттям Президентом України відповідного рішення про переведення усіх інституцій України на функціонування в умовах мирного часу. Рішень про демобілізацію усіх призваних військовослужбовців та переведення усіх інституцій України на функціонування в умовах мирного часу Президент України не приймав.
Об'єктивна сторона адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 172-17 КУпАП, полягає у порушенні правил несення бойового чергування (бойової служби), встановлених для своєчасного виявлення і відбиття раптового нападу на Україну або для захисту та безпеки України, вчиненому в умовах особливого періоду.
Згідно з п. 14 розділу І Інструкції про організацію обліку, зберігання і видачі стрілецької зброї та боєприпасів у Збройних Силах України, затвердженої наказом Міністра оборони України № 359 від 29.06.2005, військовослужбовцям заборонено залишати стрілецьку зброю та боєприпаси без нагляду.
Об'єктивна сторона адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 172-19 КУпАП, полягає у порушенні правил поводження із зброєю, а також боєприпасами, вибуховими, іншими речовинами і предметами, що становлять підвищену небезпеку для оточення, а також з радіоактивними матеріалами, вчиненому в умовах особливого періоду.
Об'єктивна сторона адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 172-20 КУпАП, полягає, зокрема, у розпиванні алкогольних, слабоалкогольних напоїв або вживанні наркотичних засобів, психотропних речовин чи їх аналогів військовослужбовцями, військовозобов'язаними та резервістами під час проходження зборів на території військових частин, військових об'єктів, або поява таких осіб на території військової частини в нетверезому стані, у стані наркотичного чи іншого сп'яніння, або виконання ними обов'язків військової служби в нетверезому стані, у стані наркотичного чи іншого сп'яніння, а також відмова таких осіб від проходження огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння, вчинені особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню за такі самі порушення, або в умовах особливого періоду.
При цьому процедура огляду на стан сп'яніння військовослужбовців Збройних Сил України регламентована положеннями ст. 266-1 КУпАП та Порядком направлення військовозобов'язаних та резервістів під час проходження зборів, а також військовослужбовців Збройних Сил для огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, та проведення такого огляду, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України № 32 від 12.01.2024 (далі за текстом - Порядок).
Відповідно до ч. 1, 2 ст. 266-1 КУпАП та п. 3 Порядку військовозобов'язані та резервісти під час проходження зборів, а також військовослужбовці Збройних Сил України, щодо яких є підстави вважати, що вони перебувають у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, підлягають огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції.
Огляд військовозобов'язаних та резервістів під час проходження зборів, а також військовослужбовців Збройних Сил України на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, щодо яких є підстави вважати, що вони у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, виконують обов'язки військової служби або перебувають на території військових частин, проводиться посадовою особою, уповноваженою на те начальником органу управління Військової служби правопорядку у Збройних Силах України або командиром (начальником) військової частини (установи, організації, підприємства, закладу, підрозділу), іншого утвореного відповідно до законів України військового формування, а також правоохоронного органу спеціального призначення, з використанням спеціальних технічних засобів та тестів.
Пункти 6, 7 Порядку та ч. 6 ст. 266-1 КУпАП визначають, що уповноважена посадова особа, яка проводить огляд, застосовує спеціальні технічні засоби відеозапису. Матеріали відеозапису обов'язково долучаються до протоколу про адміністративне правопорушення. У разі неможливості застосування спеціальних технічних засобів відеозапису такий огляд проводиться у присутності двох свідків.
Результати огляду, проведеного уповноваженою посадовою особою, зазначаються в акті огляду на стан сп'яніння.
У разі встановлення факту перебування у стані сп'яніння результати огляду, проведеного уповноваженою посадовою особою, зазначаються у протоколі про адміністративне правопорушення, до якого долучається акт огляду на стан сп'яніння.
У разі незгоди військовозобов'язаного та резервіста під час проходження зборів, а також військовослужбовця Збройних Сил України на проведення огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, уповноваженими особами з використанням спеціальних технічних засобів та тестів або у разі незгоди з його результатами огляд проводиться в закладах охорони здоров'я (ч. 4 ст. 266-1 КУпАП).
Так само і п. 8 Порядку визначає, що військовослужбовець/військовозобов'язаний, який відмовився від проведення огляду уповноваженою посадовою особою з використанням спеціального технічного засобу і тесту або не висловив згоду з його результатами, направляється відповідним командиром (начальником) для проведення огляду до відповідного закладу охорони здоров'я.
Лікар, що проводив у закладі охорони здоров'я огляд військовослужбовця/військовозобов'язаного, складає за його результатами акт медичного огляду та висновок (п. 8 Порядку).
Відповідно до п. 11 Порядку у разі відмови військовослужбовця/військовозобов'язаного від проведення огляду в закладі охорони здоров'я уповноважена посадова особа із застосуванням технічних засобів відеозапису, а в разі неможливості застосування таких засобів - у присутності двох свідків складає протокол про адміністративне правопорушення, в якому зазначає ознаки сп'яніння і дії військовослужбовця/військовозобов'язаного щодо ухилення від огляду.
Згідно з ч. 9 ст. 266-1 КУпАП огляд військовозобов'язаних та резервістів під час проходження зборів, а також військовослужбовців Збройних Сил України на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, проведений з порушенням вимог цієї статті, вважається недійсним.
Так, суд встановив, що згідно з наказом командира військової частини НОМЕР_1 (по стройовій частині) № 175 від 20.06.2024 та згідно з наказом командира військової частини НОМЕР_1 (по стройовій частині про склад добового наряду) № 254 НР від 11.09.2024 молодший сержант ОСОБА_1 , який проходить військову службу за мобілізацією, в АДРЕСА_2 заступив в добовий наряд з 18 год. 00 хв. 12.09.2024 до 18 год. 00 хв. 13.09.2024. У подальшому 13.09.2024 о 00 год. 40 хв. черговий по автопарку молодший сержант ОСОБА_1 під час перебування у добовому наряді в умовах особливо періоду самовільно залишив місце несення вартової служби.
Також суд встановив, що згідно з наказом командира військової частини НОМЕР_1 № 254 НР від 11.09.2024 молодший сержант ОСОБА_1 , який проходить військову службу за мобілізацією, в АДРЕСА_2 заступив в добовий наряд черговим автопарку зі зброєю, а саме з автоматом АКМ серії НОМЕР_3 . 13.09.2024 приблизно о 00 год. 40 хв. молодший сержант ОСОБА_1 в умовах особливого періоду самовільно покинув місце служби в добовому наряді, залишивши видану йому стрілецьку зброю автомат АКМ серії НОМЕР_3 без нагляду. Автомат АКМ серії НОМЕР_3 , який перебував без нагляду, у подальшому був виявлений черговим по військовій частині НОМЕР_1 майором ОСОБА_2 .
Крім цього, суд встановив, що молодший сержант ОСОБА_1 , який проходить військову службу за мобілізацією, 13.09.2024 приблизно о 03 год. 20 хв. під час виконання обов'язків військової служби в АДРЕСА_2 в умовах особливого періоду перебував у стані алкогольного сп'яніння. Огляд на стан алкогольного сп'яніння проводився у медичному закладі КНП «Тернопільський обласний медичний центр соціально-небезпечних захворювань» Тернопільської обласної ради, де визначено рівень алкоголю в організмі 0,39 проміле та встановлений діагноз «Розлад психіки і поведінки внаслідок вживання алкоголю. Гостра інтоксикація неускладнена».
Крім визнання вини ОСОБА_1 , факт вчинення останнім адміністративних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 172-17, ч. 2 ст. 172-19, ч. 3 ст. 172-20 КУпАП, підтверджується сукупністю доказів, а саме:
- випискою із медичної карти амбулаторного (стаціонарного) хворого № 113 від 13.09.2024, виданої КНП «ТОМЦСНЗ» ТОР, де встановлено діагноз: «Розлад психіки і поведінки внаслідок вживання алкоголю. Гостра інтоксикація неускладнена»;
- письмовими поясненнями ОСОБА_2 від 13.09.2024;
- письмовими поясненнями ОСОБА_3 від 13.09.2024;
- письмовими поясненнями ОСОБА_4 від 13.09.2024;
- витягом з наказу командира військової частини НОМЕР_1 (по стройовій частині) № 175 від 20.06.2024;
- наказом командира військової частини НОМЕР_1 (по стройовій частині про склад добового наряду) № 254 НР від 11.09.2024;
- копією розкладу постів патруля № 2 від ВТЗ А4912 від 12.09.2024;
- копією з журналу перевірки несення служби;
- копією відомостей патруля № 2 від ВТЗ з 12.09.2024 по 13.09.2024.
Крім цього, обставини, встановлені у судовому засіданні, узгоджуються з даними, які містяться в протоколах про військове правопорушення № 78/А4912 від 14.09.2024, № 54 від 13.09.2024 та № 77/А4912 від 14.09.2024. При цьому такі протоколи складені із дотриманням вимог КУпАП, містять всі необхідні реквізити, підписані особою, яка склала протокол, та особою, яка притягається до адміністративної відповідальності.
За таких обставин, оцінивши докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю, суд доходить висновку про те, що в діях ОСОБА_1 наявний склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 172-17 КУпАП, а саме: порушення правил несення бойового чергування, встановлених для своєчасного виявлення і відбиття раптового нападу на Україну або для захисту та безпеки України, вчинене в умовах особливого періоду, а також склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 172-19 КУпАП, а саме: порушення правил поводження із зброєю, вчинене в умовах особливого періоду, а також склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 172-20 КУпАП, а саме: виконання військовослужбовцем обов'язків військової служби у нетверезому стані, вчинене в умовах особливого періоду.
Відтак ОСОБА_1 слід притягнути до адміністративної відповідальності та накласти на нього адміністративне стягнення.
Обираючи вид та розмір адміністративного стягнення, суд відповідно до ст. 33, 34, 35 КУпАП приймає до уваги характер вчинених правопорушень, особу порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність.
Також суд враховує вимоги ч. 2 ст. 36 КУпАП, згідно з якими, якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених. При цьому санкції ч. 2 ст. 172-17, ч. 2 ст. 172-19, ч. 3 ст. 172-20 КУпАП передбачають однакове стягнення за вчинення даних адміністративних правопорушень, а відтак стягнення має бути накладене у межах такої санкції.
Так, ОСОБА_1 є військовослужбовцем.
Обставини, що пом'якшують відповідальність, відсутні.
Обставини, що обтяжують відповідальність, відсутні.
З урахуванням викладеного суд доходить переконання, що на ОСОБА_1 слід накласти адміністративне стягнення у виді штрафу в максимальному розмірі, визначеному санкцією статті, оскільки це буде достатнім та необхідним для виховання правопорушника та запобігання вчиненню ним нових правопорушень.
Також суд враховує, що відповідно до п. 12 ч. 1 ст. 5 Закону України «Про судовий збір» від сплати судового збору під час розгляду справи в усіх судових інстанціях звільняються військовослужбовці, військовозобов'язані та резервісти, які призвані на навчальні (або перевірочні) та спеціальні збори, - у справах, пов'язаних з виконанням військового обов'язку, а також під час виконання службових обов'язків, а тому не вбачає підстав для стягнення з ОСОБА_1 судового збору за розгляд цієї справи.
Керуючись ст. 27, 33-36, 172-17, 172-19, 172-20, 245, 251-252, 283-285, 287, 289, 294 КУпАП, суддя
Об'єднати в одне провадження справу № 607/19978/24; провадження № 3/607/8424/2024 про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 172-19 КУпАП, справу № 607/19981/24; провадження № 3/607/8426/2024 про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 172-20 КУпАП, справу № 607/19984/24; провадження № 3/607/8429/2024 про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 172-17 КУпАП, присвоївши об'єднаній справі єдиний номер справи № 607/19978/24; провадження № 3/607/8424/2024.
ОСОБА_1 визнати винуватим у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 172-17, ч. 2 ст. 172-19, ч. 3 ст. 172-20 КУпАП, та накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу в дохід держави в розмірі двох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 34000 (тридцять чотири тисячі) гривень.
Постанова судді у справах про адміністративне правопорушення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Постанова судді у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником протягом десяти днів з дня винесення постанови до Тернопільського апеляційного суду через Тернопільський міськрайонний суд Тернопільської області.
СуддяІ. В. Марциновська