Спарва№ 308/11995/24
23.09.2024 м. Ужгород
Суддя Ужгородського міськрайонного суду Закарпатської області Чепка В. В., розглянувши матеріали справи про адміністративне правопорушення, що надійшли з Ужгородського РУП ГУНП в Закарпатській області відносно
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, який проживає за адресою: АДРЕСА_1 , за ст. 173 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
встановив:
З протоколу про адміністративне правопорушення серії ВАД № 245033 від 10.07.2024 вбачається, що 21.06.2024, о 13 год. 30 хв., ОСОБА_1 за адресою: м. Ужгород, пл. Кирила і Мефодія, висловлювався нецензурною лайкою в бік громаднянина ОСОБА_2 та кидав каміння, внаслідок чого порушив громадський порядок та спокій громадян, чим вчинив правопорушення, передбачене ст. 173 КУпАП.
ОСОБА_1 у судові засідання не з'являвся, хоча про час і місце їх проведення був повідомлений своєчасно шляхом розміщення оголошення на сайті Ужгородського міськрайонного суду Закарпатської області.
Судові засідання у вказаній справі були призначені на 25.07.2024 на 8:15 год, на 05.08.2024 на 8:15 год., на 19.08.2024 на 8:10 год., 27.08.2024 на 11:00 год., 04.09.2024 на 09:00 год.
19.08.2024 було винесено постанову про застосування примусового приводу і доставки в судове засідання ОСОБА_1 27.08.2024 було повторно направлено лист до Ужгородського РУП ГУНП в Закарпатській області щодо виконання постанови осування примусового приводу і доставки в судове засідання ОСОБА_1
16.09.2024 до суду надійшли пояснення з Ужгородського РУП ГУНП в Закарпатській області про повернення ухвали без виконання.
Європейський Суд з прав людини у рішенні «Пономарьов проти України» від 3 квітня 2008 року наголосив, що «сторони в розумні інтервали часу мають вживати заходів, щоб дізнатись про стан відомого їм судового провадження». Крім того, враховуючи принцип судочинства, зазначений в практиці ЄСПЛ, яким визнано пріоритет публічного інтересу над приватним, суддя вважає за необхідне провести розгляд справи за відсутності особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, оскільки безпідставне умисне затягування справи нівелює завдання Кодексу України про адміністративне правопорушення.
Враховуючи викладене, вважаю за можливе провести розгляд справи у відсутності особи, яка притягається до адміністративної відповідальності.
Дослідивши та оцінивши наявні в матеріалах справи докази в їх сукупності та взаємозв'язку суд приходить до висновку, що в діях ОСОБА_1 наявний склад адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 173 КУпАП, що визначає склад адміністративного правопорушення, яке полягає у дрібному хуліганстві, тобто нецензурна лайка в громадських місцях, образливе чіпляння до громадян та інші подібні дії, що порушують громадський порядок і спокій громадян. Дії ОСОБА_1 за ознаками ст. 173 КУпАП кваліфіковані правильно.
Диспозиція ст. 173 КУпАП визначає склад адміністративного правопорушення, яке полягає у дрібному хуліганстві, тобто нецензурна лайка в громадських місцях, образливе чіпляння до громадян та інші подібні дії, що порушують громадський порядок і спокій громадян.
Згідно з положеннями ст. 280 КУпАП, суддя при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення за ст.173КУпАП підтверджується протоколом про адміністративне правопорушення серія ВАД № 245033 від 10.07.2024, письмовими поясненнями ОСОБА_1 та ОСОБА_2 , рапортом працівника поліції.
Разом з тим, відповідно до ч. 7 ст. 38 КУпАП у разі закриття кримінального провадження, але за наявності в діях порушника ознак адміністративного правопорушення, адміністративне стягнення може бути накладено не пізніш як через три місяці з дня прийняття рішення про закриття кримінального провадження.
Згідно з п. 7 ст. 247 КУпАП провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю якщо на момент розгляду справи про адміністративне правопорушення закінчилися строки, передбачені статтею 38 цього Кодексу.
Беручи до уваги, що адміністративне правопорушення було вчинено 21.06.2024 та на момент розгляду справи закінчився встановлений ч. 7 ст. 38 КУпАП тримісячний строк для накладення адміністративного стягнення, вважаю, що провадження в даній справі слід закрити, у зв'язку з закінченням на момент розгляду справи строків накладення адміністративного стягнення.
Керуючись ст. 38, 44, 247, 283-285, 287-291 Кодексу України про адміністративні правопорушення, суд
постановив:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 173 КУпАП та закрити провадження по справі на підставі п. 7 ч. 1 ст. 247 КУпАП України, у зв'язку зі спливом строку притягнення до адміністративної відповідальності.
Постанова про адміністративне правопорушення може бути оскаржена до Закарпатського апеляційного суду через Ужгородський міськрайонний суд Закарпатської області протягом десяти днів з дня її винесення.
Суддя В. В. Чепка