Справа № 524/9739/24
Номер провадження 1-в/524/215/24
24.09.2024 року Автозаводський районний суд м. Кременчука в складі:
Головуючої - судді ОСОБА_1 ,
при секретарі - ОСОБА_2
за участі представника Кременчуцького РУП - ОСОБА_3 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Кременчуці в залі суду подання начальника Кременчуцького районного управління поліції ГУНП в Полтавській області про встановлення адміністративного нагляду стосовно ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця м. Кременчука, Полтавської області, проживає: АДРЕСА_1 , раніше судимого: 01.03.2006 р. Автозаводським районним судом м. Кременчука за ч. 2 ст.296 КК України до 2-х років обмеження волі.
-30.01.2008 р. Автозаводським районним судом м. Кременчука за ч. 2 ст.289 КК України до 3 років позбавлення волі. Звільнений з Полтавського ВК (64) 03.02.2010 року, умовно-достроково на невідбутий термін: 10 місяців 17 днів.
-02.11.2010 р. Автозаводським районним судом м. Кременчука за ч. 1 ст.185, ч.2 ст. 185, ст. 70 КК України до 3 років позбавлення волі. Звільнений з Кременчуцького ВК (№ 69) 31.01.2014 року, по відбуттю строку покарання.
-16.06.2015 р. Автозаводським районним судом м. Кременчука за ч.2 ст.187 КК України до 7 років позбавлення волі. 29.09.2015 року Апеляційний суд Полтавської області перекваліфікував дії ОСОБА_4 з ч.2 ст. 187 на ч.2 ст. 186 КК України до покарання у виді 4 років позбавлення волі.
-03.08.2018 р. Автозаводським районним судом м. Кременчука за ч.2 ст. 115 КК України до 8 років позбавлення волі. Звільнений з Кіровоградського ВК (6) 12.06.2024 року, умовно-достроково невідбутий термін: 2 роки 16 днів.
Начальник Кременчуцького районного управління поліції ГУНП в Полтавській області звернувся до Автозаводського районного суду м. Кременчука з поданням про встановлення адміністративного нагляду відносно ОСОБА_4 терміном на один рік, мотивуючи подання тим, що останній будучи раніше засудженим до позбавлення волі за вчинення тяжких та особливо тяжких злочинів, судимість якого не знята та не погашена, підпадає під дію Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», перебуваючи під адміністративним наглядом, незважаючи на попередження органів внутрішніх справ, систематично порушує громадський порядок і права інших громадян, на шлях виправлення не став і протягом року скоїв наступні правопорушення.
ОСОБА_4 вчинив адміністративне правопорушення за ч.1 ст.178 КУпАП, у зв'язку із чим постановою від 14.07.2023 р. притягнутий до адміністративної відповідальності у виді штрафу в розмірі 51 грн.
16.07.2024 р. гр. ОСОБА_4 зроблено попередження про те, якщо він не припинить порушувати громадський порядок, права інших громадян або вчиняти інші правопорушення відносно нього буде встановлено адміністративний нагляд.
Проте, незважаючи на зроблене попередження, 19.08.2024 р. гр. ОСОБА_4 вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 173-2 КУпАП, у зв'язку із чим адміністративна справа направлена до Автозаводського районного суду м. Кременчука для прийняття рішення.
22.08.2024 р. гр. ОСОБА_4 зроблено повторне попередження про те, якщо він не припинить порушувати громадський порядок, права інших громадян або вчиняти інші правопорушення відносно нього буде встановлено адміністративний нагляд.
Незважаючи на зроблене попередження, 28.08.2024 р. гр. ОСОБА_4 вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 175-1 КУпАП, у зв'язку із чим постановою від 28.08.2024 року Кременчуцького РУП ГУНП в Полтавській області притягнутий до адміністративної відповідальності у виді попередження.
28.08.2024 р. гр. ОСОБА_4 зроблено повторне попередження про те, якщо він не припинить порушувати громадський порядок, права інших громадян або вчиняти інші правопорушення відносно нього буде встановлено адміністративний нагляд.
За викладених обставин, ініціатор подання вважає доцільним встановлення відносно раніше засудженого ОСОБА_4 адміністративного нагляду терміном на один рік та встановити наступні обмеження - заборонити перебування у визначених місцях м. Кременчука (або іншого населеного пункту у випадку зміни у встановленому законом порядку місця мешкання), а саме заборонити перебування у місцях реалізації алкогольних напоїв на розлив: кафе, бари, ресторани м. Кременчука; з??обов'язати реєструватись в органах національної поліції два рази на місяць у встановлений органами внутрішніх справ час та дні; заборонити виїзд в особистих справах за межі м. Кременчука (або іншого населеного пункту у випадку зміни у встановленому законом порядку місця мешкання).
Представник Кременчуцького районного відділення поліції ГУНП в Полтавській області ОСОБА_3 в судовому засіданні подання підтримав з мотивів, наведених у поданні, просив суд подання задовольнити.
ОСОБА_4 в судовому засіданні проти задоволення подання та встановлення відносно нього адміністративного нагляду не заперечував.
Вислухавши пояснення представника Кременчуцького районного відділення поліції ГУНП в Полтавській області, засудженого ОСОБА_4 , вивчивши та проаналізувавши матеріали справи, суд прийшов до наступних висновків.
Згідно із ст.2 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» адміністративний нагляд встановлюється з метою запобігання вчиненню злочинів окремими особами, звільненими з місць позбавлення волі, і здійснення виховного впливу на них.
Згідно із ст.3 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», адміністративний нагляд може бути встановлений щодо повнолітніх осіб, зокрема, засуджених до позбавлення волі за тяжкі, особливо тяжкі злочини або засуджених два і більше разів до позбавлення волі за умисні злочини, якщо вони після відбування покарання або умовно-дострокового звільнення від відбування покарання, незважаючи на попередження органів Національної поліції, систематично порушують громадський порядок і права інших громадян, вчиняють інші правопорушення.
Відповідно до ст.6 згаданого Закону, адміністративний нагляд встановлюється терміном від одного року до двох років і не може перевищувати термінів, передбачених законом для погашення або зняття судимості. У разі,коли є підстава вважати,що особа, щодо якої встановлено адміністративний нагляд,залишається небезпечною для суспільства, адміністративний нагляд за поданням відповідного органу Національної поліції може бути продовжено у визначеному цим Законом порядку кожного разу ще на шість місяців, але не більше терміну, передбаченого законом для погашення або зняття судимості. Термін адміністративного нагляду починається з дня оголошення особі постанови судді про встановлення адміністративного нагляду.
Згідно ст. 10 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» до осіб, щодо яких встановлено адміністративний нагляд, за постановою суду можуть бути застосовані частково або у повному обсязі такі обмеження:
а) заборона виходу з будинку (квартири) у визначений час, який не може перевищувати восьми годин на добу;
б) заборона перебування у визначених місцях району (міста);
в) заборона виїзду чи обмеження часу виїзду в особистих справах за межі району (міста);
г) реєстрація в міліції від одного до чотирьох разів на місяць.
З огляду на викладене, враховуючи, що після звільнення з місць позбавлення волі ОСОБА_4 було неодноразово притягнуто до адміністративної відповідальності та кожного разу, під особистий підпис, останньому виносились офіційні попередження про можливість встановлення стосовно нього адміністративного нагляду, які позитивних результатів зміни поведінки не мали, офіційно не працює, порушує громадський порядок, суд вважає внесене начальником Кременчуцького РУП ГУНП в Полтавській області подання обґрунтованим.
Керуючись ст. 3 п. "В" Закону України про адміністративний нагляд за особами звільненими з місць позбавлення волі, суд-
Подання начальника Кременчуцького районного управління поліції ГУНП в Полтавській області про встановлення адміністративного нагляду стосовно ОСОБА_4 - задовольнити.
Встановити відносно ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , адміністративний нагляд строком на 1 (один) рік з наступними обмеженнями:
1.Заборонити перебування у визначених місцях м. Кременчука (або іншого населеного пункту у випадку зміни у встановленому законом порядку місця мешкання), а саме заборонити перебування у місцях реалізації алкогольних напоїв на розлив: кафе, бари, ресторани м. Кременчука.
2. Зобов"язати ОСОБА_4 реєструватись в органах національної поліції три рази на місяць у встановлений органами внутрішніх справ час та дні.
3. Заборонити виїзд в особистих справах за межі м. Кременчука (або іншого населеного пункту у випадку зміни у встановленому законом порядку місця мешкання).
Постанову направити до Кременчуцького РУП ГУ НП в Полтавській області для виконання.
На постанову може бути подана апеляція до Полтавського апеляційного суду протягом 7 діб.
Суддя ОСОБА_5