Справа № 164/2275/24
п/с 1-кс/164/541/2024
24 вересня 2024 року Селище Маневичі
Слідчий суддя Маневицького районного суду Волинської області ОСОБА_1 , з участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 , прокурора ОСОБА_3 , розглянув у відкритому судовому засіданні клопотання від 18 вересня 2024 року слідчого ОСОБА_4 , погоджене з прокурором ОСОБА_3 , у кримінальному провадженні, внесеному в Єдиний реєстр досудових розслідувань за № 12024030540000228 від 15 липня 2024року, про тимчасовий доступ до речей і документів, які містять у собі охоронювану законом таємницю.
Клопотання надійшло до суду 19 вересня 2024 року.
В ході проведення досудового розслідування встановлено, що 09.07.2024 приблизно о 15 год. 22 хв. невідома особа діючи умисно, з корисливих мотивів, з метою незаконного заволодіння чужим майном, незаконно заволоділа грошовими коштами ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , в загальній сумі 10 125 грн., які були зняті із банківської картки п'ятьма транзакціями № НОМЕР_1 (рахунок № НОМЕР_2 ), при цьому заподіявши потерпілій майнової шкоди на вказану суму.
Встановлено, що 9 липня 2024 року грошові кошти потерпілої ОСОБА_5 перераховувались на картку № НОМЕР_3 .
15 липня 2024 року відомості про дане кримінальне правопорушення внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12024030540000228 з попередньою правовою кваліфікацією за ч. 4 ст. 190 КК України.
Для встановлення обставин вчинення кримінального правопорушення, прокурор ОСОБА_3 просив надати тимчасовий доступ до документів, які перебувають у володінні АТ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » ( АДРЕСА_1 ) з можливістю ознайомлення та вилучення копій документів у відділенні АТ « ІНФОРМАЦІЯ_2 », що за адресою: АДРЕСА_2 , заперіод часу з 00 годин 00 хвилин 09.07.2024 по 24.09.2024, а саме до інформації по картковому рахунку № НОМЕР_3 .
Клопотання про тимчасовий доступ до речей та документів відповідає вимогам ст. 160 КПК України.
В судовому засіданні встановлено, що документи, та речі з клопотанням про тимчасовий доступ, які містять у собі охоронювану законом таємницюдо яких звернувся прокурор знаходяться у володінні АТ « ІНФОРМАЦІЯ_2 », що знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 з можливістю ознайомлення та вилучення копій документів у відділенні АТ « ІНФОРМАЦІЯ_2 », що за адресою: АДРЕСА_2 . Вказані речі та документи не відносяться до документів, до яких заборонено доступ відповідно до ст. 161 КПК України, мають суттєве значення для встановлення обставин вчинення кримінального правопорушення та осіб, які причетні до його вчинення.
Слідчий суддя рахує за необхідне розглянути це клопотання без виклику представників АТ « ІНФОРМАЦІЯ_2 », у володінні якого знаходяться вищевказані відомості.
Слідчим ОСОБА_4 та прокурором ОСОБА_3 у поданому до суду клопотанні, а також прокурором ОСОБА_3 в судовому засіданні, доведені обставини, передбачені ч. 5-7 ст. 163 КПК України, а тому є всі підстави для часткового задоволення клопотання.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 110, 131-132, 159-166, 309, 369, 372, 395 КПК України, слідчий суддя, -
Клопотання старшого слідчого СВ ВП №1 (сел. Маневичі) Камінь-Каширського РВП ГУНП у Волинській області ОСОБА_4 , погоджене з прокурором Маневицького відділу Камінь-Каширської окружної прокуратури ОСОБА_3 - задовольнити частково.
Надати слідчому СВ ВП № 1 (сел. Маневичі) Камінь-Каширського РВП ГУНП у Волинській області майору поліції ОСОБА_6 ; старшому слідчому СВ ВП №1 (сел. Маневичі) Камінь-Каширського РВП ГУНП у Волинській області капітану поліції ОСОБА_4 ; слідчому СВ ВП №1 (сел. Маневичі) Камінь-Каширського РВП ГУНП у Волинській області старшому лейтенанту поліції ОСОБА_7 , заступнику начальника відділення поліції - начальнику СВ ВП №1 (сел. Маневичі) Камінь-Каширського РВП ГУНП у Волинській області старшому лейтенанту поліції ОСОБА_8 дозвіл на тимчасовий доступ до документів з можливістю їх вилучення (у вигляді електронних та друкованих копій), які містять охоронювану законом таємницю та знаходяться у володінні АТ « ІНФОРМАЦІЯ_3 », що за адресою: ( АДРЕСА_1 ), з можливістю вилучення їх копій (в паперовому виді та/або на електронних носіях) у відділенні АТ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » за адресою: АДРЕСА_2 , заперіод часу з 00 годин 00 хвилин 09.07.2024 по 24.09.2024, а саме до інформації по картковому рахунку № НОМЕР_3 , зокрема:
-руху коштів по вище вказаній картці (розгорнуту виписку/роздруківку), в т.ч. повну історію авторизацій за даною платіжною карткою, де саме, коли і яким чином були проведені банківські операції (інтернет банкінги, платіжні системи тощо), з повною щохвилинною розшифровкою платежів (дата і сума платежу, призначення платежу, відправник платежу, отримувач платежу, банківські установи отримувача та відправника, банка еквайра) та прив'язаних до нього платіжних карток;
- відомостей щодо повних анкетних даних власника рахунків, заяви на відкриття рахунків, документів, що посвідчують особу, ІПН код, фотознімків особи зроблених при відкритті рахунків;
- інформації щодо номера мобільного зв'язку, який прив'язаний до цих банківських (карткових) рахунків, за допомогою якого здійснювалось підтвердження платіжних операцій по рахунку;
- інформацію про прив'язку фінансового номеру власника цих рахунків до системи «24» із деталізацією часу реєстрації клієнта в системі та використання функцій по управлінню рахунком за допомогою інтернет-банкінгу;
- інформації щодо смс-повідомлень (дата та час), текст смс-повідомлень, які направлялись на номер мобільного зв'язку за допомогою якого здійснювалось підтвердження платіжних операцій по цих рахунках та відправлялись повідомлення з даного номера мобільного зв'язку для підтвердження здійснення платіжних операцій, по рахунках;
- ІР адреси і МАС адреси підключення до Інтернет-банкінгу, платіжної системи (онлайн-банкінгу) по вищевказаному банківському рахунку з інформацією про ІР-адреси і МАС-адреси комп'ютерів, «нікнейм», логін, електронну скриньку, з яких відбувалося з'єднання з системою, з зазначенням дати та часу;
- інформації щодо руху коштів з повним розшифруванням контрагентів та призначеннями платежів, зазначенням часу і дати, адреси розміщення банкоматів, терміналів, відділень фінансових установ, за допомогою яких здійснювалося зняття (перерахування) грошових коштів по даних карткових рахунках, даних про банківські установи та їх рахунки, з яких і на які перераховувались з вказаних карткових рахунків грошові кошти, призначення платежів, назв контрагентів, їх кодів, місце знаходження, номерів рахунків, на які перераховані в подальшому грошові кошти (у разі використання транзитних або інших рахунків для здійснення переказів грошових коштів, обов'язково вказати повний шлях проходження грошових коштів ініціатора та отримувача коштів);
- інформації та документів щодо здійснення розрахунково-касових операцій по вказаних банківських рахунках (про переказ та отримання коштів)
- грошові чеки, квитанції, фіскальні чеки, платіжні доручення із зазначенням адреси відділення банку, терміналу або банкомату, його номеру, часу вчинення банківської операції, суми виданих коштів з розшифровкою контрагентів, П.І.П. фізичної особи, назва підприємства, ідентифікаційний код, в тому числі реквізитів їх рахунків/номер рахунку; код за ЄДРПОУ, МФО та назва банківської установи, референс кожного платіжного документу (номер або інші символи, що використовуються для ідентифікації транзакції), призначення та суми платежу, із зазначенням вхідного та вихідного залишку на рахунках, дати та часу здійснення платежів (включаючи години, хвилини та секунди), відомостей щодо документів (команд), на підставі яких здійснені такі платежі, номерів транзакцій, що свідчать про обіг грошових коштів, повних даних платника та отримувача коштів (у тому числі клієнтів іншого банку), номерів банківських рахунків, на які перераховувались грошові кошти, номери мобільних операторів стільникового зв'язку, номери терміналів, з яких проводилися будь-які операції з коштами, адрес розташувань терміналів;
- фотографії та відеозаписи щодо безпосереднього перерахування, поповнення, зняття грошових коштів з банківських терміналів, банкоматів та приміщень касових залів із зазначенням часу, дати, адреси термінала, банкомату, відділення банку, де була здійснена операція по цих банківських рахунках.
Строк дії ухвали - один місяць з дня її постановлення.
Ухвала слідчого судді про тимчасовий доступ до речей та документів підлягає обов'язковому виконанню.
У разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей та документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цього Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених документів.
Ухвала апеляційному оскарженню не підлягає. Заперечення на ухвалу можуть бути подані під час підготовчого провадження в суді.
Слідчий суддя Маневицького районного суду
Волинської області ОСОБА_1