Постанова від 24.09.2024 по справі 373/2325/18

Справа № 373/2325/18

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

24 вересня 2024 року м. Переяслав

Переяслав-Хмельницький міськрайонний суд Київської області в складі:

головуючого - судді ОСОБА_1

секретаря судових засідань ОСОБА_2

представника ВП№1 Бориспільського РУП ГУ НП в Київській області ОСОБА_3

засудженого ОСОБА_4

розглянувши у відкритому судовому засіданні подання начальника ВП№1 Бориспільського РУП ГУ НП в Київській області відносно

ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця с. Хоцьки, Переяслав-Хмельницького району, Київської області, гр. України, українця, не працюючого, засудженого 24.04.2019 року Переяслав-Хмельницьким міськрайонним судом Київської області за вчинення кримінальних правопорушень передбачених ч.1, ч. 2 ст. 309 та ч. 2 ст.185 КК України, із застосуванням ст.ст 70, 71 КК України, до покарання у вигляді позбавлення волі строком на строк 4 (чотири) роки 6 (шість) місяців,

про продовження адміністративного нагляду,

ВСТАНОВИВ:

Відповідно до подання начальника ВП№1 Бориспільського РУП ГУ НП в Київській області, до ОСОБА_4 , який звільнився з ДУ «Білоцерківська ВК №35», ухвалою Білоцерківського міськрайонного суду Київської області від 24.10.2023 було встановлено адміністративний нагляд терміном 1 рік.

По прибуттю до постійного місця проживання ( АДРЕСА_1 ), змінив адресу проживання. На даний час проживає за адресою АДРЕСА_2 .

За час перебування під адміністративним наглядом ОСОБА_4 допускав порушення обмежень адміністративного нагляду (допускав неявки у ВП для реєстрації та залишав місце проживання в часи встановленої ухвалою суду заборони.

Крім того, ОСОБА_4 неодноразово притягувався до адміністративної відповідальності за вчинення адміністративних правопорушень, а саме: 09.01.2024 за ч. 1 ст. 187 КУпАП, 17.01.2024 за ч.ч. 1,2 ст. 187 КУпАП, 19.01.2024 за ч. 1 ст. 173-2 КУпАП, 23.01.2024 за ч.2 ст. 187 КУпАП, 04.03.2024 за ч. 2 ст. 187 КУпАП, 25.03.2024 за ч. 1 ст. 178 КУпАП, 26.03.2024 за ч.2 ст. 173-2 КУпАП, 21.04.2024 за ч. 2 ст. 178 КУпАП, 02.04.2024 за ч. 2 ст. 187 КУпАП, 24.04.2024 за ч. 2 ст. 173-2 КУпАП, 18.06.2024 за ч. 2 ст. 187 КУпАП, 06.06.2024 за ч. 2 ст. 187 КУпАП, 23.07.2024 за ч. 2 ст. 187 КУпАП, 26.07.2024 за ч. 2 ст. 187 КУпАП, 12.08.2024 за ч. 2 ст. 187 КУпАП, 04.09.2024 за ч. 2 ст. 187 КУпАП.

В судовому засіданні представник ВП №1 Бориспільського РУП підтримав подання, просив його задовольнити, з підстав викладених у ньому. Вказав, що після звільнення з місць позбавлення волі, раніше засуджений ОСОБА_4 на шлях виправлення не став, зловживає спиртними напоями, порушує громадський порядок, вчиняє домашнє насильсьво. На попередження, щодо наслідків ведення такого способу життя не реагує.

ОСОБА_4 в судовому засіданні не заперечував проти задоволення подання, підтвердив обставини, викладені у ньому, додав, що роз'ясненні наслідки йому зрозумілі

Вислухавши думку представник ВП №1 Бориспільського РУП ГУ НП в Київській області, засудженого, дослідивши матеріали подання, суд вважає, що подання підлягає задоволенню з наступних підстав.

Відповідно до положень ст. 3 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» (далі по тексту - Закон) адміністративний нагляд встановлюється щодо осіб, яких було засуджено до позбавлення волі за тяжкі, особливо тяжкі злочини або засуджених два і більше разів до позбавлення волі за умисні злочини, якщо вони після відбування покарання або умовно-дострокового звільнення від відбування покарання, незважаючи на попередження органів Національної поліції, систематично порушують громадський порядок і права інших громадян, вчиняють інші правопорушення.

З огляду на зміст ст. 6 Закону адміністративний нагляд встановлюється у визначеному статтею 5 цього Закону порядку терміном від одного року до двох років і не може перевищувати термінів, передбачених законом для погашення або зняття судимості. Для осіб, зазначених у пункті «ґ» статті 3 цього Закону, адміністративний нагляд встановлюється на строк до погашення судимості.

У разі, коли є підстава вважати, що особа, щодо якої встановлено адміністративний нагляд, залишається небезпечною для суспільства, адміністративний нагляд за поданням відповідного органу Національної поліції може бути продовжено у визначеному цим Законом порядку кожного разу ще на шість місяців, але не більше терміну, передбаченого законом для погашення або зняття судимості.

Порядок організації здійснення адміністративного нагляду за окремими особами, звільненими з місць позбавлення волі врегульовано Інструкцією про організацію здійснення адміністративного нагляду за особами, звільненими з місць позбавлення волі, затвердженою наказом Міністерства внутрішніх справ України, Державного департаменту України з питань виконання покарань від 4 листопада 2003 року №1303/203, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 15 січня 2004 року за №46/8645 (далі Інструкція).

Згідно з п. 6.1. Інструкції начальник міськ-, райвідділу внутрішніх справ під час здійснення адміністративного нагляду з урахуванням особи піднаглядного, його способу життя і поведінки направляє до суду подання, в тому числі, щодо продовження терміну адміністративного нагляду відповідно до частини другої статті 6 Закону.

Пунктами 4.3., 4.4. Інструкції передбачено, що у разі встановлення факту порушення громадського порядку або прав інших громадян, учинення інших правопорушень цією особою, дільничний інспектор міліції виносить письмове попередження особи, стосовно якої може бути встановлено адміністративний нагляд (додаток 10).

У разі, якщо особа, яка підпадає під дію Закону, незважаючи на письмове попередження органів внутрішніх справ продовжує порушувати громадський порядок і права інших громадян, учиняє інші правопорушення, за які чинним законодавством встановлена адміністративна відповідальність, дільничний інспектор міліції доповідає про це рапортом начальнику міськ-, райвідділу для прийняття рішення про доцільність встановлення за нею адміністративного нагляду.

На сьогодні ОСОБА_4 офіційно не працевлаштований, кількість скоєних ним адміністративних правопорушень, свідчить про небажання засудженого ставати на шлях виправлення.

Відповідно до ст. 12 КК України кримінальні правопорушення, за які було засуджено ОСОБА_4 (ч. 2 ст. 309 та ч. 2 ст. 185 КК України) - належать до категорії нетяжких злочинів. Кримінальне правопорушення передбачене ч. 1 ст. 309 КК України, належить до кримінальних проступків.

Пунктом 7 частини 1 статті 89 КК України передбачені строки погашення судимості для осіб, засуджених до позбавлення волі або основного покарання у виді штрафу за нетяжкий злочин, якщо вони протягом трьох років з дня відбуття покарання (основного та додаткового) не вчинять нового кримінального правопорушення.

Тобто, судимість ОСОБА_4 за вироком Переяслав-Хмельницького міськрайонного суду Київської області від 24.04.2019 року є непогашеною.

З огляду на матеріали подання ОСОБА_4 на протязі 2024 року 19 разів був притягнутий до адміністративної відповідальності за вчинення адміністративних правопорушень, передбачених частинами 1 та 2 статті 178, частинами 1 та 2 статті 187, частинами 1 та 2 статті 173-2-1 КУпАП та на нього були накладені адміністративні стягнення у вигляді штрафів.

ОСОБА_4 неодноразово попереджався про те, що у разі продовження порушення громадського порядку та прав інших громадян, відносно нього може бути встановлено адміністративний нагляд із застосуванням обмежень, визначених Законом..

ОСОБА_4 за місцем проживання характеризується посередньо. Періодично зловживає спиртними напоями.

Оскільки ОСОБА_4 був засуджений до позбавлення волі за умисний злочин, та звільнившись із місць позбавлення волі, незважаючи на неодноразові попередження органів внутрішніх справ, порушує громадський порядок, зловживає спиртними напоями, що свідчить про обґрунтованість подання, то слід дійти висновку щодо необхідності встановлення відносно нього адміністративного нагляду з метою його виправлення та перевиховання строком на шість місяців.

На підставі викладеного керуючись ст.ст. 3-5 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, які звільнились з місць позбавлення волі», суд

ПОСТАНОВИВ:

Продовжити адміністративний нагляд відносно ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 строком на 6 місяців із наступними обмеженнями:

1. Знаходитись щоденно за місцем свого мешкання: АДРЕСА_2 з 22.00 год. до 06.00 год. наступного дня, крім випадків знаходження на роботі або навчанні (з обов'язковим наданням підтверджуючої довідки).

2. Зобов'язати ОСОБА_4 з'являтись кожного понеділка для реєстрації до ВП№1 Бориспільського РУП ГУ НП в Київській області.

3. Заборонити ОСОБА_4 відвідувати ресторани, бари, кафе, магазини, торгові точки де реалізуються на розлив спиртні напої, розташовані на території Бориспільського району Київської області.

Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного суду протягом семи діб з дня її проголошення.

СУДДЯ: ОСОБА_5