Житомирський апеляційний суд
Справа №278/2812/24 Головуючий у 1-й інст. Буткевич М. І.
Номер провадження №33/4805/988/24
Категорія ч.1 ст.130 КУпАП Доповідач Микитюк О. Ю.
23 вересня 2024 року м.Житомир
Суддя Житомирського апеляційного суду Микитюк О.Ю., розглянувши у письмовому провадженні в м. Житомирі апеляційну скаргу ОСОБА_1 на постанову Житомирського районного суду Житомирської області від 28 травня 2024 року у справі про адміністративні правопорушення, передбачені ч.1 ст.130 КУпАП,
встановив:
Постановою Житомирського районного суду Житомирської області від 28 травня 2024 року ОСОБА_1 визнано винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.130 КУпАП, на нього накладено адміністративне стягнення у вигляді штрафу у розмірі 17000 грн. з позбавленням права керування транспортними засобами строком на 1 рік. Стягнуто з ОСОБА_1 на користь держави 605,60 грн. судового збору.
ОСОБА_1 в апеляційній скарзі просить скасувати постанову, провадження у справі закрити у зв'язку з відсутністю в діях складу адміністративного правопорушення. Зазначає, що транспортним засобом не керував, від огляду не відмовлявся, працівники поліції безпідставно застосували фізичну силу та провели поверхневий огляд, відмовили в ознайомлені з відеоматеріалами, не надали можливості скористатись правовою допомогою адвоката. Протокол про адміністративне правопорушення складено без дотримання вимог ст.256 КУпАП. Вина не доведена.
Будучи належно повідомленим про час і місце розгляду справи, ОСОБА_1 в судове засідання не з'явився, заяв та клопотань не подав. Перешкоди для апеляційного розгляду справи відсутні.
Перевіривши матеріали справи про адміністративне правопорушення, дослідивши доводи апеляційної скарги, приходжу до наступного висновку.
Керування транспортними засобами особами в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, тягне за собою адміністративну відповідальність, передбачену ч. 1 ст. 130 КУпАП.
Згідно п.2.5 ПДР водій повинен на вимогу працівника поліції пройти в установленому порядку медичний огляд для визначення стану алкогольного сп'яніння, впливу наркотичних чи токсичних речовин.
Відповідно до пункту 2.9 «а» Правил, водієві забороняється керувати транспортним засобом у стані алкогольного сп'яніння або перебуваючи під впливом наркотичних чи токсичних речовин.
Згідно зі ст.245 КУпАП України завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.
Як зазначено в ст.252 КУпАП, орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.
Згідно вимог ст.280 КУпАП орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на підставі яких у визначеному законом порядку встановлюється наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи та інших обставин справи, що мають значення для її правильного вирішення /ст. 251 КУпАП/.
Наявність у діях ОСОБА_1 складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.130 КУпАП, підтверджується: протоколом про адміністративне правопорушення серії ААД № 759624 від 12.05.2024, актом огляду на стан алкогольного сп'яніння з використанням спеціальних технічних засобів, направленням на огляд водія транспортного засобу з метою виявлення стану алкогольного сп'яніння, розпискою про інформування особи, яка підлягає огляду на стан сп'яніння, про порядок застосування спеціального технічного засобу, розпискою про роз'яснення прав та обов'язків, передбачених ст.63 КУ, ст.268 КУпАП, копією постанови серії ББА № 649795 від 12.05.2024, про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч.1ст.126, ч.5 ст.121 КУпАП, свідоцтвом про повірку законодавчо регульованого засобу вимірювальної техніки, відеозаписом.
З відеозаписів вбачається, що мопед під керування ОСОБА_1 було зупинено під час комендантської години. Виявивши у водія ознаки алкогольного сп'яніння, працівники поліції запропонували пройти огляд на місці зупинки, а також у найближчому медичному закладі, від чого він відмовився. Права та обов'язки,передбачені ст.63 КУ, ст.268 КУпАП, було роз'яснено.
Суддя місцевого суду дав належну оцінку всім доказам і зробив обґрунтований висновок про наявність в діях ОСОБА_1 складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.130 КУпАП.
При апеляційному перегляді не встановлено порушення судом першої інстанції норм процесуального права чи неправильного застосування норм матеріального права. Доводи апеляційної скарги висновків суду не спростовують. Медичний висновок про проходження ОСОБА_1 медичного огляду за його зверненням не може бути взятий до уваги, оскільки огляд проведено без дотримання вимог ч.4 ст.266 КУпАП - більше, чим через дві години після виявлення правопорушення та без присутності поліцейського. Підстави для скасування постанови відсутні.
Керуючись ст. ст.293,294 КУпАП, суд
постановив:
Апеляційну скаргу ОСОБА_1 залишити без задоволення, а постанову Житомирського районного суду Житомирської області від 28 травня 2024 року без змін.
Постанова набирає законної сили негайно після її винесення, є остаточною і оскарженню не підлягає.
Суддя: О.Ю.Микитюк