Постанова від 23.09.2024 по справі 233/5063/24

Код суду 233 № 233/5063/24

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

23 вересня 2024 року суддя Костянтинівського міськрайонного суду Донецької області Міросєді А.І., розглянувши адміністративний матеріал, який надійшов з військової частини НОМЕР_1 відносно:

ОСОБА_1 , який народився ІНФОРМАЦІЯ_1 у с. Нараїв Тернопільського району Тернопільської області, громадянина України, НОМЕР_2 , знаходиться на дійсній військовій службі на посаді номера обслуги, військова частина НОМЕР_1 , зареєстрований та проживає за адресою: АДРЕСА_1 , якому роз'яснені права, згідно зі ст. 63 Конституції України, ст. 268 КУпАП, за ч.3 ст. 172-20 КУпАП,-

ВСТАНОВИВ:

До Костянтинівського міськрайонного суду Донецької області надійшов протокол про адміністративне правопорушення А4935 №485/24 від 30 серпня 2024 року відносно ОСОБА_1 за ч. 3 ст. 172-20 КУпАП.

Відповідно до ст.278 КУпАП під час підготовки до розгляду справи про адміністративне правопорушення суддя повинен перевірити чи правильно складений протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення.

При вивченні матеріалів встановлено, що розглянути даний матеріал про адміністративне правопорушення по суті неможливо з наступних підстав.

Протокол про адміністративне правопорушення є офіційним документом і основним джерелом доказів у справі, оскільки саме він має містити повні та точні відомості про вчиненні правопорушення, його кваліфікацію, дані про потерпілих, свідків, якщо вони є. Саме протокол про адміністративне правопорушення є документом, в якому формулюється суть правопорушення.

Відповідно до ст.256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються, зокрема, місце вчинення адміністративного правопорушення.

В межах зазначених у протоколі про адміністративне правопорушення обставин інкримінованого особі адміністративного правопорушення, і повинен провадитися їх, у тому числі, і судовий розгляд. З цього слідує, що протокол про адміністративне правопорушення є не тільки джерелом доказів у справі, але й актом обвинувачення у вчиненні конкретного адміністративного правопорушення.

Суд не вправі самостійно змінювати на шкоду особі фабулу, викладену у протоколі про адміністративне правопорушення, яка, по суті, становить виклад обвинувачення у вчиненні певного правопорушення, винуватість у скоєнні якого певною особою має доводитися в суді; суд також не має права самостійно відшукувати докази винуватості особи у вчиненні правопорушення. Адже діючи таким чином, суд неминуче перебиратиме на себе функції обвинувача, позбавляючись статусу незалежного органу правосуддя, що є порушеннямст.6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод.

Так, згідно протоколу про військове адміністративне правопорушення А4935 №485/24 від 30 серпня 2024 року, ОСОБА_1 інкримінується в провину те, що він 30 серпня 2024 року, близько 16:00 год., в умовах особливого періоду, під час дії в Україні воєнного стану, був виявлений в місці розташування самохідного артилерійського дивізіону військової частини НОМЕР_1 на території Костянтинівської територіальної громади Краматорського району Донецької області, з явними ознаками алкогольного сп'яніння (почервоніння очей, характерний різкий запах з ротової порожнини, нерозбірлива мова у спілкуванні). В подальшому, ОСОБА_1 було запропоновано поїхати до КНП «Медичний центр з профілактики та лікування залежності міста Краматорськ» у м. Костянтинівка Донецької області, на що останній відмовився від проходження медичного огляду з метою виявлення стану алкогольного сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, в зв'язку із чим був складений комісійний Акт про відмову від проходження огляду на стан сп'яніння ОСОБА_1 . Одночасно, в протоколі про адміністративне правопорушення не зазначене місце вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення.

Не зазначення місця вчинення адміністративного правопорушення є суттєвим недоліком протоколу про адміністративне правопорушення, оскільки суд позбавлений можливості перевірити чи підсудна дана справа про адміністративне правопорушення саме Костянтинівському міськрайонному суду Донецької області.

За наведених вище обставин вважаю, що протокол про адміністративне правопорушення з доданими документами слід направити до військової частини НОМЕР_1 для належного оформлення, а саме, зазначення місця вчинення адміністративного правопорушення.

Керуючись ст.ст.278, 283, 284 КУпАП, суддя, -

ПОСТАНОВИВ:

Протокол про адміністративне правопорушення А4935 №485/24 від 30 серпня 2024 року стосовно ОСОБА_1 , який народився ІНФОРМАЦІЯ_1 у с. Нараїв Тернопільського району Тернопільської області, громадянина України за ч. 3 ст. 172-20 КУпАП з додатками повернути до військової части НОМЕР_1 , для усунення недоліків, зазначених в описовій частині постанови.

Постанова оскарженню не підлягає.

Суддя