вул. Димитрія Ростовського, 35, смт Макарів, Бучанський район, Київська область, 08001, тел/факс (04578) 5-13-39, e-mail inbox@mk.ko.court.gov.ua
"23" вересня 2024 р. Справа № 370/2354/24
Провадження № 3/370/1356/24
Суддя Макарівського районного суду Київської області Сініцина О. С.,
із секретарем судового засідання - Гребінської Н. П.,
за участі: прокурора - Васильєвої О. В.,
особи, яка притягується до адміністративної відповідальності - ОСОБА_1 ,
розглянувши матеріали справи, скеровані Управлінням стратегічних розслідувань в Київській області Департаменту стратегічний розслідувань Національної поліції України, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, мешкає за адресою: АДРЕСА_1 , лікар-стоматолог, хірург Комунального некомерційного підприємства «Макарівська багатопрофільна лікарня інтенсивного лікування» Макарівської селищної ради член позаштатної постійно діючої військово-лікарської комісії третього відділу ІНФОРМАЦІЯ_2 ,
за вчинення адміністративного правопорушення пов'язаного з корупцією, передбаченого частиною першою статті 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
Зі змісту Протоколу про вчинення адміністративного правопорушення, пов'язаного з корупцією від 30 липня 2024 року № 2942 вбачається, що ОСОБА_1 як член позаштатної військово-лікарської комісії ІНФОРМАЦІЯ_2 і підпорядкованих відділів (далі - ВЛК) Комунального некомерційного підприємства «Макарівська багатопрофільна лікарня інтенсивного лікування» Макарівської селищної ради (далі - КНП «Макарівська БЛІЛ МСР) та відповідно до підпункту «ґ» пункту 2 частини першої статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» від 14 жовтня 2014 року № 1700-VII (далі - Закон № 1700) як суб'єкт на якого поширюється дія Закону № 1700, несвоєчасно 05 квітня 2024 року без поважних причин подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2023 рік, чим порушив вимоги частини першої статті 45 Закону № 1700, вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке встановлена частиною першою статті 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
У судовому засіданні ОСОБА_1 свою вину у вчиненні адміністративного правопорушення, встановленого частиною першою статті 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення визнав.
Прокурор обставини, викладені у протоколі про вчинення адміністративного правопорушення, підтримала, та висловила думку визнати ОСОБА_1 винуватим у вчиненні правопорушення та застосувати покарання у вигляді штрафу в мінімальному розмірі.
Заслухавши пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , прокурора, дослідивши письмові докази у їх сукупності, суд дійшов до таких висновків.
Відповідно до наказу директора КНП «Макарівська БЛІЛ МСР» від 01 березня 2023 року № 32ос ОСОБА_1 переведено на 0,25 посади лікаря-стоматолога-хірурга поліклінічного відділення з 01 березня 2023 року.
На виконання Розпорядження Бучанської державної адміністрації Київської області від 15 грудня 2023 року № 229 «Про організацію та діяльність у 2024 році позаштатних постійно діючих військово-лікарських комісій ІНФОРМАЦІЯ_2 та підпорядкованих відділів», на підставі наказу КНП «Макарівська БЛІЛ МСР» від 01 січня 2024 року № 5 для забезпечення проведення медичних оглядів військовозобов'язаних у Макарівській селищній територіальній громаді створено позаштатну постійно діючу ВЛК в основному складі та в резервному складі. ОСОБА_1 призначено членом комісії до резервного складу.
Відповідно до підпункту «ґ» пункту 2 частини першої статті 3 Закону № 1700 голови та члени медико-соціальних експертних комісій, а також голови, їх заступники, члени та секретарі позаштатних постійно діючих військово-лікарських і лікарсько-льотних комісій, які при цьому не є особами, зазначеними у пункту 1 частини першої цієї статті є особами, які для цілей цього Закону прирівнюються до осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування. Тобто ОСОБА_1 є суб'єктом на якого поширюється дія Закону № 1700.
Особи, зокрема, зазначені у підпункті «ґ» пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, зобов'язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством (частина перша статті 45 Закону № 1700).
У відповідності до зазначених приписів Закону № 1700 на підставі наказу директора КНП «Макарівська БЛІЛ МСР» від 19 лютого 2024 року № 42 ОСОБА_1 був ознайомлений щодо обов'язку подання декларації про доходи особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування до 31 березня.
Зокрема, декларацію про доходи особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2023 рік необхідно було подати до 01 квітня 2024 року.
Однак, відповідно до публічної частини Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування ОСОБА_1 подав щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2023 рік, лише 05 квітня 2024 року о 10 год 12 хв, тобто несвоєчасно.
Правопорушення, пов'язане з корупцією - діяння, що не містить ознак корупції, але порушує встановлені цим Законом вимоги, заборони та обмеження, вчинене особою, зазначеною у частині першій статті 3 цього Закону, за яке законом встановлено кримінальну, адміністративну, дисциплінарну та/або цивільно-правову відповідальність (абзац дванадцяти частини першої статті 1 Закону № 1700).
За частиною першою статті 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення відповідальність настає за несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
У примітці до статті 172-6 КУпАП зазначено, що суб'єктом правопорушень у цій статті є особи, які відповідно до частин першої та другої статті 45 Закону України «Про запобігання корупції» зобов'язані подавати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування. Тобто, ОСОБА_1 є суб'єктом відповідальності за порушення вимог фінансового контролю.
Таким чином, у діях ОСОБА_1 є склад адміністративного правопорушення за частиною першою статті 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення, що підтверджується зібраними та перевіреними в судовому засіданні доказами.
Ураховуючи характер вчиненого правопорушення, особу правопорушника, щире каяття, суд дійшов висновку, що на ОСОБА_1 необхідно накласти адміністративне стягнення у межах санкції частини першої статті 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення у виді штрафу у розмірі п'ятдесяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян.
Згідно із статтею 401 Кодексу України про адміністративні правопорушення судовий збір у провадженні про адміністративне правопорушення сплачується у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення особою, на яку накладено стягнення.
На підстави викладеного, керуючись статтями 40-1, частини першої 172-6, 247, 280, 283, 284 Кодексу України про адміністративні правопорушення, суддя
Визнати винним ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого частиною першою статті 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення та накласти адміністративне стягнення у виді штрафу на користь держави у розмірі п'ятдесяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що складає 850 (вісімсот п'ятдесят) гривень.
Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , судовий збір на користь держави у розмірі 605 (шістсот п'ять) гривень 60 копійок.
Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного суду протягом десяти днів з дня її ухвалення через Макарівський районний суд Київської області.
Постанова набирає законної сили по закінченню строку на її оскарження, якщо вона не була оскаржена. В інакшому разі після її перегляду апеляційним судом.
Суддя О.С. Сініцина